Hadice do krku. Není to blbost v mým stavu?

Od: Datum: 18.08.16 16:54 odpovědí: 16 změna: 20.08.16 18:09

Takže. Od června úzkost. Stresující podnět. Praxe. Těsně před nástupem nevolnosti (zvracení), které se mě držely (drží). Zvracení. Asi z nervů. Během půlky června prodělán docela velký úzkostný stav, který jsem si tak jakože diagnostikovala sama (obvodní jen potvrdila moji diagnózu). Brnění končetin, motání hlavy, nevolnost, pocení, bušení srdce, studené ruce a nohy... Brala jsem krátce Neurol. Ten nejnižší. Nejvíc půlku. Na praxi jsem ale chodit musela.

Stavy úzkosti jsem zredukovala postupně jen na ráno. Neurol jsem asi po třech dnech vysadila. Od června nechut k jídlu a zvracení. Ne každý den, je to spíš ve vlnách. Týden je mi jakž takž, pak zas špatně. Po jednom emotivnějším dnu se zas třeba opět stav zhorší, pak zas lepší. Dost jsem zhubla. Byla jsem u obvodní, dala mi slabá antidepresiva, po dvou půlkách mi bylo hůř od žaludku, tak mi bylo doporučeno je přestat brát. Cca 2 týdny zpátky jsem byla opět zas dva až tři dny na Neurolu. Teď jsem nezvracela minulý týden ani tento týden, jen nemám prostě hlad. Byla jsem i u léčitele, a po jeho návštěvě bylo týden docela zlepšení, z čehož usuzuju, že je to fakt z nervů.

Obvoďačka mě poslala na hadici do krku. V pondělí. Bojím se. A nevím, jestli to má při mém stavu smysl. Skoro zvracím i u jídla, natož u hadice. Vím, chodí se tam nalačno. Ale mám o tom tolik načtenýho. Taky se bojím, že se udusím. Mám citlivé sliznice, beru lék na alergii. V dětství plno angín, citlivá i na prach. Bojím se, že mi už navždy zůstane ten pocit, že mám v krku hadici. Jsem hodně, hodně hubená, asi to bude zážitek za všechny prachy. Nebo že mi po ní bude tak špatně, že nedokončím tu praxi. Rozhodla jsem se, že bez oblbovačky do toho nejdu. Ale nevím, jestli mi ji vůbec budou ochotní dát. Jestli do toho vůbec půjdu. Hned druhý den po hadici jsem objednaná na psychiatrii. Jestli se tam teda po tom zážitku vůbec doplazím a budu moct mluvit, jak budu mít rozmasakrovanej krk. Pořád si ale nejsem jistá, jestli na tu hadici jít nebo ne. Bojím se, že jak nepůjdu na tu hadici, že mě odmítne dál léčit jak obvodní, tak psychiatrička, že mi nic nenapíše a tak.

Mám jít na hadici nebo ne?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.16 17:03

Píšeš, že máš problémy, doktorka tě posílá na vyšetření žaludku, které bohužel jinou formou udělat nejde. Nějak nerozumím tomu, z čeho ty úzkostné stavy jsou, ale to bude spíš tím, že jsem "zdravý" člověk a nikdy mne to nepotkalo. Asi by to chtělo možná i psych(iatra/ologa?) Přeji proto hodně štěstí a brzké uzdravení.


doplněno 18.08.16 17:36:

Co studuješ, že je praxe tak psychicky náročná? Nějak si to nedovedu představit. To, že máš problém si evidentně uvědomuješ, holt tu hadici přežiješ a pomůže ti to a nebo se vyšetřit nenecháš a tu skončíš na kapačkách a tu hadici ti tam dají stejně a násilím, jen se už nebudeš moc bránit, jelikož budeš v bezvědomí (vzhledem k tvému zdravotnímu stavu).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.16 17:11
avatar

Tak asi tušíte, že to bude psychikou, něco Vás trápí, deptá, něčeho se bojíte. Práce - praxe?

Máte náročnou práci? Buďto na to máte, nebo ne, to si musíte ujasnit a trochu si věřit.

Hadičku v krku mělo hodně lidí, a když jde o zdraví a kontrolu trávicího ústrojí, je potřeba zákrok vydržet a ujistit se, že je vše v pořádku.

Pokud tam něco je, tak budete alespoň brzy vyléčená, problém bude v začátku.

