Invalidni duchod - insolvence

Od: Datum: 11.08.16 09:43 odpovědí: 3 změna: 12.08.16 00:29

Dobry den, muj pribuzny ktery je po tezke nemoci a je v insolvenci se na soc.urade ptal na priznani invalidniho duchodu a tam mu bylo receno pokud je v insolvenci nemuze o tento duchod zadat?Prosim poradite me se to nejak nezda...mate nekdo zkusenost s timto.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.16 09:48

Jestli je to pravda, tak ať napíše stížnost na takové jednání. To není pravda.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.08.16 20:08

Žádosti o důchod vyřizuje Správa sociálního zabezbečení. Žádost o invalidní důchod musí být doložena vyjádřením posudkové - revizní komise o nárok na inv. či částečný inv. důchod. Toto jednání vyvolá ošetřující lékař na žádost pacienata a posouzení jeho zdr. stavu. Insolvence nemá žádný vliv.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.16 00:29
avatar

Je otázka, co mu na ČSSZ/OSSZ přesně řekli, jak si Váš příbuzný řečené vysvětlil, a co nakonec řekl Vám. Žádost o invalidní důchod se podává v závislosti na ztrátě pracovní schopnosti, nikoliv na situaci, v níž se kdo nachází. Není možné, že ho úřednice jenom informovala, že v případě přiznání ID by nemusel zvládnout splatit tolik, aby mu následně bylo povoleno oddlužení?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.