Jak zastavit zvracení hlenů při nemoci?

Od: Datum: 10.08.16 11:07 odpovědí: 3 změna: 10.08.16 11:50
Hezký den, posledních pár dnů bojuji s nachlazením, když pominu bolest v krku, teplotu a únavu, tak nejvíc mě trápí zadní rýma. Nos je ucpaný i přes nosní sprej, téměř nic nevysmrkám, nos proplachuji slanou vodou a hlen cítím jak stéká rovnou do krku, vykašlat nejde. Dnešní noc jsem strávil na záchodě a jen zvracel. Bolí mě žaludek, občas lehce nevolnost, už se bojím i napít, protože ta noc mě pěkně vyčerpala, nejde mi usnout a znovu zvracet opravdu nechci. Můžu si nějak ulevit? Děkuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.16 11:17

Tablety Sinupret na uvolnění hlenu. Hlen je přirozená obrana těla jak z dutin dostat něco, co tam nepatří, proto se tvoří. Je třeba mu pomoct ven co nejvíc. Vykašlete se na sprej do nosu, akorát sušíte sliznice. Hodně k tomu pijte, jinak se ten hlen nerozvodní a nepůjde ven. Až půjde (mně to po Sinupretu trvalo asi 3 dny), tak půjde nosem a nebude stékat do žaludku a nebudete zvracet. Můžete inhalovat Vincentku nebo ji i trošku pít, nahřát dutiny.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.08.16 11:30

To zvracení hlenů jsem několikrát zažila u dětí. Je to tím, že zažívací trakt hleny neumí zpracovat. Tak je pošle na druhou stranu. Jen po tom zvracení musíš pít. Musíš doplňovat tekutiny, jinak budeš dehydrovaný. Krev bude hustá a budou problémy se zasobováním všech orgánů, včetně mozku, kyslíkem. Hodně pít a ležet se zvýšenou hlavou. Teplo a klid. Musíš dodat tělu všechno to, co potřebuje, aby se s nemocí srovnalo. Vydrž, už by to mělo jít k lepšímu! *hej* Máš krk v teple? Máš šátek omotaný kolem krku? Ne? Tak to udělej!

Ohodnoceno: 0x

Od: nemocny
Datum: 10.08.16 11:50
Pro tablety si skočím. Na krku samozřejmě mokrý kapesník a šátek, na čele nahřívací polštářek, už to snad bude dobré. Hlavně už znovu nechci zažít to zvracení, spíš jsem se dávil a jednou za čas něco vyzvracel, a u toho jsem se třepal jak ratlík *zed*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.