Biologická léčba

Od: Datum: 22.08.16 17:07 odpovědí: 5 změna: 23.08.16 10:12

Hradí zdravotní pojištovny nemocným revmatoidni artritidou a lupenkou léčení biologickou léčbou? Nebo si pacient musí částečně nebo celou léčbu hradit sám.Děkují za radu či zkušenost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.16 18:12

Koukala jsem na net, pokud to dobře chápu, hradí pojišťovny biologickou léčbu u těchto diagnóz těm, kteří vyčerpali již všechny možnosti. Bohužel ale ne všem, je to o penězích... někde jsem zahlédla u lupenky, že biologická léčba stojí 400 tisíc na půl roku?

Tohle je fakt zoufalství a beznaděj, ale i zázraky se dějí...

.

Máme v rodině pacienta, ale s jinou diagnózou a nejedná se o biologickou léčbu, kterému VZP uhradila léčbu v řádu 1,5 milionu korun. Také byly vyčerpány všechny možnosti, žádný dostupný lék už nezabíral. Léčba samozřejmě podléhala schválení VZP. Co vím, tak tuto léčbu dostalo celkem 10 pacientů-těch nejtěžších, ale potřebovalo by ji xkrát víc, nikdo nic neplatil, žádná spoluúčast.

Obraťte se na lékaře, držím Vám palce, ať potřebnou léčbu dostanete.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.08.16 20:03

Biologickou léčbu plně hradí zdravotní pojišťovny, ale jak už bylo uvedeno, jedná se o nákladnou léčbu a proto je i její indikace poměrně přísně posuzována. Dobrou zprávou je, že i když tuto léčbu podstupují jen vybraní pacienti, tak jich ale postupem let přibývá. Každopádně je potřeba navštívit centrum biologické léčby, které je v každém kraji v některé z velkých nemocnic. Jen tam je možné se k biologické léčbě dostat. Veškeré informace naleznete také zde http://www.cilena-lecba.cz/indikace-biologicke-lecby

Ohodnoceno: 2x
 
Od: miji
Datum: 23.08.16 07:58

Děkují vám moc za radu i odkaz na stránky... diagnoza se netýka mne samotné.Hezký den přejí

Datum: 23.08.16 08:22
avatar

Já mám lupenku, která se mi z kůže ztratila, ale dala se mi do kloubů v podobě psoriatické artritidy. Tohle všechno v průběhu skoro půl století. O biologickou léčbu jsem se zajímala velmi vehementně, ale moje revmatoložka mi ji nedoporučila, neschválila. Nejspíše proto, že už mám dost let a také asi záchvatovité stavy nejsou úplně optimální. *sok* Vím, že pojišťovny tuhle léčbu hradí. Když si pohledáte, se zadáním "Biologická léčba, lékaři v našem městě", najdete ty, kteří tuto léčbu vykonávají. Mají oprávnění. V Ostravě je jich několik. I má revmatoložka toto oprávnění má. Myslím si, ale jen myslím, že má i určité limity, aby to nepřeháněla, protože léčba je nesmírně nákladná. Ale v podstatě jediná, která léčí podstatu a ne pouze důsledky.

Přeji hodně štěstí pacientovi *placni*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.08.16 10:12

Nezjišťoval jsem jak je to u jiných diagnóz (předpokládám že podobně), ale např. u Běchtěrevovy choroby biologická léčba "pouze" blokuje přenos autoimunitní informace v tnf alfa receptorech, což v konečném důsledku znamená většinou značný pokles aktivity nemoci (u někoho i přechod do remise). Ale i za to samozřejmě díky pánům vědcům!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.