Odvolání výpovědi

Od: Datum: 25.08.16 19:47 odpovědí: 6 změna: 26.08.16 06:30

Dobrý den,

chci se zeptat dal jsem výpověd z pracovního poměru a těsně před skončením cca týden jsem ji odvolal písemně.Muj vedoucí ji podepsal.Chci se zeptat jestli existuje možnost zrušit to odvolání,nebo jestli jako kdyby mohu klidně odejít i když jsem ji odvolal.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.16 20:03
avatar

Pokud jste výpověď odvolal tak neexistuje a musíte podat novou s další 2 měsíční lkůtou. Nejen vás, ale i zaměstnavatele chrání Zákoník práce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.08.16 20:24
avatar

Promluv si o tom se svým vedoucím, který ti to podepsal.

Já být v jeho kůži, tak tě pošlu pryč hned zítra, protože měnit své rozhodnutí jak se ti to líbí není dobré ani pro firmu, a ani pro nikoho jiného.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: dam®
Datum: 25.08.16 20:27

Váš šéf za vás hledal nebo hledá náhradu, pokud nejste schopný se šéfem solidně domluvit ústně o důvodech vaší lability, tak máte datum ukončení prac. poměru dáno vaší výpovědí. Třeba jste doufal zvýšení platu, ale to jen nadneseně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.08.16 20:41
avatar

Dobrý den. Nejdříve si rozmyslete co vlastně chcete. Zda odejít, nebo v zaměstnání setrvat. A pak zajděte za vedoucím a domluvte se s ním. Buď Vám výpověď uzná, její odvolání nebude brát v potaz a rozloučí se s Vámi nebo bude trvat na tom, abyste podal novou výpověď a dodržel 2. měsíční výpovědní lhůtu. Záleží na tom jak se k Vašemu chování postaví Váš zaměstnavatel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 23:50
avatar

Podle mne záleží na tom, co Váš nadřízený podepsal → přesněji, co jeho podpis znamená.

Pokud znamenal souhlas se stažením výpovědi, musel byste znovu dát výpověď s 2měsíční výpovědní dobou.

Pokud ale pouze potvrdil převzetí písemnosti, nejde o souhlas se stažením výpovědi. V takovém případě běží výpovědní doba dál a poslední den výpovědní doby skončíte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rv
Datum: 26.08.16 06:30

Včera váš vedoucí říkal, že vás vyhodí, ale dnes zase, že vás bere zpět. V pondělí bude pěkně, tak za ním zajděte, možná vás nechá jít. Já bych vás nechal jít už při první výpovědi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.