Pochybné transakce eBay/PayPal

Od: Datum: 10.08.16 19:56 odpovědí: 2 změna: 10.08.16 22:53
avatar

Dobrý večer,

dnes jsem si koupil použitý notebook na eBay z UK. Je to již několikátý nákup z eBay a tak jsem předpokládal, že vše proběhne v pořádku. V PayPal trasakcích se mi však k platbě za zboží několikrát přičetla a odečetla položka (Pitney Bowes Limited) - http://www.pitneybowes.com/. Ve výsledku tedy dle přehledu PayPal vypadá že jsem tu položku zaplatil pouze jednou (21,61 GBP). Když otevřu internetové bankovnictví, tak vidím položku zablokovanou (2x712,42 CZK).

Nevíte někdo o co se jedná za platbu a proč mám tuto položku zablokovanou dvakrát? Po pátrání jsem zjistil, že se jedná o jakousi službu spojenou s trackováním zásilek a odesíláním. Nicméně obchodníkovi jsem již za dopravu zaplatil (25 GBP). Jak by jste postupovali?

Pro více informací přikládám:

1. Detail transakce nákupu notebooku na PayPal. (http://postimg.org/image/4yc78jcmd/)

2. Přehled transakcí, které proběhly při tomto nákupu. (http://postimg.org/image/k5s6sw4h1/)

3. Blokované částky na mém účtu. (http://postimg.org/image/yaxzupdid/)

Předem děkuji za jakoukoli radu nebo zkušenost :)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.16 20:27
avatar
Tipuji, že notebook jste sice koupil na britském ebay, ale místo odeslání není UK a je mimo EU a ten poplatek pitneybowes bude "za proclení". Funguje to cca tak, že ta firma proclí zboží v EU - tuším konkrétně v Německu a sem do ČR to jde už proclené v rámci EU. Výhoda je, že předem víte všechny celní poplatky a už nic dalšího neplatíte.
Jen se jim ta transakce asi nějak nepodařila, nevím, v mobilu to špatně vidím. Odešla platba, pak ji refundovali a odečetli znovu..
Myslím, že zaúčtovat by se měla jen ta jedna částka v blokaci a druhá by se měla uvolnit. Pro jistotu doporučuji zavolat do banky, jestli tomu tak opravdu je. Nikdo nejsme neomylný..
Ale popis zboží jsem neviděla, tak jen hádám.
doplněno 11.08.16 06:08: Hm popis má prodejce zavádějící, ale částka za poštovné sedí s tím, co uvádí prodejce a co vám strhli..
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.08.16 22:53
avatar

Dobrý den,

děkuji za vysvětlení. Našel jsem i další informace o službě, která mi byla účtována zde http://pages.ebay.com/help/sell/shipping-globally.html. Jedná se o službu Global Shipping Program pro obchodníky z US. Problém je však ten, že u zboží bylo napsáno "Item location: Milton Keynes, United Kingdom", takže jsem předpokládal že nic takového platit nebudu.

Už jsem kontaktoval eBay a jsem zvědavý, jakou dostanu odpověď.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.