Dovolená - Rakousko, Chorvatsko - typy

Od: Datum: 14.08.16 21:57 odpovědí: 6 změna: 16.08.16 21:58

Dobrý den,

chystám se na dovolenou do Rakouska do Bad Gastein. Poté se chystám někam odtud kousek k moři Itálie, Slovinsko či Chorvatsko - sever.

Neměli by jste nějaké typy či zkušenosti, kde je pěkně?

Poté by mě zajímalo, zda se platí v Itálii, Slovinsku či Chorvatsku za za cesty - známky čí mýtné?

Děkuji,

hezký den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.16 13:00
avatar

Nám se nejvíc líbí na Idstrii, protože tam jsou vlny a i tam je hodně ke shlédnutí. A je to nejblíž. Projeli jsme Dalmácii, ale npřipadali jsme si jak na naší přehradě - voda bez vln, tiché zálivy. Pro nás nuda a taky jsme při potápění chtěli něco vidět, aniž bychom museli člunem na moře. Dálniční známky, či mýtné se platí všude, ale velmi nevýhodné je právě Slovinsko, které se dá snadno objet cestou do Chorvatska. Dál. zn. jsou tam drahé a na delší dobu. Jinde se dají koupit třeba jen na 10 dní a to Vás nezruinuje. Pozor na přestupky, vyjdou docela draho a můžete se dostat i do vězení, nebo Vám může být zabaveno auto.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vilik
Datum: 16.08.16 19:08
Blešík, cesta na západní pobřeží Istrie osobním autem oběma nejobvyklejšími cestami se právě Slovinskem po dálnici vyplatí.Finančně i časově. Zkuste příště před cestou porovnat.
Doplním, Slovinská známka na 7 dní bude za osobní automobil stát 15 Eur, od Koperu lze podél Chorvatského pobřeží jet buď po dálnici nebo jen o časově trochu delší cestou bez poplatků přes Buje, Novigrad, Poreč a dál na Pulu. Pokud se rozhodne tazatel pro Rijeku a okolí, uhne tazatel z dálnice ve Slovinsku v Postojné a dál pokračuje mimo dálnici přes Pivku, Rupu a v Chorvatsku placený tunel Učko. Nebo nějakou jinou kombinací podle místa pobytu.
Po cestě lze zastavit na mnoha místech a odpočinout si v nějaké turistické atrakci: v jeskyni, historickém městečku apod.
V případě kratší cesty, kterou chce tazatel, jedna týdenní známka Slovinskem postačí. V Chorvatsku se platí dálnice podle délky projetého úseku při sjezdu z dálnice. Doporučuju platit kartou.
doplněno 16.08.16 19:18: Ale Slovinsko je taky moc hezké. Třeba byste do Chorvatska ani nemusel. Moře je stejné jako na Istrii, vyhnete se frontě na hranicích, ušetříte čas i peníze za cestu a nemusíte shánět ještě kuny.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.08.16 13:02
avatar

Ještě, hezké jsou lokality Fažana, Vrsar atp., kde je ale všechno dražší. Ale hezky je všude.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: delnicek
Datum: 16.08.16 13:14

Makarska.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.08.16 14:06
avatar

No, krásně je v Salzburgu, určitě stojí ho vidět, navštívit hrad i krásnou zahradu...

V Chorvatsku, doporučím Makarskou riviéru...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dennyk
Datum: 16.08.16 21:58

Díky vám všem za typy, něco vyberu

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.