Dům po rozvoduu

Od: Datum: 22.08.16 23:54 odpovědí: 22 změna: 24.08.16 08:26

Přeji hezký den.

Mám ještě jeden dotaz. Mám několik známých v SRN, rodilých Němců.

Všichni se velmi podivují nad tím, jak je možné, že u nás vůbec může

existovat takovýto zákon, který diskriminuje nárok ženy po rozvodu, po 25 letém manželství,

matky 2 dětí z tohoto manželství, na část domu manžela, ve kterém rodina celých 25 let bydlela. A to i v případě, že

manžel vlastnil dům před manželstvím.

V SRN je to tak, že žena se stává po tolika letech manželství spolumajitelkou, s nárokem na určitou

část takového domu. Nebo v ČR jsou snad ženy méněcenné než ženy v SRN? Můžete mě to prosím vysvětlit?

Je to přece zcela logické. To snad jen v ČR může žena bez pardonu zůstat po 25 letech manželství bez střechy

nad hlavou? To by v tom případě si měla schovávat všechny účty za nákupy, které platí ze svých prostředků?

Takto to jde těžko řešit. Proto v SRN platí tento spravedlivý zákon. U nás jak vidno, tvůrci zákonů o žádnou

spravedlnost nestojí!

Děkuji za vysvětlení této diskriminace žen-matek u nás.

Ivana Rašková


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.16 00:06
avatar

a kdyby ten dům před manželstvím patřil ženě, byl by při rozvodu dikriminovaný muž? to by v SRN chápali?

jinak netuším, jaký zákon máte na mysli... byl by i nějaký paragraf vámi zmíněného zákona? o takovém zákonu jsem neslyšel ani nečetl. a rozvod mám za sebou.

pokud takto rozhodl soud, pak to bylo na základě předložených důkazů. vaše důkazy zřejmě neobstály, nebo neobstál váš advokát...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivanaraskova
Datum: 23.08.16 13:53

No víte, ve vyspělejších společnostech jsou ochraňovány především ženy-matky, nositelky života. Ale to je pro

některé hloupé lidi nepochopitelné!

Datum: 23.08.16 00:10

A to i v případě, že manžel vlastnil dům před manželstvím.

Ne i v případě, ale pouze v případě. Dům tedy nebyl součástí SJM.

A s diskriminací žen to nemá co dělat. Funguje to i opačně.

Se zbytkem souhlasím (myslím tu větu o zákonodárcích). Ono těch zákonných paradoxů bude víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.16 01:06
avatar
Co to melete?
Kolik zen ma svuj byt nebo barak (at koupeny , ci zdedeny) pak si najde chlapa , svatba atd... A pak rozvod a co nastane? Chlap je bezdomovec... // Neni vzdy jen zena bez strechy nad hlavou. Proc by zena mela mit narok na majetek , ktery mi patri pred svatbou?
Diky bohu ze je majetek rozdelen na pred SJM a po svatbe , jiz SJM.
To co si koupim , ci zdedim pred svatbou bude vzdy moje (at zena ci muz) popr. To co dostane darem.
Co se koupi po svatbe se pak deli... (Pokud smlouva nerika jinak)
Pro me spravedlive.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pipe
Datum: 23.08.16 01:14

Není to logické a ten SRN zákon není spravedlivý, nýbrž zlodějský (pokud něco takového tedy opravdu existuje). Nevím jaká je rozvodovost v Německu, ale v ČR je dost vysoká a nijak malá není ani u manželství v délce 25 let a víc. To že si někdo pořídí dům před manželstvím a pak z něj (ex)manželka při rozvodu nedostane ani halíř je naprosto v pořádku a je to jediná pojistka, jak nepřijít při rozvodu o všechno. Kdyby platilo, to co píšete, tak pro bohatšího partnera už nyní značně riskantní institut manželství, by byl do budoucna tak extrémní riziko, že by se ještě více bránil uzavřetí manželství a stejně byste si pak na ten dům nesáhla. Mohl-li si manžel pořídit před manželstvím dům, měla jistě stejnou možnost i manželka. Pokud považujete za spravedlivé si po 25 letech manželství de facto ukrást část manželova domu pro sebe formou spoluvlastnictví, aby Vás minimálně musel vyplácet ze svého vlastního domu, který si už jednou sám koupil, tak je to jistě Váš názor, který respektuji, ale do morku kosti s ním bytostně nesouhlasím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.16 02:53
avatar

..nákupy, které platí ze svých prostředků...myslela jsem, že v manželství není tvoje - moje. *fn*Co si pořídíte za života v manželství, to se dělí, jak píší rádci již přede mnou.

