Výmáhání peněz po koupi motocyklu

Od: Datum: 20.08.16 20:30 odpovědí: 16 změna: 22.08.16 12:58

Dobrý den, prodávala jsem motorku před koupi jsem informovala kupce zda nevím zda funguje u motorky oilmaster a nevím z jakého důvodu, je to i v emailu jako důkaz. Po koupi se ozve kupec s tím, že si to rozebral tedy motor s tím aby si to sám opravil a napsal mi, že údajně tam chybí součástka a chtěl po mne peníze. Po dlouhém dohadování, že mu nehodlám nic platit, když si to doma rozebere, že si to mohl vyndat sám a nebo poškodit a navíc sem nevěděla, že tam něco podle něj něco chybí, když to jezdilo a teď po mne chce peníze. Motor ještě byl i na GO, tedy kupec dostal fakturu. Chtěl po mne dodatečnou slevu 1200,-kč. Teď jsem dostala od kupce email, že bude řešit občansko právní cestou. Prosím Vás, může kupec na mne? Když o stavu byl informován? Mohu na něj dát trestní oznámení za křivé obvinění?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.16 20:36
avatar

Jde o to jak máte spolu sepsanou kupní smlouvu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 20:39

V kupní smlouvě to není napsáno, ale před koupi se mne ptal přes email, a to jsem mu hned napsala zda nevím zda funguje a z jakého důvodu jsem nevěděla a to jsem mu napsala do emailu ještě před koupi

Datum: 20.08.16 20:41
avatar
Kupce pošlete slušně v rit jen to na vás zkouší
Koupil ojetinu a myslí si že mu budete platit servis ha ha ha
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.08.16 20:50

Děkuji za odpověď. A to jsem mu dávala slevu na zadní kotouč sama od sebe.

Od: ben®
Datum: 20.08.16 20:39
avatar

Dobrý den, kupec byl informován o stavu motorky předem a souhlasil s ním. Ten e-mail si uschovejte (alespoň máte nějaký důkaz). Trestní oznámení nepodávejte, ale vyčkejte soudního sporu. Můj odhad je, že se kupec o 1.200,- Kč soudit nebude a Vy máte (doufám) šanci vše u případného soudu vysvětlit a obhájit ve svůj prospěch. Zdravím!


doplněno 20.08.16 20:54:

Ponechte aktivitu na kupci (policii do toho nezapojujte - stejně by to neřešila), ale myslím si (a nejsem zde sám), že to kupec vzdá. Motorku převzal ve stavu, o kterém věděl (Vy jste mu nic nezamlčela) a u rozebírání motoru jste nebyla přítomna - tak mohl součástku sám poškodit nebo ztratit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.08.16 20:46

Děkuji, kupec dokonce když si přivezl domů motorku začal i s tím, že jsem mu prodala děravou nádrž, že měl projetý údajně šroub skrz nádrž, také jsem se s ním dohadovala, že kdyby byla děravá nechám si to od přítele zadarmo opravit (dělá svářeče) a navíc bych nejezdila na půlku nádrže, opět se dohadoval a potom mne už opravdu s tímto obviněním naštval, že jsem mu napsala, že si to mohl klidně udělat sám protože si to kurtoval přes hodinu a dával to různě přes nádrž apod..

Datum: 20.08.16 20:45

Kupec asi k občansko správního sporu kvůli takové malé částce nepůjde.Vždyť jenom žaloba k soudu a zastoupení právníky by stálo minimálně 4000 Kč. A vy také nemáte jaké trestní oznámení podat, protože trestní čin se žádný nestal. To byste se na policii blafovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 20:47

Aha, já myslela, že je tady nějaká možnost na něj podat popřípadě kdyby to chtěl takto řešit oznámění za křivé obvinění. Děkuji za vysvětlení

Datum: 20.08.16 20:50

Ty jsi ho upozornila, že chybí nějaké díly v oilmastru? Pokud ne, tak je v právu.

