Nevidomá cestující

Od: Datum: 09.08.16 15:05 odpovědí: 8 změna: 09.08.16 18:39
Ahoj,
mám takový dotaz pro cestu Ostrava - Svinov až Olomouc hl.n. tam a zpět potřebuji dostat 22 letou nevidomou kolegyni. Tu jsem ochoten dovést na nádraží a kolegové ji vyzvednou, ale cestovat s ní nikdo nebude. Chci se zeptat zda máte někdo zkušenosti s ČD, RegioJet či LEO expres nebo jestli volit autobus a jinou cestu děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.16 15:12

Se státními drahami může cestovat za čtvrtinové jízdné a ve druhé třídě jsou vyhrazena místa pro invalidy, bývá tam i toaleta pro postižené. Jak to funguje u Jančury nebo paštikáře, potažmo v busech, to nevím. *nevi*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.08.16 15:18

Na jejím místě bych to asi vyřešila tak, že bych cestovala autobusem, přičemž řidiče bych poprosila, aby mi řekl, kde mám vystoupit. Proto by bylo dobré si sednout hned na první sedadlo - nejlépe na tu stranu, aby na mne řidič viděl a nezapomněl. Už jsem se s tím u postižených setkala a myslím, že to dopadlo dobře.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.08.16 15:26

RegioJet hlásí rozhlasem ve vlaku i autobusu (SA), že za x minut budou zastavovat ve stanici XXX, a při zastavení také ohlásí, že právě přijeli do stanice XXX.

Od: hm®
Datum: 09.08.16 16:51

Spousta vlaků ČD hlásí stanice (do jaké stanice se právě přijíždí a při odjezdu se hlásí, jaká bude příští). A některé vlaky asi hlásí i s předstihem, že za X minut bude stanice ta a ta.

Kromě toho snad není problém zavolat mobilem do cílové stanice kolegům, ve kterém vagónu jede. A oni jí můžou zavolat chvíli před příjezdem, ža už tam bude, případně že už vjíždí do nádraží, tak ať jde ke dveřím.

A navíc i nevidomá se může normálně zeptat lidí kolem sebe a ti by jí případně určitě i pomohli vystoupit.

Datum: 09.08.16 17:25

RegioJet má stevardy a u nástupu některý stojí u dveří.Domluvila bych se s nim,aby se o kolegyni postaral.Jsou velice ochotní.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.08.16 17:32

V čem je problém když je to bez přestupů?

Datum: 09.08.16 18:12

Takových lidí jezdí vlakem hodně. Dá se domluvit i přestup a asistence průvodčího. To vše u ČD. Ostatní nevím.

Od: kakamila
Datum: 09.08.16 18:39

V RegioJetu naprosto bez problémů...zarezervujte jí místo někde na kraji,at to nemá daleko.Servírky občas mají moc práce...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.