Jak vždycky píšu, rozvodem problémy nekončí, ale nové přijdou.

Pokud máte rozvodové řízení /nečetla jsem Vaši první otázku/ a nemáte kde bydlet, nemůžete dočasně zůstat ve stávajícím bydlení u manžela, tak můžete požádat o azylové bydlení, nebo jít do podnájmu, kde bydlí převážná většina obyvatel této země, vrátit se k rodičům, pokud mají volný pokoj a tak. Člověk si vždycky nějak poradí, proto hlavu vzhůru, jistě to zvládnete.

Každá země má nastavené zákony různě, podle tamních zvyklostí. Mluvíte pouze o Německu, ale jak to je v jiných zemích? Buďte ráda, že nežijete jinde. Někde manžel řekne třikrát zapuzuji tě a jste namydlená.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivanaraskova
Datum: 23.08.16 13:33

Jenom tady některým, kteří nic nepochopili, a strefují se do mé osoby musím k jejich lítosti sdělit, že osobně si žiji ve svém soukromém pěkném hnízdečku zcela bez problému. Ale chápu, že někteří lidé postrádají nadhled a cit pro druhé. Od takových a podobných raději hodně dál, hlavně nevlézt do jejich pastí, a cpát peníze do jejich majetků. Osobně po případech, se kterými jsem se setkala, bych nikomu ani do nějakého úžasného zámku nevlezla. Doma je jenom tam, kde mě nikdo nemůže nikdy vyhodit ! A DOMOV JE PRO ČLOVĚKA TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ!

Datum: 24.08.16 08:26
avatar
Asi mate naky mindrak. Bezte se radeji ve svem zamecku sednout do trunu. Jeste, ze takovych jako vy je malo a jsou v klubu feministek. A temto se smeje cely svet.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 23.08.16 04:43
avatar

Co je spravedlivého na tom aby se dělil majetek, který je výlučně jednoho z manželů?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.16 05:57

Zlobte se nebo ne, ale je nesmysl, aby měl druhý z partnerů nárok na majetek prvního partnera, který nabyl ještě před manželstvím. Pokud vím, tak společný majetek, jakož i zařízení domu, koupené společně, se dělí. Takže třeba pračka bude vaše. Ale jak jste se zasloužila o to, že je ten dům majetkem manžela? Chápu, že jste asi tohle nechtěla slyšet, ale když se nad tím zkusíte objektivně zamyslet, tak je naprostý nesmysl, abyste na dům měla nárok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 23.08.16 05:57

Asi to je diskriminace, protože pokud jeden z partnerů vlastní dům už před sňatkem, tak následně obvykle oba partneři společně tento dům zvelebují a dle českého zákona jeden z nich vlastně opečovává majetek toho druhého.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.08.16 06:07
avatar

,,rv,,: Zvelebuje ale i svůj prostor k žití. Vylepšuje prostředí, ve kterém tráví svůj volný čas, vychovává děti. Neplatí žádné nájemné. Tak snad trochu práce do zvelebování příbytku je víc než vhodné.

Za to na oplátku má dostupné bydlení bez počátečních vkladů, námahy při stavění nemovitosti, žádné dluhy a hypotéku.

Podívejte se na reality, kolik dnes stojí podnájem. Budete ho stejně zvelebovat, ačkoliv nikdy nebude Váš.

V případě manželství máte naději, že pokud vlastník nemovitosti zemře dříve, tak majetek dostává pozůstalý manžel a děti.

Takže jednou ten dům bude stejně Váš.

