Závazek u zaměstnavatele

Od: Datum: 16.08.16 00:06 odpovědí: 8 změna: 16.08.16 17:14
Zdravím,
Když se např. řidič autobusu zaváže k tomu, že bude u nějaké společnosti jezdit min. 2 roky za to, že mu společnost kompletně zaplatí řidičák, má nějakou možnost odejít dříve?
Sám v takové situaci nejsem, ale zajímá mě to a nic jsem o tom nenašel.
Děkuji za info

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.16 00:30
avatar
Většinou to bývá tak, že je pak nucen si zpětně zaplatit ten řidičák a celkově školení, které mu platil zaměstnavatel. Ale jestli je to i v tomto konkrétním případě, to nevím. Mělo by to být všechno ve smlouvě, kterou před nástupem podepisuje.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hjvj
Datum: 16.08.16 00:39
Bývá to tak, že doplatí to, co za něj hradil zaměstnavatel. Ale může to být i jinak. Každopádně odejít dřív rozhodne lze, nikdo vas nemůže nutit u něj pracovat.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: fany
Datum: 16.08.16 07:35

Důležité je znění smlouvy, které neznáme. Ale myslím že v případě zdravotních problémů, které by Vám bránily, jako třeba zrak, sluch a já nevím co ještě musí mít takový profík dobré, byste odejít mohl. Když Vám to napíše doktor že nemůžete vykonávat práci prof. řidiče, který vozí lidi. Ovšem pak tu práci nemůžete dělat ani jinde.

Jinak, pokud jste jen nespokojen s platem a s lidmi ve firmě, tak ty dva roky bych odkroutila, není to malý peníz, který za Vás vydali. A tu smlouvu si přečtěte, někdy tam bývá, že po skončení smlouvy zůstává řidičák majetkem firmy, která ho zaplatila a Vy se můžete jít klouzat. Musel byste si ho odkoupit.

Takže rada - přečíst si pořádně tu smlouvu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.16 13:10

Dost těžko může zůstat řidičák majetkem firmy. I kdybyste jej fyzicky ve firmě odevzdal, což mi samo o sobě přijde jako hloupost, tak nic nebrání požádat si na úřadě o vydání nového.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fany
Datum: 16.08.16 14:51

No víte znala jsem člověka, už zemřel, co na začátku 90 let to tak měl. A pak měl blokovaný řidičk, když předčasně odešel a musel by ho dělat znovu a zaplatit. Už by nebyl pak firemní ale jeho. To bylo zvýšení na C a E - aby mohl vozit lidi a jezdit s návěsem, trambusem a přívěsem. A tak to raději zaplatil a měl klid, dostal od firmy řidičák zpátky.Protože mu ho znova nemohli dát, když byl blokovaný. To by potom byly dva stejné doklady. A tak si myslím, že to pořád ještě platí. Profesní řidičáky, zkoušky a prohlíky jsou hodně drahé. Takže bych se nedivila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zvedavecc
Datum: 16.08.16 14:27
Děkuji všem za odpovědi. Už vím, jak to je ;)
Od: fany
Datum: 16.08.16 14:53

To je od Vás milé. A výsledek? Rádi bychom se poučili také. Díky.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zvedavecc
Datum: 16.08.16 17:14

Výsledek bohužel nemohu říci, protože jak jsem psal, já v takové situaci nejsem, ani žádný můj známý. Jen mě to tak napadlo

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.