Dezertní víno vs opilost

Od: Datum: 10.08.16 23:01 odpovědí: 6 změna: 12.08.16 09:32

Víte asi možná všichni znáte dezertní víno.Víte, ted v poslední době jsem viděl lidi když si dezertní víno kupovali tak z něho byli pořádně opilí. Třeba jsem jednou viděl chlapa co když si ho kupoval, tak on si normálně lehnul v lese a spal když ho vypil a potom jsem ještě jsem viděl souseda co potom řval po svoji rodině. Četl jsem prý že se do dezertního vína dává cukr a alkohol . Vím že můžete být opilí skoro z každého alkoholického nápoje, ale ti lidi byli z něho těžce opilí. Chci se vás zeptat co vlastně obsahuje obsahuje dezertní víno že má na organizmus větší dopad než třeba pivo nebo běžné víno?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 11.08.16 00:43
Vyšší obsah alkoholu v kombinaci s vysokým vypitým množstvím. Nic jiného za tím nehledejte.
Jinak když si trošku o vínu nastudujete, zjistíte, že dezertní víno nemá přesnou specifikaci. Obvykle se tak označuje sladké víno nebo víno s vyšším obsahem alkoholu. To může být stejně jak drahé přívlastkové víno, tak nejlevnější krabičák.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 09:01
avatar

Alkohol se do vína nedává, alkohol ve vínu vzniká jeho kvašením. Cukr usnadňuje vstřebávání alkoholu organismem, takže sladkým vínem se snadněji opijete (uměle přislazeným zvlášť) a o to horší je následná kocovina. Že někdo usne v lese nebo na chodníku je spíš množstvím, které dotyčný vypije. Účinek takového vína není ani tak v tom, že je "dezertní", ale v jeho kvalitě (pokud se dá u většiny "krabicových" vín vůbec o nějaké kvalitě mluvit).

Taky není pravda, že "můžete být opilí skoro z každého alkoholického nápoje", protože opít se můžete naprosto každým alkoholickým nápojem. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 11.08.16 11:18
Magdon, nechci být rejpal, ale existují i dolihovaná vína. Shery, portské, vermut. Takže za určitých podmínek se alkohol do vína dává. Vzniká tak likérové víno s vyšším obsahem alkoholu.
Alkohol vzniká během kvašení právě z cukrů, prostřednictvím kvasinek. Zbytkový cukr po kvašení, především fruktóza, tvoří sladkou chuť vína. Vyšší obsah zbytkového cukru je většinou ve vínech vyšších kategorií.
Cukr v krabicáku je samozřejmě jiná kategorie.
Ale vzhledem k otázce je to jedno.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.08.16 12:15
avatar

Dezertní víno obsahije více lihu než normální víno a mnohem více lihu, než normální pivo. Proto se dezertním vínem opiješ víc než normálním vínem a mnohem víc než normálním pivem.

No a druhá věc.

Věř nebo ne, ale velikost opice souvisí i s počasím. V létě se opilci opijí rychleji a silněji, než v zimě. Je to proto, že pijí na žízeň. A to je přesně ten způsob, jakým se pít nemá, protože při pití na žízeň se alkohol dostává rychleji do krve. Pak se říká, že někomu pití vrazilo rovnou do hlavy a následky pak vypadají přesně tak, jak popisuješ.

Takže až dostaneš žízeň na víno, dej si nejdříve velkou minerálku. Nejlépe Magnesii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 19:26
avatar

Nezáleží na druhu vína (dezertní-tzv Čůčo,dobré Portské nebo třeba znamenité slámové či ledové) zda,Tuzemák nebo jen destistupňopvé pivo.Záleží na množství a na organismu toho kterého jednotlivce.Ti lidé z něj byli opilí neboť jej zkonzumovali větší množství,CHTĚLI se opít!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.16 09:32
avatar

V dezertním víně je více cukru než v suchém, je to sladké víno, nebo polosladké a jde rychle do "hlavy". Nemá se ho pít hodně, proto se mu také říká dezertní, protože se podává k některým dezertům jedna sklenka, jen tak k zvýraznění chuti toho dezertu. Určitě se nemá pít jako jiná vína, proto také existuje tak velké množství druhů, protože každé víno má svou specifickou chuť. (Nemluvím o krabicových a plastových a podobných patocích) Vůbec se nedivím, že byli ti lidé opilí jak slívy, když vyzunkli jednu láhev na posezení. Spíše se divím tomu, že jim to chutnalo. Ale asi neměli po ruce nic jiného...:-D

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.