O injekci určitě pořádejte, pokud ji nedávají standartně. Když se budou vzpěčovat, tak si ji zkuste i zaplatit, já raději zaplatím, než bych se trápila.


doplněno 18.08.16 19:28:

Před zavedením hadice Vám stříknou sprey do krku se znecitlivujícím prostředkem /mohou jednou, dvakrát/, potom píchnou oblbovačku - sedativa /nevím, možná obráceně/, jinak můžete i předem požádat o prášky /premedikaci/.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: noedar
Datum: 18.08.16 17:14

Praxe je náročná na psychiku. Ale já to možná hodně zveličuju, jak tam odjedu, tak je mi pak líp. Nejhorší jsou rána.

Jo, a hadici v krku, ne hadičku. Nepleťme si tu pojmy a dojmy. Pro 43 kilovou holku je to hadice, ne hadička.

Od: rosa
Datum: 18.08.16 18:21

Já si myslím, že toho zveličujete více. Váš popis je zvláštní, myslím tím celkově, styl, jakým to popisujete. pak to konstatování o rozmasakrovaném krku, pak nepřiměřená a podrážděná Vaše reakce na slušné rady, které jste dostala.

Vaše obvodní postupuje správně. Nejdříve chce vyloučit možnou fyzickou příčinu, když se nic nenajde, uvažuje o příčině psychické. Ve Vašem případě je psychiatr na místě, máte podváhu, spějete k anorexii, a ty úzkosti, nemyslím si, že prvotním špouštěčem je až ta praxe, tipuji to na dřívější okolnosti ať už doma či v okolí. Však uvidíte sama, až si s Vámi psychiatr popovídá a bude se ptát případně doplňujícími otázkami, aby si udělal kompletní obrázek o Vaší situaci od dětství až dosud, než zvolí vhodná antidepresiva, navrhne psychoterapii (ve Vašem případě to očekávám) atd. Mimochodem je úplně normální, že některá antidepresiva nesednou, a tak se zkouší jiná, než se podaří najít ta, která sednou. A chce to také spolupráci a trochu trpělivosti pacienta, některá AD dělají pocit nevolnosti atd. jen na počátku léčby, než zaberou a tělo si zvykne

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.08.16 19:54

Při tak velikých problémech by to chtělo spíš pomoc odborníka psychiatra nebo klinického psychologa.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: balzerka
Datum: 18.08.16 20:43

Kolik vám je let, že máte tak křehkou psychiku.Trochu jste plašan a trochu hypochondr .Co to je za praxi, že Vás tak rozhodí? Praxe má připravit na budoucí povolání. To chcete celé další roky tohle prožívat? Jak se stravujete? Vám evidentně chybí hořčík. A ten žaludek Vás bolí? Už to máte pravděpodobně za sebou a nejspíš Vám nic zásadního nenašli, maximálně podrážděnou žaludeční sliznici. Váš problém je v hlavě. Ten psychiatr je na místě, pak pedagogicko- psychologická poradna, když je to z praxe, a já bych zkusila najít si dobrého homeopata. Co děláte kromě praxe, chtělo by to nějaký lehký sport, tanec, koníčka, při kterém zapomenete na své úzkosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.16 22:45

To co radíte jsou nesmysly. Křehkou psychiku může mít v 16 i ve 40, s věkem to nesouvisí, sesypat ze stresu se můžete kdykoliv. Hořčík? Jasně, každej problém je z nedostatku hořčíku. Ale to by měla křeče v končetinách, ne v břiše. Homeopat? To ať se radši dá na víru, fungovat to bude stejně a ušetří. Jediné, s čím souhlasím je psychiatr nebo psycholog, ty masivní stresy mají nějaký původ a psycholog nebo psychiatr je bude schopen najít a vykořenit, a taky ten koníček, ale to bude podle mě slabý podnět pro takovéhle potíže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 18.08.16 23:08

Pletiplote, ale ona píše, že má brnění končetin a bušení srdce. Tam je ten hořčík na místě. A homeopatie ji může srovnat, když se správně určí její typ. Proto to chce zkušeného homeopata.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 07:07
avatar

