Kontaktovat vlastníky - je to dobrý nápad?

Od: Datum: 24.08.16 12:16 odpovědí: 8 změna: 02.09.16 15:33

Už jsem zde asi psala, že v dané lokalitě je nedostatek za hrad a pro mě je přes léto pobyt v bytě a následně na hřištích už utrpení. Mám 18ti měsíční velmy živou dceru a více jak rok toužím, mít alespon malinkou oplocenou zahradku, kde bych dceru mela porad na ocich, kde bych jen sekala travu a mohla u toho sedet (nez na hristich a venku kde jsem porad ve stresu, kam utece a kde a co vyvede.

Kdyz uz se behem roku zadna zahrada neuvolnila, pouze jedna na pronajem o kterou majitel chtel at se starame a jeste sme meli platit nehorazne najemne, tak sme se na to se smutnyma ocima vykaslali.

Nyni jsem v lokalite, kde se mi zahradk ylibi projela verejyn katastr nemovitosti a vlastnici techto zhrad bydli třeba i 100 km daleko me napadlo dopisem kontaktovat, zda by nemeli zajem zahradu prodat a zbavyt se starosti, proto ze nas napadlo, ze pokud nejsou z tohoto mesta, muze je pece o zahradu spise zanedbavat, Techto vlastniku jsem nasla tak 10 s tim, ze jinam napisu dopis. Pak me ale zarazilo, ze by nekteri mohli byt treba nastvani, ze jsou nekde uverejneni, a ze je vůbec kontaktuju, abych treba po case nebyla na televizi nova s tim ze verejny katastr lidi spise otravuje a podobne :D

Budu rada za nazory, dekuji

Jinak pro doplneni uz sme vyzkousela vse, davat si inzeraty jak na internetu tak na verejna mista jako zastavky, obchody a podobne, kontaktovala znami, kontaktovala zastupce pro danou zahradkarskou kolonii v miste a opravdu nic.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: honzajs122
Datum: 24.08.16 12:49

Katastr je věc veřejná, takže to chce jenomodvahu napsat bejaký pěkný, motivující dopis

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.08.16 15:01
avatar

Jak zde zaznělo, katastr nemovitostí je veřejný a lze do něj kdykoliv nahlížet, takže na to bych ohled vůbec nebral, ale pokud chcete zkusit někomu napsat s tím zda by zahradu prodal protože na ní nemá čas tak by možná stálo za to se jít na tu zahradu dle katastru podívat, zda je opravdu zanedbaná - může ji už někomu pronajímat nebo tam jezdit každých 14dní na víkendy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 24.08.16 16:47
avatar

Dobrý den, můžete to zkusit - sám jsem byl takto osloven vícekrát, ale "vyčůranou" agenturou. Volte raději takovou nemovitost (pozemek - zahradu), kde je v KN uveden pouze jeden vlastník a případné jednání o prodeji bude snažší. Dobrou motivací k prodeji jsou peníze a vězte, že není-li něco na prodej za peníze, tak je to většinou na prodej za ještě větší peníze (neočekávejte levné pořízení zahrady jen "za odvoz"). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 17:40
Psát bych nedoporučoval. Jak zde již bylo řečeno, tak jim už jisté psalo par vycuranku jako nám na pole,les atd. Pokud je to ve vašich možnostech,objel bych je osobně,svůj záměr bych jim řekl a zeptal se,zda neprodaji popr.nepronajmou
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.08.16 18:29
avatar

Tak to máme každý odlišný názor. Pokud bych vlastnila výše uvedené, tak kdyby u mě někdo zazvonil doma, že má zájem, tak já osobně bych neprodala. Naopak by mě to bylo velmi nepříjemné a nelíbilo by se mi to. Považovala bych oslovení tímto způsobem jako zásah do soukromí.

Každý jsme jiný, píšu ze svého náhledu.

Pokud bych zahrádku chtěla prodat, určitě bych podala sama inzerát, nebo odpověděla spíš na dopis zájemce o koupi. Naopak, kdyby napsali, že mají malé dítě, tak bych byla svolná, jim pomoci.

Pokud by přijeli i s tím dítětem bez ohlášení, tak bych se naopak postavila na zadní a měla pocit citového nátlaku. A to se seknu.

Pokud byste volili osobní návštěvu, myslím, že by byl vhodnější jednatel manžel, jako chlap.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 18:44

Myslím si, že dopisem se nic nepokazí. Prostě poslat nabídku k odkoupení zahrady a popsat ten důvod. Lepší by ale asi bylo, jít se občas podívat, jestli na tu zahradu někdo chodí a pokud tam někdo bude, tak se ho zeptat přímo, zda by měl nebo měla zájem a za jakých podmínek. Taky je možnost pověsit třeba na plot papír ve fólii, nabídku k odkoupení. Lidi to tak často dělají . Třeba na bráně do bloku garáží, kde máme garáž, byla už vícekrát nabídka: koupím garáž na této ulici apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 13:28

Tak jsme zatím kontaktovali 10 vlastníků a bezvysledne

Datum: 02.09.16 15:33
avatar

tohle je běh na dlouhou trať, to se nepodaří sehnat za měsíc... (a pokud vůbec, tak třeba taky ne úplně nejblíž); do dopisů by asi bylo lepší napsat upozoznění, že nabídka může být platná dlouhodobě, případně i prosba o předání jinému potenciálnímu zájemci, pokud by o něm adresát věděl (a pokud tedy jde o papírové dopisu, tak by se do nich třeba daly za tímhle účelkem vkládat i menší kartičky (možná spíš oboustranné) s heslovitým zestručněním a kontaktem/y, aby si to aspoň výhledově uvažující o koupi mohli schovat (samozřejmě, naděje, že by to takhle zafungovalo, je celkem minimální, ale v podstatě je to "za jedny prachy"))

chápu (a nezapomněl jsem na to malé dítě), že pobyt na uzavřené zahrádce poblíž bytu je něco jiného než pobyt v přírodě, ale asi by bylo dobré se případně přeorientovat i tímhle směrem (tj. i si vytipovat příhodné lokality i s ohledem na dostupnost, třeba používat k přesunům kolo...)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.