Bojím se najít si práci

Od: Datum: 28.08.16 12:36 odpovědí: 7 změna: 28.08.16 19:04

ahoj, je mi 24let, úspěšně jsem dokončila vysokou školu a hledám si práci, rozeslala jsem X životopisů ale v oboru stále nic. posledni dobou mám strach z práce, z nových lidi, že třeba nebudu něco vědet, že budu za idiota. :( . asi mám nějaký blok v hlave.

co s tim? máte to někdo stejně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.16 12:44

Obavy z nového zaměstnání má spousta lidí. To je běžné, protože člověk neví, co ho tam čeká, jaký tam bude kolektiv pracovníků atd. Spousta lidí je z nového zaměstnání znechucená, např. proto, že jsou tam nepříjemní lidi nebo jim příslušní pracovníci nedostatečně nebo špatně něco řeknou nebo vysvětlí apod. To se děje běžně, i když samozřejmě část lidí má pohodové zaměstnání a pohodové spolupracovníky. Pokud ale člověk nadměrně pociťuje obavy z kontaku s lidmi, může se jednat např. o sociální fobii nebo o nějakou úzkostnou tzv. poruchu. V zaměstnáních mohou nastat různé situace, a často se nedá vyhnout tomu, aby byl člověk před někým tzv. za idiota. Dám příkald. Spolupracovník A spolupracovníkovi B něco chybně řekne, a ten je pak před spolupracovníkem C tzv. za idiota a nedá se tomu pracovníkovi C vysvětlit, že chyba není v pracovníkovi B. Dá se naučit to, nenechat se takovými situacemi psychicky rozhodit, ale určitou dobu to trvá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 12:51

Je to změna v životě a má to tak většina lidí, určitě nedudete výjímkou. Raději se 4x zeptat, než dělat mistra světa, hlavu Vám nikdo neutrhne, ostatně u absolventů s tím každý zaměstnavatel počítá.

Pokud jste úspěšně dokončila studium, tak první zaměstnání určitě v pohodě zvládnete a počáteční nejistotu překonáte.

Hlavně ukázat snahu a pracovitost, nebojte, to určitě dáte ;)


doplněno 28.08.16 13:04:

A můžete nám napsat, jaký obor jste vystudovala? Určitě by se dalo jetě lépe poradit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 12:53

Obecně, jsou určité zásady, které je potřeba v zaměstnání používat. V zaměstnání často člověk musí spolupracovat s lidmi, se kterými by se jinak vůbec nebavil. Důležitou zásadou je neříkat něco humorného, pokud člověk dobře daného spolupracovníka nezná, protože různí lidi mají různý druh humoru a to, co někdo považuje za humorné může druhého urazit. Další důležitá zásada je to, nešířit dál neověřené informace, ve stylu, Franta říkal, že... Často se může jednat o pomluvy nebo domněnky. Další zásadou je příliš nekritizovt, obzvláště je li člověk v nějakém zaměstnání nový. Nejdříve je potřeba poznat dlouhodoběji, jak to funguje a pak případně něco zkritizovat, ale přiměřeně. Jsou situace, kdy nějaká činnost se na první pohled zdá chybná nebo nesmyslná-pro toho, kdo nevidí do zákulisí nebo kdo nezná historii nebo minulost dané firmy nebo instituace. Kdyý pak pozná ty okolnosti, tak to vidí tzv. v jiném světle. Je důležité např. neplést se příliš do vztahů mezi různými spolupracovníky, protože se tak člověk může nechtěne stát součástí nějakých pracovních konfliktů. je spíše výhodnější být neutrální. Nedá se to obecně dobře popsat, záleží na konkrétních situacích.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maky®
Datum: 28.08.16 13:20
avatar

ady, v zaměstnání i v životě vůbec budete potkávat nejrůznější druhy lidí, úžadné i hnusné i takové nic moc a nebo běžné, průměrné...je to tak a nebude to jinak. Nelpěte na tom, co si kdo o vás pomyslí, nikdy se všem nezavděčíte, nikdy nebudou vztahy ideální, jak v práci, tak v běžném životě nám vždy něco nebo někdo nesedí a naopak mnoho věcí milujeme.Źijeme v duálním světe, abychom ócenili to pěkné, musíme poznad i to ošklivé. Tak hlavu vzhůru a s chutí do života, za vaše případné nedostatky vás nikdo nezabije *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 28.08.16 17:13
Mate po skole. Takze jste nejspise u nejvetsiho zamestnavatele v zemi - UP. Prace nebude nic nineho nez brigada. Taky nove prostredi. A kdyz se vam tam nebude libit (nebo bo vy jim), mate 3 mesice na rozmyslenou. Trochu me prekvapuje, ze hledate praci az po statnicich. To neslo hledat uz pred prazdninama?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nellka
Datum: 28.08.16 18:11
Do prace chodim 12 let, tedy praxi mam. Vzdycky jsem delala v malych firmach, nebo z domu pro rodinny podnik. Ted jsem mesic ve velke firme. Na pomerne vysokem postu. Prochazim zaskolenim, kdy me prohani vsemi oddelenimi, abych mela potuchy jak firma funguje. Pripadam si jako idiot v jednom kuse. Sotva se na oddeleni rozkoukam a zacnu praci na nem trochu ovladat (vim hned kam kliknout, ziskavam grif na konkretni ukon), soupaji me jinam kde jsem zase na zacatku. Je to tezke, ale vydrzet se to da
Kazdy jednou zacinal...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 19:04

Až budete starší a zkušenější, zjistíte, že je to všechno vlastně naopak. Kolegové a nadřízení vás rádi poučí, budou za chytré. Ovšem ve chvíli, kdy ukážete, že jste chytřejší a schopnější, vztahy asi poněkud ochladnou. Takže se klidně ptejte a děkujte s úsměvem. Lidi rádi poučují. Vždyť se podívejte třeba na poradte.cz.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.