Poslání peněz do zahraničí

Od: Datum: 13.08.16 16:19 odpovědí: 3 změna: 13.08.16 17:26

Pěkně prosím, jak to chodí s posíláním peněz z ČR do zahraničí (Francie), pokud se tam budu zdržovat cca 8 měsíců? Ve Francii si sice zřídím účet, ale i tak mohu vybírat ze své KB či Fia ze zahraničních bankomatů, což asi kvůli poplatkům není výhodné, že?

Čili pokud mi rodiče budou chtít zaslat menší kapesné, mají zajít do banky, vložit české peníze a říci, aby mi to poslali na můj francouzský účet a přijde mi to v eurech?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.16 16:28
avatar

Nechejte si účet český, na ten Francouzký by vám museli posílat eura, tam jaksi koruny neplatí. Na českou kartu vám peníze složí, vy peníze vyberete ale také zaplatíte pohodlně kdekoliv. Navíc si banky mezi sebou stanovují kurzovní střed, který je o něco lepší než turistický.Poplatky banky si ověřte, mám zkušenost s ČSOB (Poštovní) a platby po celém světě bez sebemenších problémů s poplatky, které nestojí za řeč.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mate59
Datum: 13.08.16 16:53

Výběr českou kartou hotovosti z bankomatu v zahraničí je obyčejně spoplatněný a málo výhodný.Ale platby kartou jsou bez poplatku.Všude se ale katou platit nedá.Např. banka Zuno má výběry ze všech bankomatú kartou v zahraničí zdarma.Vedení účtu měsíčně je 68 Kč,ale při splnění podmínky platby kartou je veden zdarma.Tento český účet múžete ovládat IB i ze zahraničí,rodiče vám tam pošlou koruny a vy si je vyberete z bankomatu tam v eurech.Při výběru eur je výhodnějsší použít koverzi banky a ne provozovatele bankomatu.

Jestli mají rodiče nějaký prémiový účet v Kč,výbery u těchto účtú v zahraničí bývají taky bez poplatku,je možnost mít k účtu 2 debetní karty.Zakládat účet, pokud tam vám tam nebudou chodit i jiné peníze není nutno.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kresilko
Datum: 13.08.16 17:26

Děkuji oběma.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.