Jaké kroky udělat aby byl nájemník vystěhován

Od: Datum: 05.09.16 15:06 odpovědí: 16 změna: 06.09.16 17:22

Jaké kroky (které dovoluje právo) udělat aby byl neplatící nájemník vystěhován co nejdříve pokud není k zastižení/nereaguje a nebo se nechce vystěhovat?

Respektive jakým způsobem pronajmout aby se člověk co nejvíce vyhnul tomu, že bude za nájemníka platit energie. Jsem četl, že když jsou přepsány na nájemníka, tak se může stát že kvůli neplacení bude energie odpojena a znovupřipojení může být drahé (asi by se muselo získat energii od někoho jiného, protože firma s nedplatkem asi odmítne připojit), proto mi přijde z pohledu laika lepší mít vše napsáno na sebe, ale pak je tu ten problém s tím, jak předejít dlouhodobému placení za neplatícího nájemníka. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.16 15:29

Energie samozřejmě napsány na nájemníka, on je spotřebovává-on si je platí. A k rychlému vystěhování, nátěr oken a dveří, případně jejich výměna. Předejít se ničemu nedá, je to podnikání se všemi jeho výhodami ale i problémy.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.09.16 21:02

A co když jsou okna plastové? *smich*

Od: ben®
Datum: 05.09.16 15:32

Dobrý den, toto je noční můra každého pronajímatele. Jediný legální způsob je podat žalobu k soudu na vyklizení nemovitosti (bytu). Trvá to dlouho, je to drahé, nájemce se může odvolat a ani rozsudek nerespektovat. Takže si potom (s vítězným rozsudkem) zaplatíte exekutora a ten jediný má pravomoc fyzicky nájemce vystěhovat. Mezitím nájemce bydlí a dluh za nájemné narůstá - ale, to je zase na jinou žalobu (vymáhání dluhu za nájemné). Pokud jde o energie, tak já preferuji přepsání na nájemce (i s tím rizikem, že bude odpojena). Znovu zavedení energií může být sice drahé, ale není to Váš dluh u poskytovatele a tak lze uzavřít novou smlouvu a dluh se Vás netýká (vymáhají ho po tom, kdo energie odebral). Hodně štěstí na normální nájemce. Zdravím!

P.S. Základem je předat řádně písemnou a oprávněnou výpověď dle NOZ - až potom případná žaloba.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 05.09.16 20:11
Dnes jsem to řešil v práci. Je nutné u soudu zažádat o soudní vystěhování, poté musi rozsudek nabýt právní moci, toto na něm musí být vyznačené.Poté můžete do svého bytu beztrestně vstoupit i násilím (vykopnutí dveří, rozzlomení či odvrtaní vložky zámku apod.), nájemníka vykázat (i za asistence městské či státní policie). Jeho věci někam na jeho naklady nebo po dohodě uschovat a prokazatelně ho vyzvat kdy a kde si je má převzít a co se bude dít pokud tak neučiní. Do té doby s tím legálně nic dělat nemůžete. Třeba to ještě někdo doplní či upřesní.
doplněno 06.09.16 12:05:

andelck: takže z toho bytu ho fyzicky vyhodit může jen soudní vykonavatel? toho určí soud? Jde to udělat i předběžným opatřením (v rychlosti)? Co jsme včera řešili, tak níjemník podepsal dohodu o tom kdy se z bytu odstěhuje ale neodstěhoval, navíc neplatí ani nájem, ani energie (které byly psané stále na majitele bytu). Odstřihnout je nemůže.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.09.16 11:50

Obrovský omyl. Pravomoc k realizaci soudního rozhodnutí má pouze soud, nikoli účastník řízení.

Je potřeba:

1. Podat žalobu na vyklizení. Soud určí lhůtu.

2. Pokud tak neučiní, tak podat návrh na výkon rozhodnutí. Následně soud po nabytí právní moci tohoto usnesení provede výkon rozhodnutí.

Svépomoc se dá použít jen v krajních případech, pokud by zjednodušeně soudní rozhodnutí přišlo již pozdě.

doplněno 06.09.16 12:21:

Ano přesně tak. To jsou zákony ČR. Jestli je to dobře či ne, nechám na úvaze každého.

Zde se jedná o obyčejný spor nájemník - pronajímatel, který probíhá u soudu rychle a proto v 99% případů je nějaké předběžné opatření neprůchodné.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.09.16 12:56

andelck píše, že soud probíhá rychle. Ale když v to nájemník umí chodit a je to navíc třeba samoživitelka s dítětem (nedejbože více dětmi), tak se bude neustále omlouvat z jednání pro nemoc dítěte a majitel bude přicházet o nájem za další měsíce a platit jejich energie.

