Lze zjistit kdo má trvalé bydliště u souseda?

Od: Datum: 17.08.16 22:41 odpovědí: 5 změna: 18.08.16 09:31
avatar
Dobrý den,
Zajímalo by mě, jak lze zjistit, kdo má trvalé bydliště v nemovitosti, kterou nevlastním. Řeknou mi to i jako sousedovi nebo na takovou informaci nemám právo?
Díky

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.16 23:02

Nemáte na to právo. Pouze vlastník nemovitosti. Nedozvíte se třeba ani, kdo je trvale hlášen v sousedním bytě, pokud nejste vlastník nemovitosti, nebo člen jeho statutárního orgánu. Zajímalo by mne, jak to funguje u SVJ...


doplněno 17.08.16 23:12:

Tak a ještě odpověď na moji otázku. Krom vlastníka, může o informaci požádat i spoluvlastník. U objektů s byty ve vlastnictví více osob má tedy každý spoluvlastník šanci zjistit, kdo je hlášený v sousedním bytě. Viz. zde.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.08.16 23:05
avatar
Díky, chci se zítra zeptat starosty, komu tahle data poskytují, když na to nemají právo. Tak abych si potvrdil, že to není běžně dostupná informace.
Datum: 18.08.16 06:43
avatar

claymane, já to zjistil úskokem, úplně přes jiné téma. Došel jsem na technické služby, že máme málo popelnic, že bych potřeboval jednu vyměnit a dvě doplnit. Paní se koukla do poče, zjistila počet svozů, velikost nádob, zavolala na matriku, kde jí nadiktovali kolik a kdo je hlášen na této adrese (trvalý pobyt), vzala kalulačku a spočítala, kolik odpadů tabulkově vyprodukujeme v kg, přepočetla na popelnice (litry) a sdělila výsledek. Pak začala polemika, že přepočet váhy a litrů odpadů je něco jiného, pak že spoustu lidí, kteří tam jsou hlášeni tam již dávno nebydlí ale jsou tam hlášeni jiní.

Takže takto jsem měl oficiální seznam s trvalým pobytem.

Obávám se, že na matrice to nezjistím ofiko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.16 09:31

Úplně stejná zkušenost. Oficiální cestou to v mém případě a pro "můj" dům lze (jsem člen statutárního orgánu), ale musím si podat oficiální žádost a té paní na matrice se kroutí palce u nohou, jen někdo došlápne na rohožku. Při diskusi na téma "kolik kontejnerů a jak často svážet" jsem dostal kompletní sjetinu pšech trvale hlášených, bez žádosti, bez čehokoliv. Je to o lidech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 18.08.16 08:46

Jak tu psali kolegové...normální cestou zjistíte tak prd.. Jediná šance, je to SVJ, a to musíte být opravdu orgán..ten se však dozví jen počet...nic víc

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.