Jak vydělávat v 10 letech

Od: Datum: 17.08.16 08:15 odpovědí: 17 změna: 19.08.16 15:41

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak vydělávat v 10 letech? Kapesné nedostávám (dostával jsem ale sestra mi je kradla takže utrum) zkouším sběr ale nevím kde sehnat věci do sběru (např. papír a železo) prosím poraďte šetřím si na různé kempinkové věci. (např dalekohled,vařič,atd.) prosím poraďte

doplněno 17.08.16 09:58:

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak vydělávat v 10 letech? Kapesné nedostávám (dostával jsem ale sestra mi je kradla takže utrum) zkouším sběr ale nevím kde sehnat věci do sběru (např. papír a železo) prosím poraďte,taťka ani mamka pivo nebo víno nepijou takže vracení flašek je vyřazeno. poraďte prosím. nepište veci na způsob ,,10 leté děcko nemá co vyďělávat´´ dík za rady.

doplněno 17.08.16 10:05:

Umím skládat mixy hudby např. do videa.pište dál.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.16 09:19

Desetileté dítě si nemá co vydělávat, jeho potřeby mají hradit rodiče.

Předpokládám, že v deseti nebudeš kempovat sám, ale s rodiči (nebo se skautem atd.) Takže výbavu koupí rodiče nebo si ji půjčíš.

doplněno 17.08.16 15:45:

Dobrá tedy: potřeby a radosti desetiletého dítěte mají hradit rodiče. Od toho ti rodiče (a prarodiče atd.) jsou :)

Ohodnoceno: 1x

Od: dalisak
Datum: 17.08.16 09:48

to není potřeba, ale moje radost, chcu si to koupit sám abych se naučil zacházet s penězi

Datum: 17.08.16 10:13
Rodiče vám zakázali kapesné, protože vám ho ségra kradla. A to by vám ty vydělané peníze teď ségra nekradla?
Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.08.16 10:39

byl jsem malej a teď si to buď scovám nebo to dám taťkovi ať mi to potom vyplatí.

Datum: 17.08.16 10:56
Když teď víš, jak uchránit své peníze před ségrou, domluv se znova s rodiči na kapesném.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.08.16 10:59

dík

doplněno 17.08.16 10:59:

vyzkouším

Od: anonym
Datum: 17.08.16 11:03
Zkus se domluvit s rodiči že by si chtel např.prodat svoje stare hracky nebo knihy napr.aukro a letgo.Kdyby ti to nedovolili tak se asi fakt zeptej na to kapesne nebo si to proste prej k narozeninam,vanocum atd...

Datum: 17.08.16 12:28

tak nic,kapesné neprošlo

doplněno 17.08.16 12:29:

ale prodat něco, to by šlo. zatím dík, ale pište dál

Datum: 17.08.16 13:47

Podívej, jsi malý. Ale v létě je přece jen více příležitostí nějakou kačku vydělat. A co takhle sběr spadaného ovoce? U silnic se toho válí mraky, vezmi nějakou kárku a seber to, podívej třeba tady v odkazu http://www.investia.cz/prodej-jablek-a-vyroba-mostu

Budou u silnic dozrávat také ořechy.

V létě se dá nějaká kačka vydělat i česáním ovoce. Ze zkušenosti vím, že sehnat česáče např. na třešně je fakt problém. To vše bys i ve svém věku zvládl.

Jinak k tomu kapesnému.. nejsem rozhodně zastáncem toho, že se dětem nedává nebo bere kapesné. Můj syn měl kapesné odmala, úměrné věku, je třeba děti učit hospodařit. Nikdy v životě jsem ho netrestala tím, že bych mu za nějaký prohřešek sáhla na jeho peníze.

Pokud se budeš snažit, je možné, že rodiče otázku kapesného přehodnotí a budou ti ho dávat. Alespoň já bych to rozhodně udělala. ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.08.16 13:59

dík za radu, vyzkouším, stále pište

Datum: 17.08.16 14:07

Ještě mě napadlo.. kdysi jsem v jedné čtvrti otvírala obchod, potřebovala jsem rozházet letáky do schránek, aby se o otevření vědělo, tenkrát chodil syn s kamarádem.

V místě, kde máme chalupu, chodí s letáky supermarketů kluk, zřejmě to má někdo z rodičů na sebe a dělá to on? I tohle by šlo?

Nevím, tedy odkud jsi? Ale samozřejmě čím větší město, tím více možností. ;)

Datum: 17.08.16 14:21

dík moc za nápady

pište dál

doplněno 17.08.16 14:35:

jsem z města konkrétně ostravy-svinova

Od: fany
Datum: 17.08.16 19:17

Nabídni své služby starým lidem. Ale pozor, nevstupuj do bytů, když nevíš, co tam bydlí za lidi, když je vůbec neznáš, nebo jdi s kamarádem. . Já bych uvítala kdyby tady byly větší děti, co by třeba za 20 - 30 kč došly naproti do malého marketu a nakoupily mi základní potraviny, tedy menší nákup, když musím ležet po léčbě. Někdy potřebují staří či nemocní lidé lecos jiného. Jedna studentka mi kvůli nemoci myje okna - 2 v paneláku, Ty jsi na to ještě malý, za 300 kč bez záclon a skočí mi nakoupit, když nemůžu zrovna moc chodit. Bere větší nákup, 2 tašky za 40 kč. Studentka si u nás vyvěsila letáček s telefonem ale dává si pozor aby chodila k mužům, neměla jednou štěstí na normálního člověka, stačila utéct. I to se může stát. V zimě bylo náledí, zima a ona mi cestou ze školy zašla do knihovny vyměnit knížky, za 30 kč to byla vítáná pomoc. v takovém počasí.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 17.08.16 21:36

A co vozit kočárek nebo venčit pejsky,našlo by se dost lidí. A je to vhodné pro dítě.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 18.08.16 07:00

Dekuji moc za rady vyzkouším

Datum: 18.08.16 11:26

To jsme to dopracovali, děti musí pracovat. V 10ti letech fakt nevím, to byste si měl užívat bezstarostné dětství. V 15ti to už se dá něco vymyslet, na chalupu nám chodí kluk pomáhat např, pohrabat seno, nějakou kačku dostane, jídlo a pití. Hlavně se sem chodí zašít před otčímem. Sběr papíru je výdělek nic moc ale zkuste obejít sousedy a papír od nich sezbírat, kovošrot by od vás neměl železo vykoupit. Babičky nějakou korunu nedají?

Datum: 19.08.16 15:41

Dají, a jedna 5říkala že se v jejich baráku po prácičce podívá. díky všem moc :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.