Chybějící části nejsou běžné opotřebení. Jak by bylo tobě, kdyby jsi třeba koupila auto a na příští STK jsi se dověděla, že někdo před tebou vybouchal katalizátor?


doplněno 20.08.16 21:13:

Z pohledu zákonů je úplně jedno, jestli jsi o chybějícím dílu věděla či ne. V případě ,že tam chyběl, tak to jde bohužel na tvůj účet. Ty saze můžeš žalovat předchozího majitele a nebo třeba servis, který toto udělal.

To ,že si motorku rozebíral sám na koleně, neznamená, že je zbaven svých práv. Žádný zákon či jiný předpis mu neukládá za povinnost rozebírat svou motorku před tebou. Prakticky na většinu takových vad se přijde bez dozoru protistrany. A i přes to jsou nakonec u soudu úspěšní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 20:53

Já ho neupozornila, že tam něco chybí, když jsem to ani nevěděla, ale že nevím zda funguje.

Navíc, si myslím, že když si to začne na koleni sám rozebírat doma a pak mi tady psát, že tam něco chybí to je pak tvrzení proti tvrzení.

No, abych pravdu řekla tak bych to neřešila protože by mne nejspíš předchozí majitel poslal někam a mohl by mi říct, že jsem si to mohla klidně udělat sama. A opravu si zaplatila.

Datum: 20.08.16 21:07
avatar

Vůbec to neřeš, napiš mu že motocykl byl v pořádku tak, jak si jej převzal, nějaké jeho rozebírání už je nad rámec domluvy a že se s ním přestáváš dále bavit. Upozorni ho, že nemáš problém s potřebným důkazem se obhájit u soudu, ale že tohle bude chtít soudně řešit, náklady nebudou malé a bude je platit on. Více už s ním dále nekomunikuj, neztrácej drahocenný čas s blbcem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 21:14

Děkuji za odpověď. Dala jsem mu od sebe i slevu na zadní kotouč, protože byl potřeba koupit nový, tak jsem mu byla ochotná i slevit, a to jsem mu i napsala k tomu slova, že je potřeba kvůli bezpečnosti. A pak pán příjde s tím, že si rozebral motor a, že chce peníze, že tam údajně chybí součástka.

 

Datum: 20.08.16 21:20

ndelck: Já, ale neříkám, že je zbaven svých práv, ale že to pak bude tvrzení proti tvrzení. A já nepsala o tom, že si jí má rozebrat předemnou, ale je rozdíl, když sám doma si to rozebere, když si to moho vyndat sám nebo kdyby to měl ze servisu s důkazem, že tam prostě nebyla.

Datum: 20.08.16 21:30

Jak prokáže svá práva z vadného plnění nech na něm. Třeba mu to u soudu dosvědčí jeho kamarád, který to s ním rozebíral. A nebo třeba nikdo, ale soudce mu uvěří... Udělá se znalecký posudek, že tam ta součást chybí již delší dobu... Je spousty možností, jak toto prokázat.

Pro tebe je směrodatné, jestli uvěříš, že tam ten díl nebyl. Jsi schopna mu vyjít vstříc, pokud sama uznáš, že tam chyběl?

Pokud 100% víš, že tam při prodeji byl, tak se na něj vykašli a nereaguj na něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.16 13:46

Veronika, kupec chytrolín mistr škudlínek doma začal koumat, jak ještě šulit a řekl budu dámu ždímat, jsem český vyčuránek zkusím dělat bu bu, nechte jeho mozkové závity vychladnout, uležet, jako olomoucké sýrečky, poněvadž soudní znalec, soudní poplatek, případně advokát a dále nejistý soudní výsledek, proto možná časem zapne mozek a přestane obtěžovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 22.08.16 12:58

Toto čerpadlo pro oddělené mazání motoru se montovalo nějaký čas ale stejně jej majitelé motorek nahradili mazáním hotové směsi přímo ze stojanu u benzinek. Od kupce to je pouze chytračení pro pár stokorun. Obsah pošty si schovejte, že jste nic nazatajila a mu odpovězte, že jste mu již své pochybnosti o funkčnosti čerpadla sdělila a nic nezatajila. O ceně a stavu byl informován a není důvod se dál tím trápit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.