Že se manželé rozvádějí, to si musí sáhnout do svého nitra, jestli opravdu jsou bez viny. Málokdy je chyba jednostranná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 23.08.16 08:21

Můj přístup k manželství je asi trochu jiný. Pokud se dva dohodnou manželství uzavřít, tak dávají to, co mají dohromady a spravují to společně. Dnes to asi lidé chápou jinak. A náš stát ještě jinak - ten umožňuje, aby sňatkem přešly dluhy jednoho na druhého, ale majetek ne.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.08.16 06:03
Buďte ráda, ze jste mela tech 25 let kde bydlet
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivanaraskova
Datum: 23.08.16 13:50

!

Jenom tady některým, kteří nic nepochopili, a strefují se do mé osoby musím k jejich lítosti sdělit, že osobně si žiji ve svém soukromém pěkném hnízdečku zcela bez problému. Ale chápu, že někteří lidé postrádají nadhled a cit pro druhé. Od takových a podobných raději hodně dál, hlavně nevlézt do jejich pastí, a cpát peníze do jejich majetků. Osobně po případech, se kterými jsem se setkala, bych nikomu ani do nějakého úžasného zámku nevlezla. Doma je jenom tam, kde mě nikdo nemůže nikdy vyhodit ! A D O M O V J E P R O Č L O V Ě K A T O N E J D Ů L E Ž I T Ě J Š Í !

!

Datum: 23.08.16 06:26

U nás jsou jednoznačně diskriminováni muži-otcové. Těžko pak vysvětlovat opak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.08.16 07:40

Zase jedna zhrzená, která přišla s holým zadkem a po rozvodu s holým zadkem odchází... a světe div se, soud jí nepřiznal polovinu manželova baráku, který ten bídák vlastnil před svatbou?

Vztekejte se nad tou "nespravedlností" jak chcete, ale mně osobně přijde mnohem diskriminační ten německý zákon (pokud existuje). Jestli se Vám to nelíbí, tak se provdejte do Německa.

P.S. A můžete mi pro změnu vysvětlit diskriminaci mužů-otců, když 95% dětí je při rozvodu svěřeno do péče matky (nedohodnou-li se na střídavé či společné péči).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivanaraskova
Datum: 23.08.16 13:44

!

Jenom tady některým, kteří nic nepochopili, a strefují se do mé osoby musím k jejich lítosti sdělit, že osobně si žiji ve svém soukromém pěkném hnízdečku zcela bez problému. Ale chápu, že někteří lidé postrádají nadhled a cit pro druhé. Od takových a podobných raději hodně dál, hlavně nevlézt do jejich pastí, a cpát peníze do jejich majetků. Osobně po případech, se kterými jsem se setkala, bych nikomu ani do nějakého úžasného zámku nevlezla. Doma je jenom tam, kde mě nikdo nemůže nikdy vyhodit ! A DOMOV JE PRO ČLOVĚKA TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ!
!

Od: jarinek*
Datum: 23.08.16 14:08

jediný, kdo tady postrádá nadhled a cit pro druhé jste Vy sama. Osobně žiju ve zmíněné nevýhodné pozici, ale nikdy by mě ani nenapadlo nárokovat si spoluvlastnictví nemovitosti, u které jsem se nijak nezasloužil o její nabití. To, že tam vrážím peníze na "zvelebování a údržbu" je jen moje věc a riziko. Zajímavé, že zmiňujete chudinky ženy. My muži tedy nejsme tímto v ohrožení?

Rozhodně si nemyslím, že my jsme 100 let za opicema a SRN jsou ve všem napřed a lepší. V mnohém jsou. Dokonce mám dojem, že nás značně předehnali v budování socialismu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.08.16 16:22

No... děkuji za "poučení".

Přesto postrádám odpověď na svou otázku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.16 07:57

Ano, je to tak, že jsou u nás zákony týkající se majetkového vypořádání po rozvodu jiné, že jsou v Německu nebo Americe.Tam, je benevolence vůči manželovi, který způsobil rozvrat manželství menší, než u nás.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vanad1*
Datum: 23.08.16 08:44

To co je pro ženu spravedlnost je ve skutečnosti jen pouhá zlodějina. A co je pro ženu zlodějina, je ve skutečnosti dělení majetku pořízeného v manželství napůl.

Kdyby existoval zákon, že když manžel sám staví dům a manželka si najde nakonec milence, zákon by jí zrušil případná vlastnická práva na takto postavený dům. To by byla paráda.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.