Zřeknutí se rodiče

Od: Datum: 24.08.16 21:59 odpovědí: 16 změna: 27.08.16 16:30
avatar

Dá se nějak zřeknout otce? Půjčila jsem mu v dobré víře peníze a když kvůli dluhům prodal dům,tak mi je nevrátil.Vlastně mi ani neřekl ,že ho prodal ,dozvěděla jsem se to od tety.A taky to ,že je dluží nějaký kurvě.Jsem na něho dost naštvaná a představa ,že bych se o něj měla někdy starat mě děsí .Pořád jenom všem lže.Máma kvůli jeho "péči" umřela.


avatar
Upozornění od sys hejkal 26. 08. 2016 10:09:51
Dostali jsme upozornění na to pojmenování sexuální pracovnice. Jsou i slušnější výrazy či pojmenování, která neporušují pravidla této poradny.
Do budoucnosti díky!
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.16 22:08

Úředně se zřeknout rodiče nelze.

Samozřejmě můžete s ním přerušit veškerý kontakt a nikdo v budoucnu Vás o něj starat nemůže a nebude nutit. Tedy pokud by se o sebe nemohl postarat sám a neměl nikoho, kdo by chtěl/mohl, pak skončí v LDN a konec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 19:56
avatar

To ale není úplně pravda. Pokud by zůstal otec vyžadující pomoc, ať už finanční nebo jinou podobnou, tak pořád ze zákona je dcera povinna se o otce v tomto postarat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 22:34
avatar

Dobrý den. Rodiče se nelze "zříci" a nikdo Vás nemůže donutit, abyste se fyzicky o otce jednou starala. A co se týče případného výživného (kdyby jej otec jednou po Vás vyžadoval) můžete argumentovat tím, že by to bylo v rozporu s dobrými mravy vzhledem k tomu, jak se otec k Vám zachoval.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.08.16 08:53
avatar

A mohou v rámci vyživného nějak na případný invalidní důchod a na příspěvěk na péči mé dcery ,když já vlastní příjem z pracovní činnosti nemám.Či na majetek mého manžela? Protože když prý nemohou platit děti,tak to přechází na vnoučata.

Datum: 25.08.16 10:02

Já si myslím, že něco jako zřeknutí se rodiče, existuje. U nás v dědině jsme měli případ, no já začnu zeširoka, jaké jsou lidské osudy. Jedna ženská měla s manželem holku, bydleli u rodičů, no nakonec se rozvedli a ta dcera šla do péče otce - je to asi 40 let a tenkrát to bylo velice neobvyklé. Ta dotyčná pak nadále bydlela s rodiči v bytě, kde byli jen v nájmu. Pak její otec vyhrál ve sportce tehdy značnou sumu a postavili si pěkný okál na kraji obce. Jak jim tehdy spousta lidí závidělo! Pak otec zemřel, ona se znovu vdala a měli kluka. Bydleli i s babičkou v tom domě, idyla. Jenže ona začala chlastat, několikrát byla na léčení, ten manžel péči o syna vzorně zvládal. Nakonec se stejně rozvedli, babička umřela, ona zůstala se synem sama v tom domě. Brzy šla do invalidního důchodu, přesto se snažila, aby synovi nic nechybělo. Sotva dosáhl plnoletosti, napsala barák na něj. Za nějaký čas zjistila, že jí syn defacto prodal střechu nad hlavou. Protože kupec o dům velmi stál, tak sehnal té babě i byt. Syn se jí údajně zřekl, odstěhoval se jinam, ona za chvíli neměla na nájem bytu, který byl psaný na nové majitele jejího domu, tak bydlí někde na ubytovně, když jsem ji viděla naposled, je z ní troska. Takže tak, poučení pro ostatní, nikdy nepřepisujte na děti majetky bez věcného břemene a kvůli tomu zřeknutí by chtělo obrátit se někde na úřady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 15:02
avatar

Cesmino, věřím, že je to na šlak trefení. To určitě! *zed* Možná, že byste si měla chvilku zjišťovbat, zda můžete něco proti němu podniknou a dát mu to pěkně sežrat. A když nic nepůjde, pak se ho zřekněte hlavně sama v sobě. Zakažte si na něho myslet, mluvit o něm. Vymažte ho hlavně sama v sobě. Nedovolte mu, aby vás užíral i nadále! Nedovolte mu to! *bum*

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 25.08.16 18:13
avatar

No babko z Ostravy trefila jste to přesně.Užírá mě to a nejradši bych za ním jela a sprostě mu vynadala ,aby se mi ulevilo.Jenomže on je celkem pruďas a mám strach aby mě něco neudělal nebo mi neponičil auto.Je to přeci jenom kousek cesty . Taky bych se mohla v rozrušení vybourat .No a když je teť vše někoho jiného ,tak by to byl vstup na cizí pozemek.Majitele osobně neznám a ani po tom netoužím.Znám totiž jeho děti.

