Mononukleóza?

Od: Datum: 26.08.16 15:53 odpovědí: 4 změna: 27.08.16 18:40

Zdravím,
řekněme, že jsem nikdy předtím neměl mononukleózu (ale nevím to 100%). Našel jsem si nyní novou partnerku, která prodělala mononukleózu když byla kojenec-batole. Zjistil jsem, že i po uzdravení je člověk mnohdy nositelem viru. Je tedy možné, že mám mononukleózu? Je nám oběma 17 let. Zatím mám příznaky angíny. Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.16 20:05
avatar

Nositelem viru sice být může, ale když to měla jako malá, tak by kolem ní za ta léta už musela být řada nakažených lidí, takže se netrapte, určitě půjde jen o nějkou krční infekci,

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.08.16 20:07
avatar

Může jít se o zlatého stafylokoka. Člověk je nositelem, ale neublíží sobě /může spát/, ale ohrozí druhého člověka, je přenašeč.

Chce to výtěr a laboratorní vyšetření.

Nemyslím ale, že současná partnerka je toho původem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.16 20:51

Buďte bez obav, nakažlivost je poměrně malá. Kromě toho až 95% dospělé populace a 50% dětí ve věku 6 let je nositelem EB viru, který způsobuje mononukleózu. A všichni ho čas od času vylučují, to v případě, že je jejich tělo oslabeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 18:40
avatar

Je možné, že máte mononukleózu. A proč by to možné nebylo? Ale asi ne od ní. Pokud máte angínu, skončíte u lékaře, ten udělá výtěr a zjistí, co Vás trápí. Pokud angínu nemáte, může jít jen o laryngitídu, ta taky bolí v nkrku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.