Zděděné pozemky

Od: Datum: 11.08.16 22:12 odpovědí: 2 změna: 11.08.16 23:29

Dobrý večer,

zdědila jsem pozemky, kde jsem 1/4 majitelkou zapsanou v KN. Jedná se o ornou půdu a na pozemcích někdo hospodaří. Jak zjistit kdo, žádostí na MÚ? Můžu zaslat sama za sebe? Pozemky chceme prodat a tak by bylo fér, kdyby ten kdo tam hospodaří na podzim nezasil, případně prodal kravku. Poradí někdo?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.16 22:49

To je úplně běžné. Jedině jak se to dozvíte, že si zajede na místo a poptáte se místních. Ti většinou vědí, kdo a kde hospodaří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 23:29
avatar

Veřejný registr půdy LPIS. Tam najdete, co hledáte. Ale nepočítejte, že je tak jednoduché "aby na podzim nezasil" - ukončení užívání. Záleží jen na platné nájemní smlouvě. Vyhledejte stávajícího uživatele (nájemce) a kontaktujte ho, třeba se domluvíte, ale osobně neznám nikoho, kdo by dobrovolně opustil pozemek. Na straně druhé, prodat se dá i půda s platným nájmem. Odkud jste?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.