Zrušení PP ve zkušebce

Od: Datum: 11.08.16 19:46 odpovědí: 6 změna: 11.08.16 22:23

Prosím, chci zítra zrušit PP ve zkušebce. Na zítřek mám naplánovanou směnu od 11h. Dnes jsem se personalistce nedovolala, zítra tam není. Mohu místo příchodu na směnu donést zrušení PP a nechat jej na recepci, kde mi potvrdí převzetí? Mám směny i v so a ne a už jít nechci, bohužel zaměstnání bylo zaměstnavatelem vykresleno zcela jinak, než je skutečnost. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.16 20:23

Ano, můžete kdykoli odejít bez důvodu. Nahlásit je to určitě třeba / at´ vás třeba nehledají ve sklepě/ ale odejít můžete hned.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.08.16 21:39

Ukončit PP ,ne zrušit,lze kdykoliv v průběhu trvání PP.Doporučím raději , ale raději dopředu,teda dle provozu kde pracujete (třeba u nás na stvbě by stačilo říci ráno já končím a nic se neděje,někde je lepší říizítra už nepřijdu)

Datum: 11.08.16 22:19

Vzhledem k tomu, že zaměstnání a pracovní náplň bylo popsáno zcela jinak, než jaká je skutečnost, tak mě moc nějaké ohleduplnosti nezajímají. Ptala jsem se konkrétně na několik věcí a bylo mi lživě odpovězeno. Součástí práce je několik činností, které jsem výslovně uvedla, že nechci dělat a byla jsem ujištěna, že toto se v této firmě opravdu nedělá... Takže "radši den předem" - jen aby měli směnu kým obsadit či co... mi je celkem putna. Neměli ze mě dělat blbce

Datum: 11.08.16 22:12

Nenechte se zmýlit odpovědí výše, ve zkušební době jde, jak správně píšete, o "zrušení pracovního poměru ve zkušební době". Písemné zrušení je nutné prokazatelně doručit druhé straně.

Je-li recepce oprávněna přebírat poštu, můžete písemné zrušení předat a nechat si převzetí potvrdit tam.

Chcete-li se vyhnout případným nepříjemnostem (někteří zaměstnavatelé bývají v takových případech dost "nepříjemní", je lepší písemné zrušení předat a už nepracovat (skončit olamžikem předání).

doplněno 11.08.16 22:20:

Oprava překlepu:

okamžikem předání

Datum: 11.08.16 22:17

Děkuji, jsem si jistá, že se jedná o zrušení Jen ještě jak tedy zjistit, zda je oprávněná? Ale předpokládám, že ano - jedná se o velkou společnost, kde na recepci sedí securiťáci a dovnitř pustí jen zaměstnance a oficiální návštěvy - což by sice pošťačka mohla být, ale neumím si představit, že by běhala po chodbách a hledala, kde je personální, kde ... já nevím, účtárna apod. ...

Datum: 11.08.16 22:23

Velká firma má pravděpodobně podatelnu.

"Sekuriťáci", obzvláště pokud jde o službu vykonávanou jinou firmou, podle mne nebudou zaměstnavatelem zmocněni k přebírání pošty.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.