Oddlužení-daňová sleva na děti

Od: Datum: 25.08.16 12:46 odpovědí: 5 změna: 26.08.16 00:27
avatar

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Máme s manželem společný osobní bankrot a máme 2 děti, manžel dosud uplatňuje daňovou slevu na děti na sebe.Zůstavá mu po stržení splátky 13tis a já mám výplatu 8tis, mě nic nestrhávají.Můj dotaz zní, když manžel přestane uplatňovat daň.slevu na děti a budu je mít na sebe já, zda manželovi budou strhávat více a zda něco i mě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vlcice
Datum: 25.08.16 13:31

mishko s takovouhle otázkou se nespoléhejte na laické "rozumy" a zavolejte si vašemu insolvenčnímu správci, od toho ho přece máte, aby s vámi spolupracoval, anebo asistentovi soudce na příslušný soud, a vám na dotaz zodpoví osoby, které s vaší insolvencí přímo pracují. Proč chodit ke kováříčkovi, když si kováře platíte, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 22:25

Asistent soudce? A s tímhle se na něj obrátit? To nemyslíte vážně, že ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 18:31
avatar

Mishko, je jedno, který z Vás bude uplatňovat daňovou slevu na děti, protože do svých příjmů musíte v průběhu oddlužení zahrnout všechny příjmy. Nebude-li manžel uplatňovat slevu, zvýší se jeho daň a na splátky zbyde méně.

Uplatníte-li slevu Vy, půjde o daňový bonus, který Vám bude připočten ke mzdě. Navýší-li se Vᚠčistý příjem, budete pravděpodobně muset začít splácet i Vy.

Pozor na to, aby po případných změnách zbylo dost peněz na splacení minimálně 30 % dluhů. Jinak by Vám oddlužení mohlo být zrušeno a nastopupil by konkurs, případně exekuce. Ta by na Vás "visela" dokud byste všechne nesplatili.

Konkrétně Vám tu bez znalosti přesných informací těžko někdo poradí. Ale po celou dobu oddlužení si platíte insolvenčního správce. Obrate se tedy na něj, měl by Vám poradit, co pro Vás bude nejlepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 22:24

ivzez. Nevěřte tomu, že správce bude dlužníkovi radit to, co je pro něho (dlužníka) nejlepší. V tomto týdnu jsme podávali tři stížnosti na práci insolvenčního správce.

Miško. Jestl chcete, napište mi do sz Vaše nacionale. Podívám se Vám na to - co by bylo pro Vás nejvýhodnější.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.08.16 00:27
avatar

Vždy já vím...

Ale štve mne to. Jednou je to placená služba, tak by snad taky měla nějak fungovat!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.