Datum: 25.08.16 18:28
avatar

S příbuznými jsou jen problémy. Teď řešil synovoc: otce viděl za svuj život (50 let) 2x a jelikož tatíček se dostal do ústavu a chyběli mu peníze, vzpomněl si, že má syna, ten teď musí (určil soud) otci měsíčně přispívat 2800,-. Nezávidím vám a mnozí vám budou mít ještě za zlé, že je to přece váš otec a vy jste povinna se o něj starat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.08.16 19:35

Moderní doba, ale moc se nezměnilo, slavný pražský kriminalista pan Zahrádka, měl názor, buď v tom jsou prachy, nebo ženská

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.16 12:18
avatar

Tak to se za tu k...u omlouvám.

Od: zoy®
Datum: 26.08.16 16:14
avatar

Je to smutné, ale takový je někdy život *nevi* V mém případě je to matka. Člověka to tíží a neví, jak z toho ven. Bohužel jsem to musela vyřešit najednou a radikálně, zbytečně jsem na to myslela a sama sebe trápila. A věřím, že i Vy. Ptáte se proč, je to otec. *plac*když pominu peníze, které by měl vrátit, nikdo Vás nemůže nutit, aby jste se o něj ještě starala, až v budoucnu bude potřebovat. A ohledně peněz - i když třeba nemáte mezi sebou smlouvu, je někde ve výpisu dané, jakou částku jste mu pujčovala a to by mělo právnikovi stačit na to, aby ve věci začal jednat. A třeba nějací svědci. Pokud by jste to měla sílu řešit.

Hodně síly

Bohužel i s Vaším případem se mi opět potvrdilo, rodinu si člověk nevybírá, ale kamarády ano *mala*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 06:53
avatar

Zoy, já bych se mohla na advokáta a nějaká zjišťování vyprdnout! Tohle všechno se vleče roky. A všechny roky člověk stráví přemýšlením, kombinováním, dopisováním a telefonováním. Takový problém se stane mozkomorem. Fakt vyžetre nejen mozek, ale i život. Naprosto ovládne toho, kdo se pře. Změní mu život a totálně ho znehodnotí. A proč? Pro pár pěněz? O ty vlastně, si myslíte, že jde. Sice každá koruna dobrá, ale v podstatě o ně nejde. Jde o rodiče, o jeho zradu. O vítězství, které korunuje tu zradu. *plac*A to žádné peníze nezahojí.


doplněno 27.08.16 10:13:

Zoy, ale rekněte, není to opavdu stašné?! Šílené

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: zoy®
Datum: 27.08.16 07:47
avatar

Babkazov - máte pravdu. já jsem to v podstatě i takhle myslela, psala jsem, člověk stráví roky přemýšlením atd. A o těch penězích jsem psala jen proto, kdyby to byla opravdu velká částka. *hi*

Pěkný den *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 16:30
avatar

Zoy, děkuji za uznání. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoy®
Datum: 27.08.16 10:48
avatar

Babkazov - je to strašné a hlavně hodně smutné, co někteří rodiče jsou schopni udělat vlastním dětem. Vím to sama na sobě, jak se tím člověk trápí, uvažuje nad tím. Pořád se sám sebe ptá, proč. *plac* Já vím, že se musí žít dále, ale bolest ve Vás zůstane napořád. Pocit křivdy, beznaděj. Horší je to, že následkem stresu se můžou rozvinout různé nemoci atd. Vůbec si nedovedu pžedstavit, že bych se takto chovala ke svému dítěti. Já jsem se rozhodla přivézt ho na tento svět a já se o něj musím postarat a ne jako v případě Cesmíny udělat na něj takové odporné podrazy. Hlavně, ať vše zvládne.

I když jsem naprostý nováček, velmi ráda čtu Vaše názory. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.16 13:03
avatar

Nebyla to velká suma,ale bylo to na horší časy.Prostě jenom taková pojistka pro případ potřeby.Na rovinu na pohřeb nebo podobně.Nyní totiž už nemám z čeho pořádně našetřit.Tohle bylo našetřeno ještě z dob svobody a byl to už jen takový zbyteček.No co už se nad tím nějak přenesu.Hlavně aby po mě nechtěl v budoucnu výživné a nebo nějakou péči.Je to totiž strašně nesnášenlivý člověk.Pořád se s někým hádá.Díky všem za příspěvky a podporu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.