Výpověď ze strany zaměstnance VS nemocenská

Od: Datum: 11.08.16 08:45 odpovědí: 4 změna: 13.08.16 13:15
Dobrý den, potřebuji radu.pracovní poměr mi končí 31.8.2016 z důvodu mnou podané výpovědi. 25.7.2016 jsem nastoupila na nemocenskou z důvodu rizikového těhotenství. Nevím si rady, jak mám dál pokračovat. Už jsem zjistila, že by mi měli nemocenskou vyplácet i nadale ale nevím jestli mám něco hlásit na nějake úřady a jak to bude s mateřskou jestli na ni mam nárok a kdo ji budete vyplácet. Moc děkuji za odpověď. Janka Jakobová
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.16 02:20
avatar

V případě výpovědi ze strany zaměstnance zaměstnání skončí uplynutím výpovědní doby bez ohledu na těhotenství či nemoc. Na nemocenské budete mít nárok i po skončení zaměstnání.

Za osoby pobírající nemocenské hradí zdravotní pojištění stát. Jenom budete muset své zdravotní pojišťovně doložit, že pobíráte nemocenské (potvrzení od OSSZ).

K posouzení nároku na peněžitou pomoc v mateřství byste musela uvést více informací. Z Vašeho dotazu nevyplývá, jestli splníte podmínku délky nemocenského pojištění (minimálně 270 kalendářních dnů v posledních dvou letech před nástupem na PPM) a jestli na PPM stihnete nastoupit v ochranné lhůtě.

Pro účel PPM činí ochranná lhůta tolik kalendářních dnů, kolik trvalo poslední nemocenské pojištění (zaměstnání), maximálně však 180 kalendářních dnů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jankajakobova
Datum: 12.08.16 07:15
Dobrý den, u současného zaměstnavatele jsem zaměstnaná od 1.5.2016, kdy převzal firmu ve které pracují. V té jsem pracovala osm měsíců, než ji současný majitel převzal.
Datum: 13.08.16 00:39
avatar

A co bylo před těmi osmi měsíci? Jestli správně počítám, mělo by Vám těch 270 dnů kalendářních dnů nemocenského pojištění vyjít (zaměstnání by celkem mělo trvat alespoň 9 měsíců).

Platí stále původní pracovní smlouva, nebo jste od května podepsala novou? To by mohlo mít vliv na délku ochranné lhůty po zániku nemocenského pojištění.

A v kolikátém TT budete při skončení zaměstnání?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jankajakobova
Datum: 13.08.16 13:15
Dobrý den. V době ukončení pracovního poměru budu v 17 týdnu těhotenství. Při přechodu pod jiného majitele jsem podepisovala novou pracovní smlouvu.
Janka Jakobova

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.