Jak se uvolnit z neschopenky?

Od: Datum: 29.08.16 09:40 odpovědí: 9 změna: 05.09.16 13:10

Dobrý den. Nastoupil jsem na neschopenku a moje máti (důchodce) by potřebovala v době trvání mé neschopenky doprovod (dovoz a odvoz) do Prahy na operaci oka. Jak se tohle řeší? A když už vás mám na drátě, kolik se vlastně platí od čtvrtého dne neschopnosti?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.16 10:51

Dobrý den. Moji matku odvezla a přivezla sanita. Byla v ÚVN na operaci zákalu. Stačilo ji objednat u obvodního lékaře. On vystaví žádanku. Co se týče výplaty nemocenského od 4. dne, je to myslím 60% průměru a platí se do 14. dne bez sobot a nedělí.

Ohodnoceno: 1x

Od: rora®
Datum: 29.08.16 11:18

Nemocenské se vyplácí od 15. dne, prvních 14 dní vyplácí zaměstnavatel náhradu mzdy (vyjma prvních tří dní). http://www.mpsv.cz/cs/7

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.08.16 12:44

Můžete domov opustit jedině během vycházek nebo pokud jdete k lékaři. To že děláte taxík mamince není možné použít jako omluvu z nemocenské.

doplněno 30.08.16 11:20:

Nicméně můžete odvést maminku, pak sám absolvovat vyšetření u lékaře někde poblíž a odvést ji zpátky.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.08.16 02:31

Bohužel to není možné.

Jedině zajít k lékaři a neschopenku ukončit.

Od: vanad1
Datum: 30.08.16 15:56

Ukončit nechopenku. Buď jste práce schopen nebo ne. Nic jiného snad ani není možno myslet vážně.

Datum: 04.09.16 18:00

Snad jsem toho nechtěl tak moc v téhle zkorumpované zemi.

Od: vanad1
Datum: 05.09.16 08:40

Zkorumpovanost, jestli nějaké je, dělají lidé jako vy. Porušují zákony a pravidla a mají za to, že to jejich porušování není zas tak velké. V celkovém součtu je to pak jeden velký bordel i díky vám.

Datum: 05.09.16 13:10
Andrej: neblbnete ještě se z vas rozbrecim Osobně bych se dohodl s lékařkou na vycházce, ale to vas asi nenapadlo ze?

Od: uska®
Datum: 05.09.16 12:24

I do Prahy jede vlak. Jak by to vaše matka řešila pokud byste měl polámanou nohu a nemohl řídit? Jistě by se nějak zařídila. Vy můžete pouze ukončit neschopenu a matku odvézt.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.