Takže právně na hraně se dá zahájit rekonstrukce, začít předělávat vodu, vyměňovat zasklení oken, vyměňovat vchodové dveře, předělávat jističe, ... a pak, protože nemáte příjmy z nájmu a musíte hradit energie, tak řemeslníci ukončí práce a třeba neosadí dveře, okna, ...

Efektivnější možností na hraně asi je podepsat plnou moc agentuře, která "zajistí ukončení nájemní smlouvy a vyklizení bytu v souladu s platnou legislativou". A staráte se jen o to, abyste jim po vyklizení bytu včas zaplatili domluvenou odměnu ve výši 2-3nájmů, aby si nedošlápli i na vás ...

Datum: 06.09.16 13:08

To není na hraně, ale dávno za hranou.

Člověk, který v tom "umí chodit" na tobě ještě vysoudí peníze zpět. Výměna dveří, oken a celkově rekonstrukce ti nedává jednostranné právo porušit domovní svobodu. To není prasklá stoupačka, ze které se valí voda.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.09.16 13:24

... z hrany se dá snadno sklouznout ... ale on se k tomu soudu nejdřív musí dostavit. A co vysoudí? Má platnou výpověď, už tam neměl být, já mám platnou smlouvu na výměnu zasklení, která byla započata, ale kvůli nedoplacené záloze ji firma pozastavila. Já nemůžu za to, co dělá firma; a nájemník zase není s firmou v žádném smluvním vztahu.

Osobně prefuruju řešení přes agenturu, protože se nemíním s nikým prát a přetahovat ve dveřích. Je to sice smlouva s ďáblem, ale zoufalá doba si žádá zoufalé činy.

Jen dodám, že já jsem na základě poslední zkušenosti využil realitní bubliny a volný byt po více než 10letech pronajímání dal znovu dohromady a prodal.

Datum: 05.09.16 22:00

Firma Vás připojí, jen budete muset zaplatit za přípojení a teoreticky to můžete považovat po něm. Dluh za elektřinu, který vyrobil, bude firma vymáhat po něm, vaše připojení to neovlivní (pokud vám budou tvrdit něco jiného, je to nelegální z jejich strany). Jak legálně vystěhovat nájemníka není žádná sranda, každopádně začněte s tím, že mu (nejlépe s citací z občasnkého zákoníku) zašlete doporučeně výpověď z nájmu.

Datum: 06.09.16 10:45

Pokud máte nájemníka, tak nezaplacené nájemné ve výši minimálně 3 nájmů, poslat doporučeně výpověď. Pokud se nevystěhuje tak podat žalobu na vystěhování a čekat 6,12,18, ... měsíců než se rozhouope soud a proběhnou všechna odvolání. Pokud se ani po tom sám nevystěhuje, tak po nabytí právní moci vystěhovat asi za asistence policie.

Pokud máte podnájemníka, tak termíny a podmínky záleží na tom co je napsáno ve smlouvě. Když se ale odmítne vystěhovat a vystěhujete ho vy a to třeba i na základě smlouvy, tak se vystavujete riziku stíhání za porušení domvní svobody a jste na tom stejně jako v případě nájemníka.

Když už hrozí, že budete muset absolvovat soudní kolečko, tak je nejrychlejší pověřit nějakou agenturu zajištěním všech potřebných kroků k vystěhování ...

I když elektriku a plyn v paneláku necháte odpojit, tak si nájemník udělá novou smlouvu a pustí vám naplno topení a kohoutky teplé a studené vody, které většinou bohužel převést nemůžete.

Datum: 06.09.16 11:16

Policie nebude asistovat ve věcech občanskoprávních při nějakém pofidérním vystěhování! Ti vás slušně pošlou do zádele a odkáží na občanskoprávní soud. Což samozřejmě schvaluji, od toho tady policie není, takže když už chcete mít někoho přítomného, nejlépe si zaplatit právníka a nejlépe celý průběh zaznamenat na kameru.

Datum: 06.09.16 11:49

Asi byste měl pozorněji číst a až potom psát! Píšu o žalobě na vystěhování, soudech, odvoláních a až po nabytí právní moci doporučuji vstoupit za asistence policie a vystěhovat.

Tj přivolat policii, informovat, že vstupuju do svého bytu na základě rozhodnutí soudu a požádat o zajištění bezpečnosti vstupujících osob. To není žádné pofidérní vystěhování, ale vykonání soudního rozhodnutí.

