Co mám s palcem?

Od: Datum: 19.08.16 20:37 odpovědí: 11 změna: 30.03.17 02:24
Co mám s palcem (viz foto)? Nejsem si vědom žádného úrazu, nebolí to.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 19.08.16 20:47
avatar

Jak to máte dlouho? Může to být plíseň, mohl Vám někdo přejet vozíkem přes palec nebo do palce narazit, může to být zarostlý nehet, nebo více věcí dohromady. Když půjdete na chirurgii, pravděpodobně Vám nehet strhnou, ale jistě Vás to bolí i nyní, takže to bude nastejno. A budeto trvat tak 10-12 měsíců než naroste nehet nový.

Já bych v každém případě nyní přes víkend nakrájela stroužky čerstvého čeneku, pokladla na nehet a okolo, a dobře ovázala a zalepila.

Mně vloni v listopadu přejel vozík s nákupem přes palec u nohy, dole mně u lůžka zčernal a a pak téměř více, jak půlka, ale ne tak, jako Vám. Dávala jsem si denně česnek a nehet mně odrůstá. Tlačí se nový a starý odstříhávám. To černé může být sražená krev. Snad to není černý palec od cukrovky. Uvidíte, co poradí další.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: doktor
Datum: 19.08.16 23:03

Sice chápu, že pán by se měl sebrat a jít osobně k lékaři, nicméně nevím proč zbytečně pána strašíte strháváním nehtů. Jde o jeden druh plísně. Je potřeba, abyste došel na kožní ambulanci (nejlépe s doporučením obvodního lékaře) a je potřeba nasadit celkovou léčbu. Nejde o projev cukrovky, nejde o projev zarůstajícího nehtu, nejde o krevní podlitinu.

Česnek na to nedávejte! Popálí kůži!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 20:49

Nechci Vás strašit, ale může to znamenat i melanom kůže:

Citace:

"Na pozoru se mějte zejména před hnědočernými odstíny. Tmavé skvrny mohou být projevem jednoho z nejnebezpečnějších nádorů kůže, melanomu. Na první pohled jej lze zaměnit za drobnou poúrazovou krevní sraženinu pod nehtem. Melanom však na rozdíl od modřinky postupně neodrůstá. Jestliže tmavá skvrna zůstává na jednom místě, navštivte lékaře."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pohankaa
Datum: 19.08.16 21:05

Já bych doporučila také okamžitě k lékaři a nic si na to nedávat. V tomto případě ani ten česnek.

Též se přikláním k melanomu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 20:59

A nemáte tam náhodou něco zapíchlého? To vypadá jak panaricium? Zkuste to namočit do dubové kůry.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 21:15

Je to mykóza,mam to na palci tiež.Navšteva kožnej mi moc nepomohla.Tabletky sa berú dlhodobo a výsledok v nedohľadne.Trochu zaberá to máčať v octe,je to hubovité ochorenie. http://www.kosmetika-dacice.g6.cz/sluzby/zajimavosti

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.08.16 01:36

To je možností.. plíseň, úraz, zarostlý nehet, melanom kůže, mykóza, .. *ee* Radím vám, zajděte ke kožnímu. Ten vám řekne co to je a jak to léčit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 02:10

To buďte rád, že to nebolí, ale asi brzy začne. Vypadá to jako vzpříčený zarůstající nehet. Bolest nebolest, musíte k lékaři!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 06:32
avatar

Já si myslím, že vám spadlo něco na palec tak před půl rokem. To, co na palec, ne na nehet spadlo, pochroumalo lůžko nehtu a ten odrůstá asi tak dlouho, jak jsem odhadla.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.08.16 07:31
Taky se přikláním k názoru, že je to po ráně a jestli se tmavé místo posunuje, nechal bych to tak, až to odroste. Kdyby to začínalo bolet, tak bych šel k lékaři.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: eset®
Datum: 30.03.17 02:18
avatar
Plisen jak vysita.Par zakaznicim jsem ji na rukou uspesne vylecila.Povrch a delku postupne pri rustu nehtu odpilovavat.Pozor pri pilovani , aby se nehet neprobrousil pak pouzit lih a ve finale Fundicid, ktery koupite v lekarne.Pilnik nikdy nepouzit opakovane pokud neni dezinfikovan.POZOR PLISEN JE PRENOSNA!
doplněno 30.03.17 02:24: Nezavazovat ani jinak neprekryvat ppdporilo by se sireni plisne.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.