Mutace hlasu- kdy skončí?

Od: Datum: 14.08.16 13:49 odpovědí: 6 změna: 14.08.16 22:16

Ahojky, je mi čtrnáct let a jsem holka. Už je to pěkných pár měsíců, co se bojím mluvit více nahlas, nebo třeba křičet, smát se...
Mluvím spíše tišeji, protože mi mutuje hlas. No mutuje. Šíleně přeskakuje tón hlasu. Už asi 3-4 měsíce to na sobě pozoruji, že když mluvím, z ničeho nic mám hlas uječený, když normálně ho mám hlubší, nebo naopak když zpívám výšky, tak z ničeho nic to zní buďtp jako hrubý hlas, nebo jako uječená bárbí.
Nevíte kdy to přestane, nebo jestli vůbec? Já se do té doby asi zblázním *sok*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.08.16 17:26
avatar

Dobrý den, nezblázníte se - svým věkem na to máte "nárok". Skončí to, až se dokončí proměna z děcka na ženskou. A když budete mít štěstí, tak s hlasem dopadnete lépe, než např. paní Kvitová nebo paní Pawlowská . Zdravím!

P.S. Hlavně si z toho neudělejte celoživotní mindrák.


doplněno 14.08.16 19:00:

Nemáte zač. Hlavně to moc "v hlavě" neřešte, protože je to normální a není to tragedie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 18:56

Děkuji za odpověď. Tak snad mi štěstí bude přát :D

Od: balzerka
Datum: 14.08.16 19:56

Zajdi na ORL /ušní- nosní-krční/, ať se Ti lékař koukne na hlasivky. Já to jako normální nevidím. Spíš nějaká suchost, zánět. U kluků mutování ano, tam roste ohryzek, v důsledku hormonálních změn bytní hrtanové chrupavky. Ty snad nemáš tolik testosteronu, abys prodělávala obdobnou změnu. Hlas zatím šetři, nekřič ani nešeptej /to taky vadí/ a zkus inhalovat páru z kastrolku, ve kterém se vaří ve čtvrt litru vody hrst hřebíčků se lžičkou soli.


doplněno 15.08.16 14:10:

Možná alergie, která ovlivní sliznici hrtanu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.16 21:15
avatar

A ženy ve vaší rodině mají jaký hlas? Vyšší, nebo spíš hlubší? Pokud to druhé, je možné, že to bude i tvůj případ a hlas ti skutečně trochu výrazněji poklesne (a tedy i to mutování je potom na místě). U průměrně vysokého ženského hlasu se ovšem mutování v podstatě nijak neprojevuje - ten pokles oproti dětskému hlasu není tak výrazný. Např. u sebe si na nic takového nevzpomínám. Já bych každopádně (ať je tak, či onak) navštívila preventivně lékaře, jak radí výše Balzerka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 21:57

Já nevím, spíš mi hlas jde do výšek, ty hloubky ani ne. Já nevím, máma má takový hlas jasně ženský, není hluboký a když zpívá, troufám si tvrdit, že dětský... Babička ho má taky normální, momentálně trochu nakřáplý, ale jinak úplně normální, je to tím, že je nemocná... Tety mají takový hlas ne hluboký, prostě normální, jde jasně poznat, že mluví žena. Druhou babičku jsem nikdy nepoznala, jelikož je dvacet let mrtvá.
Já mám spíše sama takový hlas hlubší než mamka, nebo hlubší, prostě takový víc dospělý, máma mluví jako dítě, někdy :D Mám prostě výrazný hlas, který někdy když mluvím jde hodně do výšek, spíše když křičím nebo zpívám, mluvím dlouho a rychle...

Datum: 14.08.16 22:16
avatar

No, já myslím, že by sis k tomu lékaři měla opravdu skočit. Něco podobného jsem zažila jen u jedné spolužačky na ZŠ, ta ovšem měla hlas hodně hluboký (na dívku), a v dospívání jí při zpěvu skutečně občas přeskakoval. Ty máš podle všeho hlas v rámci běžného průměru, a tam by nic takového u dívek být nemělo, zvlášť, když ti jde hlavně "do výšek" (k tomu není při skutečné mutaci důvod).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.