BTW, když soudruh Vaníček (Automotoklub) potřeboval dostat z usedlosti Cibulka squatery, kterým jen skončila nájemní smlouva, tak přjelo komando čítající několik desítek těžkoděnců a bývalé nájemníky vyvedli i bez rozhodnutí soudu. Holt soudruzi drží při sobě...

Datum: 06.09.16 13:21

Je vidět tvoje neznalost až hloupost ty soudruhu*smich*

Nic o zajištění bezpečnosti tu nepadlo ani slovo! Pokud bude důvodné podezření, že bude ohrožena bezpečnost osob, pak ano (stejně jako při vstupu exekutora atd.). To neznamená, že když nájemník párkrát nezaplatí a odmítá se vystěhovat, že je to nějaký zločinec! To, že je pravomocné rozhodnutí soudu ještě neznamená, že tam půjde policie! Takže se drž původního dotazu a nezacházej do extrémů a ty soudruhy si odpusť nebo si tyhle nesmysly zvracej někde v diskuzi na novinkách!

BTW, co ty víš o usedlosti Cibulka kromě toho, že jsi Košířema maximálně tak projížděl? *smich*

doplněno 06.09.16 16:27:

Tady jde o tvoje mylné domněnky a názory na věc pramenící z neznalosti věci. Jaká byla privatizace ve většině případů všichni víme, takže netřeba rozvádět;)

U vystěhování usedlosti Cibulka asistovala policie (běžná pořádková jednotka, žádná zásahovka, pro tvou další mylnou domněnku) proto, protože ti "nájemníci", kterým vypršela smlouva, v minulosti napadali lidi a házeli cihly a tašky po policajtech.

Samozřejmě děkuji za obohacení o spoustu zajimavých informací, hlavně co se soudruhů týče! Jsem rád, že jsem tu dobu nezažil, protože jak vidím, někteří jedinci si nesou následky dodnes! *smich*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.09.16 13:26

*smich*

Datum: 06.09.16 13:47

Tak si to celé přečtěte znovu a pomaleji, třeba to napotřetí vyjde. Psal jsem o soudním rozhodnutí s nabytou právní mocí a vystěhováním ASI za asistence policie. V dalším příspěvku jsem to pro ty pomalejší rozvedl.

Spolupracovníka Stb a bývalého vysokého funkcionáře Svazarmu soudruha Vaníčka jsem uvedl jako příklad, kdy policie nejen že asistovala ve věci občanskoprávní (ukončené nájemní smlouvy), ale sama to pofiderní vystěhování s pomocí zásahovky provedla.

O Cibulce vím celkem dost, stejně jako o privatizaci Svazarmu a Autoklubu, ale to už patří do jiné rubriky, takže si podrobnosti vygooglete.

Já se tu jen snažím předat své zkušenosti s podvodníky mezi nájemníky a ne napadat názory ostatních.

A ti soudruzi vás nějak rozohnili. Vím, že si mezi sebou vždycky tykali, ale mě z toho kucííí vynechte ;)

doplněno 06.09.16 17:19:

Takže vás ani tak nerozohnili ti soudruzi, ale požadavek aby příslušníci policie ČR nechrápali u Aralky a vykázali nějakou smysluplnou činnost. *smich*
Na Cibulce policie neasistovala, ale zásah přímo prováděla den poté co Vaníček podal trestní oznámení. Omlouvám se, že nemám přehled o tom, jak jste u PČR organizovaní a jak se který útvar jmenuje.
Když to má kukly nebo helmy, tak to považuju za zásahovku, ale možná je to běžná pořádková jednotka. *smich* V médiích asi psali jen o těžkooděncích, mrkněte na fotky na http://praha.idnes.cz/policie…50506_091232_praha-zpravy_bur
O napadání obyvatel Prahy 5 squatery z Cibulky jsem neslyšel a házení cihel nebo tašek si na té ploše nějak nedovedu představit. Byl jste tam někdy nebo to znáte jen z interních hlášení? *smich*

Kdybyste soudruhy zažil, tak byste věděl, co můžete od některých kolegů čekat. Máte jich mezi s sebou stále dost.

Přestaňte se tu ale vrtat v Cibulce a PORAĎTE, co má dělat pronajímatel s neplatícím podvodníkem a jak může motivovat policii ČR k podobné aktivitě jako v případě Cibulky. ;)

Datum: 06.09.16 17:22

Chlapci, řekl bych, že tahle diskuse se vymyká z rukou a zvrtává se v úplně jiné téma. Nereagujte na sebe, případně to vyřeště SZ nebo v extra tématu věnovanému této problematice. (to říká ten pravej co *smich* ) *frajer*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.