Jak vystěhovat nepovedeného syna z domu?

Od: Datum: 24.08.16 11:05 odpovědí: 20 změna: 31.08.16 10:43

Zeptám se Vás na to jak vystěhovat nepovedeného 35 letého syna z domu. Mám soudní pravomocné rozhodnutí o zrušení jeho trvalého pobytu a vystěhování. Syn se měl do 14-ti dní odstěhovat. Už to jsou 2 roky a neudělall to. Na bydlení nic nedává a všechno platím já. Dokonce mi sní i to, (když to najde) co si pro sebe nakoupím. Nechodí do práce a nemá žádné své příjmy. Byl jsem na úřadě a tam mi úřednice stále dokolo říká, že na základě soudního rozhodnutí nemůže zrušit trvalý pobyt (TP) a přihlásit ho k TP na úřadě. Myslím, že po zrušení TP bych ho už mohl do domu nepustit a nedopustil bych se přestupku. Policie také s tím prý nemůže nic udělat, když má u mě TP. Kdybych ho vystěhoval a vyměnil zámky tak bych se sám dopustil přestupku. . Nevíte někdo jak na to?


doplněno 30.08.16 18:15:

Všem děkuji za rady. Některé rady, co zmiňujete jsem udělal. Už byl pryč z domu, vyměnil jsem zámky. Za dva dny se vrátil v noci ve 3 hodiny. Rozkopl dveře (bohužel máme se skleněnou výplní a ta se rozsypala) no a už byl v domě. Já chtěl volat policii, ale manželka mě ukecala a vzala ho zpět. To se stalo ještě jednou, kdy jsme mu sehnali bydlení, dali na první nájem. Za dva dny se vrátil (bez peněz) a manželka ho zase pustila zpět. Ta to hodně kazí a i když říká, že chce aby se odtěhpval, tak dělá vše opačně a bere ho domů. Bohužel manželka na nikoho nedá a má svou hlavu. Všichnii známí, její kamarádky, všechny co známe a znají naši situaci ji nedokážou přesvědčit, aby ho od bydlení odstřihla, aby se osamostatnil. Mě se zdá, že závislá je manželka na něm a dělá všechno aby nešel pryč Je to takový začarovaný kruh.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.16 11:26

Jak jste napsal, vytahejte mu věci na ulici, vyměnte zámky a konec, žádného přestupku se nedopustíte, máte li pravomocné rozhodnutí soudu o vystěhování, v případě příjezdu policie ho prostě jen ukažte a dál se s nimi o tom nebavte. Podobné případy se dějí dnes a denně se špatně vybraným partnerem, a nesyšel jsem nikdy o tom, že by osoba která vystěhovala jinou osobu na základě platného soudního rozhodnutí se tím dopustila přestupku či přečinu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 24.08.16 11:50

Přestupek, nepřestupek, já bych ihned vyměnila zámky, synovi věci zabalené před domem. Na toto bych jej upozornila pouze 2 dny předem, aby si mohl něco zařídit a za dva dny by mi snad nenaděl v byytě/domě noc velké škody z trucu. Případné policii postačí soudní rozhodnutí a syn ať se staví třeba na hlavu. Myslíte, že bude mít na to, aby vás dal k soudu? Stejně by nic nevyřešil. Tak do toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 11:52

Když se syn nevystěhuje ani v případě, že máte již pravomocný rozsudek, můžete se obrátit na soud či exekutora s návrhem na provedení výkonu rozhodnutí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honzajs122
Datum: 24.08.16 12:45

Na exekutora ... moje sestřenice vyhodila takto z domu ex, který se choval jako váš syn

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 12:06
avatar

Věřím, že to je nepříjemné.

Obávám se, že jedinou pákou bude prostě synovi postavit věci před dveře, vyměnit zámek a konfrontovat ho s realitou.

Může si stěžovat třeba na lampárně .. v 35letech už je člověk dost starý na to aby se o sebe postaral sám .. ne aby se o něj starala maminka ... pokud chce u vás bydlet tak bude přispívat na domácnost .. něco sní, voda, elektrika, teplo taky není zadarmo, není jediný důvod proč mu to vše hradit - vykopte ho.

