Rozdíl mezi hajným

Od: Datum: 27.08.16 19:49 odpovědí: 2 změna: 27.08.16 20:34

Jaký je rozdíl mezi hajným, myslivcem a fořtem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.08.16 20:10
avatar

Hajný tj. takový vedoucí, má svěřený kus(několik ha) lesa a stará se o vše co s tím souvisí. Fořt tj. nadlesní je to v podstatě hodnost lesníka, má svěřený úsek lesa. Myslivec- se stará o zvěř v lese a v přírodě. Má nas starost péči o ekosystém, regulace poičtu zvěře atd.

Mám-li to špatně, jistě mě někdo opraví, jsem ze školy už dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 20:34

Stručně a lidově řečeno, hajný je zaměstnanec lesní správy -nebo také lesník, který je zpravidla zaměstnán v tzv. polesí, které spravuje určitou oblast lesa, jedno, zda to jsou lesy soukromé( např. Kolowratovy lesy, nebo státní - např. Lesy ČR. Sem patří všechny druhy lesní činnosti - těžba dřeva, výsadba nových stromků, ochrana dřevin a půdního fondu, meliorační práce , chov a lov zvěře, starost o vlastní rybníky a vodní toky, atd., Zpravidla každý zaměstnanec polesí je vlastníkem zbrojního průkazu a loveckého lístku, zúčastňuje se podle pokynů vedoucího polesí - čili fořta, lovu a ochrany zvěře, což je také v systému ohodnocení každého z nich. Fořt má zpravidla vyšší lesnické vzdělání..Myslivec je každý člen mysliveckého sdružení, které má v povinnostech se starat o zvěř v lese a přírodě, ale nejen to.. Myslivcem může být být každý občan, který může být zaměstnán v kterékoliv lidské činnosti.., neznamená to však, že nutně musí mít vždy zbrojní průkaz.. Mnohdy nemusí být ani členem mysliveckého sdružení, jsou to však mnohdy komplikované otázky.. Pokud chce myslivec na volné noze chodit na pozvané hony - tedy na lov, musí mít příslušné pojištění u mysliveckého svaz či u příslušné pojišťovny.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.