Lze psa získat zpět?

Od: Datum: 24.08.16 08:42 odpovědí: 9 změna: 24.08.16 18:54

Ahoj,

dotaz se týká mé kamarádky. Rozešla se s přítelem, který ji utiskoval a psychicky týral, on to nemůže unést a dělá jí peklo. Zničil jí plno věcí, poštval proti ní přátele, vykopl ji z bytu, vzal jí klíče a odmítá jí dát psa, kterého jí kdysi koupil. Dá se proti tomu nějak bránit? Má šanci dostat toho psa zpět? A jakým způsobem by to šlo?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.16 09:21
avatar

Nepůjde to žádným akceptovatelným způsobem. Když to nebude pes, najde si jiné slabé místo, aby ji dokázal, že on je vítěz. Doporučuji se vyhýbat kontaktu, neodpovídat na SMS. Až to přejde nebo si najde jinou oběť, možná se dohodnou i na psovi.


doplněno 24.08.16 13:01:

Pokud je kupní smlouva na jméno tak je to jasná věc, jste měl napsat rovnou ;)

Neoprávněné užívání cizí věci - Zajděte na Scotland Yard, podejte podnět. Měli by konat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 09:25

A když kamarádka vlastní kupní smlouvu od psa? Lze takto získat - třeba i soudně - zvíře zpátky? Známí bydlí naproti tomu bytu a její ex psa nevenčí, zanedbává a v bytě pořádá večírky, prodává marihuanu a kdovíco ještě.

Od: lucky*
Datum: 24.08.16 09:40

Zdravím, zkuste se zeptat na policii, jak postupovat. Jestli máte smlouvu o vlastnictví psa, mohlo by to být brané jako jeho krádež. Pokud by Vám i dosvědčili, že se o psa nestará a jestli pes musí žít ve vlastních výkalech, je to už týrání.

A asi by pomohlo i upozornění na tu marihuanu (zvlášť pokud ji má uskladněnou u sebe v bytě).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: annaa
Datum: 24.08.16 09:40

Na koho je napsaná kupní smlouva? Koho má pes zapsaného v PP a očkovacím průkazu jako majitele? Jestli Vaší kamarádku, pak ho soudně získat může.

V každém případě by Vaše kamarádka měla nahlásit týrání psa. Jestli je pes opravdu zanedbáván, bude jejímu bývalému příteli odebrán a ona si ho může vzít z útulku, kam bude umístěn.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.08.16 10:30

Kupní smlouvu má kamarádka, očkovací průkaz též. Akorát na městě je pes nahlášen na toho ex. Pes se venčit asi chodí ale dost málo, zanedbávan je spíš výcvik, je to pitbull a ten potřebuje pohyb denně, potřebuje být venku déle, než hodinu denně, byl zvyklý na aktivní život, ten teď nemá.

Od: annaa
Datum: 24.08.16 12:54

Kupní smlouvu má kamarádka, ale koupil ho její ex, tedy asi bude ve smlouvě jako kupující zapsán on. A jestliže pes není podvyživený, má celý den dostatek čisté vody, je alespoň 3x denně venčen a není nemocný a ponechaný bez veterinárního ošetření, pak se to týráním zvířat nazvat nedá. To že s ním necvičí, není důvod k odebrání psa, zákon to bohužel zatím nepřikazuje. Pes by napřed musel někoho napadnout.

Povinnost majitele psa je nahlásit ho na úřad v místě svého trvalého bydliště a platit roční poplatky. To dělá ex přítel, bude tedy považován za majitele psa. Vaší kamarádce zbývá jen po dobrém se s ním domluvit aby jí psa přenechal, případně mu nabídnout, že psa odkoupí. Když se mu chce pomstít, může ho nahlásit pro přechovávání drog, ale protože je psovi určitě nedává, ani toto není důvod k odebrání psa.

Nejlepší by asi bylo na psa zapomenout, stejně jako na ex přítele a pořídit si vlastní štěně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annaa
Datum: 24.08.16 14:02

Wlezley, pes už dávno není označován jako věc. Policie to řešit nebude. A není důležité kdo psa koupil, mohl ho dál darovat, nebo prodat. Za majitele je považován ten, kdo si ho na své jméno nahlásí na úřad a platí za něj poplatky. A to je ten ex přítel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 16:01
avatar

Ano, vůbec jsem si to neuvědomil, omlouvám se. Tím pádem platí první část mé rady ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 18:54
avatar

Došla bych na úřad s EU průkazem, zeptala se na zaplacení, kdy končí a jestli mohu zaplatit dopředu na další rok. Zároveň přepsat na sebe, na majitele. Nemyslím, že by byl problém. Pokud by nešlo zaplatit dopředu, nahlásit svoji adresu a složenka na zaplacení ročního poplatku přijde na novou adresu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.