Prodej ideální poloviny

Od: Datum: 26.08.16 07:33 odpovědí: 1 změna: 26.08.16 08:52

Jsem vlastníkem ideální poloviny pozemku, můžu prodat svou polovinu třetí osobě, aníž by to bylo právně rozdělené? majitel druhé ideální poloviny nesouhlasí s prodejem ani nechce mou polovinu odkoupit. Je nutné před prodejem právně rozdělit a jak? Která polovina je moje?Zase by to byly ideální poloviny?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.16 08:52

Ano, můžete svou ideální 1/2 prodat, pakliže nabyvatel je srozuměn s tím, že kupuje část podílového spoluvlastnictví.

Rozdělení nutné není, ale je to obecně lepší řešení, než podílové spoluvlastnictví. Která polovina je Vaše nelze takhle říci... ideální polovina znamená, že Vaše ja polovina byť i z každého čtverečního milimetru pozemku. Rozdělení podílového spoluvlastnictví se provádí tak, že se pozve geodet, který pozemek zaměří a rozdělí na poloviny (nebo i více v případě více spolumajitelů) dle dohody stávajících spoluvlastníků. Na katastrální pracoviště potom doručíte smlouvu o rozdělení podílového spoluvlastnictví spolu s vypracovaným geometrickým plánem.V případě že se spoluvlastníci nejsou schopni a ochotni domluvit, je nutné se obrátit na soud.

Toto ovšem neplatí v případě klasického rodinného domu, ten není možné takto rozdělit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.