Policii zavolat může, ovšem po doložení pravomocného rozhodnutí vám může policie tak maximálně zamávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gjhh
Datum: 24.08.16 12:22
Trvalý pobyt nezakládá žádné právo k bydlení. Je to jen informativní údaj.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.08.16 12:36
avatar

Taky byste mu mohla zajistit bydlení na ubytovně, ev. zaplatit 1. nájem, dát mu pětistovkuz na jídlo, než se žene práci(známé jistě má), zbytek ať si půjčí a vícd nedat ani floika, kdyby před dveřmi na kolenou prosil, protože jinak to nikdy neskončí a bude chodit loudit peníze. Tvrdostí se ho zbavíte trvale, ale musíte vydržet. Musí poichopit, že je to marené (neživit v něm naději, že Vás ukecá). Hold si bude muset na své potřeby vydělat sám. Stejný případ jsem tu měla krátce v pronájmu, tatínek za něj zaplatil na 1/2 roku dopředu nájem, jen aby se ho zbavil. Když neměl peníze (nevyhrál v automatech), tak mu chodil kopat do dveří a choval se agresivně. Vždycky to musela vyřešit policie. Ale on mu občas, v zoufalství něco dal, tak se vracel. Kufry ven, vyměnit zámek a na kufr cedulku: "Tady už nebydlíš". Nevím, jestli je mstivý, nebo agresivní, raději bych mu to předem ani neříkala.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.08.16 18:05

Variantu se zaplacením prvního nájmu jsme také jednou zvolili. Měl vše zařízené, bydlené hezké a nájem přiměřený. Dali jsme mu peníze na první nájem a šel konečně pryč. Bohužel jen dva dny. Vrátil se zpět a bez peněz a nájem si nezaplatil.. Já byl právě pryč z domu a manželka ho vzala domů. No a zase tady zůstal.

Od: pp
Datum: 24.08.16 13:11

Z uvedených výkřiků je jen jeden správný - máte-li v ruce pravomocný rozsudek o vystěhování syna z domu, obraťte se na exekutora. Ten jediný může provést "násilné" vystěhování Vašeho syna z Vašeho domu. Sám ho vystěhovat nemůžete, nejste osobou (orgánem) určeným k provedení výkonu rozhodnutí. Tím je exekutor.

Trvalý pobyt je o evidenci obyvatel, zjednodušeně řečeno "o schránce na dopisy na baráku". Rozhodně nemá nic společného se skutečným bydlením na tom místě nebo snad na právu v tom místě bydlet. Jinak by přece nemohl fungovat system "přihlášení na radnici".

Ohodnoceno: 5x
 
Od: rosa
Datum: 24.08.16 13:41

Dobrý den, vystěhováním syna se nemůžete dopustit žádného přestupku, když máte v ruce pravomocné soudní rozhodnutí o zrušení jeho trvalého pobytu a vystěhování s tím, že syn se měl do 14-ti dní odstěhovat. Váš syn naopak již 2 roky maří soudní rozhodnutí, které je jasné a pravomocné, takže jediný, kdo by z toho mohl mít problém, je Váš syn, nikoliv Vy, nehledě na to, že se bez právního důvodu na Váš úkor bezdůvodně obohacuje. Takže máte 2 možnosti, které již byly napsány. Buď ho vyhodit s jeho osobními věcmi a vyměnit zámky (policie Vám nemůže nic vytknout ani Vás za to jakkoliv popotahovat = Váš syn nemá u Vás právo bydlení, viz. soudní rozhodnutí), nebo požádat exekutora. Lepší by byl asi ten exekutor, neboť pak budete mít v ruce papír o tom, že již u Vás syn nebydlí, který by mohl být podkladem pro úřad pro zrušení jeho TP u Vás.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ruze®
Datum: 27.08.16 21:29
avatar

Vy máte ,,svatozář,,! Vyměnit zámky a jeho věci mu dát v krabicích na chodbu. Rozhodnutí soudu máte,tak proč jste čekala 2 roky? Ten se nemá v plánu odstěhovat,,,Mama hotel,,zadarmo,kdyby bušil,mlátil do dveří,vyhrožoval volejte ihned policii! Napište,jak to dopadlo a držím vám palce! Dopředu bych mu to neříkala,aby si nepřibral i vaše věci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.08.16 11:40
avatar

Kolik máte roků? Možná, že řešení by se našlo, ale podle vašeho stáří.


doplněno 30.08.16 19:25:

