Existuje injekční železo?

Od: Datum: 24.08.16 00:26 odpovědí: 5 změna: 24.08.16 09:16

Existuje injekční železo?

Když netráví člověk správně tabletové železo nebo železo v tekuté podobě, existuje jiná alternativa - injekční podání, aby se obešlo zažívací ústrojí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: koray
Datum: 24.08.16 00:43

Zajímalo by mě také, zda máte někdo s doplňováním železa nějakou zkušenost..

Od: veronica
Datum: 24.08.16 01:39

Jediná alternativa, splňující vaše požadavky je aplikace druhým koncem. Vstřebávání je u léků velice efektivní (přes stěnu přímo do krve), ale železo by muselo být v koloidní formě nebo v neagresivní sloučenině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 02:21
avatar

Ano, mám zkušenost, velice negativní. Rok 1980, komplikovaný porod s velkou ztrátou krve. Uvažuje se o transfúzi. Naznačuji, že ji nechci. Krevní obraz je však velice špatný, tak dostávám železo injekcí. Po dvou až třech minutách upadám do bezvědomí. Ostatní maminky z pokoje volají zdravotníky, veliký šrumec, kyslíková láhev. Propleskali mě, rozdýchali mě.

Později jsem o tom hovořila před lékařem jiné specializace. Vyjádřil se, že tento způsob dodávání železa do těla je "prasárna", obrovská zátěž pro tělo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.08.16 07:32
avatar

Když jsem si dávala krev na svou operaci, dostala jsem nějaké tablety na doplnění železa. Víš jistě, že tobě nefungují? Naprosto jistě to víš nebo si to jen myslíš?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 09:16

Kdysi jsem užíval podle doporučení lékaře v tabletách Aktiferrin a vše proběhlo v pohodě. Je ale důležité dodržet několik pravidel, aby bylo železo správně vstřebáno a toxicita se snížila na minimum. Dobře je to sepsáno v tomto textu. Jinak injekční forma existuje, jmenuje se Ferinject.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.