Noedar, co chcete slyšet? Že na endoskopii nemáte jít? To Vám asi nikdo nedoporučí, protože jen lékař může posoudit, co se za Vašimi potížemi může, vedle psychiky, ještě skrývat. Přestaňte být vyklepaná, přestaňte se tím duševně zabývat a berte to tak, že to přežili všichni ostatní, tak to snad vydržíte taky. Já to absolvovala 4x. Nebolí to, je to jen nepříjemné a to je to hlavní. Kdybyste zažila opakovaně opravdu velké bolesti, tak byste se takovou prkotinou ani nezabývala. Ale psychiatra byste vyhledat měla. Má možnost, na rozdíl od obvoďáka a psycholoa, napsat spec.léky, které bude upravovat podle reakcí Vaší psychiky. Tohle Vám psycholog nerozmluví. Vím, že úzkostné stavy se nedají vymluvit, to není na vůli člověka, proto vyhledejte pomoc odborníka, mohlo by se to jen více prohlubovat. Ani doporučení pro psychiatra nepotřebujete. Prostě tam zajdete, řeknete své potíže a on Vám předepíše léčbu. Takhle je to jednoduché. To zvládnete!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 08:49

Dobrý den,

já na té "hadici" byla a bylo to úplně v pohodě.

Doporučuji si spíše nečíst dopředu na internetu zkušenosti - protože na internet je většinou píší lidé, co měli špatný zážitek.

Dostala jsem oblbovák a téměř nic nevnímala, vůbec to nebylo nepříjemné. Víte, že musíte mít s sebou doprovod, který vás odvede či odveze domů kvůli tomu oblbováku? Ten hned nevyprchá.

Snažte se na to nemyslet, protože nemůžete dopředu ovlivnit, jak vše bude probíhat. Věřte lékařům.

Myslím si však, že u vás to bude opravdu psychosomatický problém.

Přeji, ať to zvládnete a brzy vám je lépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 19.08.16 09:37

Pravda je takova, ze je to odporne, nevim jak nekdo muze rict, ze to nic neni. Dela se to jen tem pacientum, kteri to snesou a u tech to radi opakují i zbytecne jen kvuli uhrade pojist.(maji u nich zaznam, ze jsou schopni to podstoupit). Mam osobni zkusenost pred par lety z nutnosti zakroku, ale kontroly jsem odmitla, protoze jsem se uz citila dobre. V pripade psychosomatickych problemu je takove vysetreni jen navic v seznamu moznosti diagnozy, ale hlavne zatez pro oslabeneho pacienta. Nekdy je clovek bohuzel jen pokusnym kralikem v rukach vsehoschopnych doktoru a musi byt uz z pudu sebezachovy tak trochu kverulant.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 09:47
avatar

Já si myslím, že je potřeba vyloučit i jiné nemoci.

U problémů se zažívacím traktem je lépe toto vyšetření podstoupit. U zlomené ruky je po rentgenu jasné, kde je problém, ale v případě naší tazatelky ne.

Již to, kolik naše tazatelka váží, je možné, že má nějaký problém s trávením. Nepíše bohužel, kolik měří a jestli nedrží přísnou redukční dietu apod..

Takže by měla být vyšetřena důkladněji od více odborných lékařů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: balzerka
Datum: 20.08.16 14:03

Coco má pravdu. Mojí matce v devadesáti dělali endoskopii, ačkoliv si na břicho nestěžovala, jedla a trávila dobře. Takovou babičku ukecaj, jak je třeba podstoupit to a to. A že občas zapomínala, tak jí ještě udělali EEG, že se jim jako něco nezdá. Lékaři nám vysvětlení nepodali, jen jedna sestra stranou přiznala, že to kvůli pojišťovně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 20.08.16 12:17
avatar

Gastroendoskopie neni uzasna ale ani hrozna. Nekdy se obcas setre poblije do klina, ja jen hodne slintam.
Doprovod jsem nikdy nepotreboval (ani ho po mne nechteli) a vzdy jsem dosel, dojel vlakem nebo autem (stejne jako z transfuzniho oddeleni).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 18:05

Já jsem byl na hadici do krku nedávno. Není to bolestivé, jenom nepříjemné. Nejprve Vám něco aplikují na špičku jazyka, potom něco do krku. Akorát, když tu hadici vyndávali, tak to bylo docela nepříjemné, ale dusit se nemůžete, protože jsou znecitlivěné ty svaly. Takže žádné obavy a s chutí do toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 18:09
avatar

noedar

nejhorší smrt je z vyděšení :(

já měl dříve fóbii z toho, že pokud bych byl operovaný - už se neprobudím z narkózy. Už mám dvě operace za sebou a vlastně jsem se na ně těšil, aby mě "opravili".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.