Mnoho úřadů má sociální byty. Ne jakože vybydlené, ale takové, které dotuje. Jsou to krásné 1+1bytečky, s možností stravování a nějakých služeb. Se vším všudy se dá vejít do 3.000kč. Svůj nábytek, své vybavení, lednička, pračka. Možnost psa nebo kočky. To, co vás trápí prodat i s mladým a najít klidný kout. Mladého nový majitel vypakuje co by dup! ;)


doplněno 31.08.16 09:36:

Zapomněla jsem napsat, že takové byty bývají pro staré lidi. Tedy v domě žádní mladí a podivní vůbec nejsou. Klid, ticho, pohoda. Byla jsem se tam podívat a moc se mi to líbilo. *sok* Bohužel, pro mě to není, protože tam může jen ten, kdo je naprosto soběstačný. A mezáleží, jestli opouští státní nebo družstevní byt nebo dokonce domek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.16 17:59

68 let. Máte nějaký nápad?

Od: maro
Datum: 30.08.16 21:32

Fuj tajbl že se nestydite že vam neni trapně vystěhovat vlastniho syna ja to chapu že ma chyby ale ukažte my dnes ka člověka co nema chyby takovy člověk neexistuje přemyšleli jste i nad tim kdyby jednou opravdu odešel nedobrovolně z domu že si pak muže vzit třeba i život chcete ho mit pak na svědomi moje rada zni bud musi odejit dobrovolně nebo mu třeba najdete nejakou přitelkyni ke ktere by se dobrovolně nastěhoval a sem tam by ste mu vypomahali i finančně hlavně nedavejte na nazory jinych nepřejicnych zlych lidi bohužel v životě mate takovy uděl neda se nic dělat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.16 21:51
avatar

Maro nabídněte tedy synovi tazetele když jsou zde všichni nelidové,aby bydlel u Vás Vy pro něj asi budete mít pochopení !

Kuwa co jste to za osobu ,že o takovém s prominutím hajzlovi píšete jako o chudáčkovi?Je zdravý? je ! Sviňským krokem bych jej hnal z domu ani bych na jeho vyhnání nemusel mít soudní rozhodnutí!A věřte mi,že dokud by se nesrovnal-nepřišel by domů ani na návštěvu!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 30.08.16 22:28

diesel *palec*

Pro tazatele - po doplněni informaci tvrdím, že je to v háji. Máma nad ním drží ochranou ruku. Nejhorší je nezkusit NIC. Zkuste si na měsíc sehnat ubytování - pronájem chaty (už je po sezoně), ubytovna, pronájem, podnájem atd. Nechte manželku měsíc o samotě, neozývejte se. Pak jí kupte kytku a zeptejte se jí, koho si na spolužití vybrala.Dále se podle odpovědi musíte zařídit sám.

Vy nepotřebujete poradit jak vyhodit syna, ale jak přesvědčit manželku, že syn je vyžírka a nefachčenko.

Ohodnoceno: 4x
 

 

Od: ruze®
Datum: 30.08.16 23:27
avatar

Maro se zřejmě v synovi toho pana-chudáka,co musí takového hajzlíka v 35 letech živit,šatit a nechat bydlet zadarmo,proto se ho zastává a jeho paní neví,že neustálé ,,braní,,syna zpět je cesta do pekel? Paní je s prominutím hluchá a slepá,svému synovi nepomáhá,spíše dost ubližuje,když ho v tom podporuje a manžela může tím i ztratit,ať si to uvědomí,dokuď je čas!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.16 22:57

Přítelkyni měl a skončilo to tak, že po nás chtěl abysme jí kupovali kytky a dárky. Sám totiž nepracuje a žádné příjmy nemá. Když si myslíte, že bychom se měli stydět za jeho vystěhování, tak bych se zeptal zda byste o něj neměla zájem. Moc by se nám ulevilo.

Od: radarbrdy*
Datum: 30.08.16 22:52

Seznámit syna s nějakou paní a oženit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.16 10:43

Leda že by se jí chtěli za něco pomstít a i tak bych jí něco takového, jako je zde řešený "synek", nepřál.

Jinak tohle je fakt těžko řešitelné, když matka tahá synáčka pořád zpátky. Já bych jí na pánově místě asi řekl, že buď půjde z baráku syn, nebo já. Ale nevím jaký mají manželé mezi sebou vztah, aby pak paní překvapivě neřekla - tak si di! :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.