Orná půda

Od: Datum: 06.08.16 11:56 odpovědí: 7 změna: 06.08.16 14:13

Ahoj,

mám v plánu koupi pozemku, který je v katastru nemovitosti veden jako orná půda. Rád bych si zde udělal sad, ale nevím definici a povinnosti vyplývajíci z pozemku označeného jako orná půda. Musím se o to nějak pravidelně starat? Doposud to má od majitelky v pronájmu Družstvo, které tam pěstuje obilí (a podobné..), ale makléř mi řekl, že po odstoupení od pronajímací smlouvy (a uplynutí výpovědní lhůty) si na daném pozemku klidně mohu zřídit sad - proto bych si chtěl zeptat, pokud pozemek (označený jako orná půda) zůstane ladem(není pravidélně obhospodařovan) znamená pro majitele, že mu hrozý nějaká pokuta, postích atd ..?...Nerad bych totiž koupil pozemek, o který bych musel pravidelně obhospodařovat, samozřejme si ale také uvědomuji, že i o sad se musím starat, ale ne tak často jako o pole.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.16 12:03
Jestli se nepletu, tak musite alespon 2x rocne sekat. Pokud tam nebude vysoka trava, ktera by zaplevelovala okolni pozemky tam nemusite ani to.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan*
Datum: 06.08.16 12:11

Aha, takže jestli to chápu dobře, tak i přesto když to bude orná půda a zřídím si zde sad, tak stačí tedy dvakrát do roka posekat kvůli okolním pozemkům jo? ...A nebo to můžu nechat jako "louku"?

Datum: 06.08.16 12:16
avatar

I o sad se musíš starat, třeba posekat trávu mezi stromy. Jinak z toho dost brzy bude džungle. Poroste tam všechno možný, jen ne to, co budeš chtít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan*
Datum: 06.08.16 12:19

Jo jo, to chápu . Jen mi šlo o to, jestli bych dostal pokutu za to, že bych ponechal pole (ornou půdu) ladem (i když bych si zde zřídil sad a sem tam posekal trávu..)

Datum: 06.08.16 12:27
avatar

Když se o to alespoň jednou za čas postaráš, není k tomu žádný důvod. Sám mám několik hektarů polí, který jsou vedeny jako orná půda a už desítky let se to jednou ročně poseká, usuší a hotovo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: milan*
Datum: 06.08.16 12:30

aha, tak to je super . Děkuji za odpověď!

Od: uska®
Datum: 06.08.16 14:13

Změna orné půdy nebo trvalého travního porostu na sad nebo zahradu je možná, ale neobejde se bez územního rozhodnutí vydaného v územním řízení příslušným stavebním úřadem. A to může být problém - chce to projekt, soulad s územně plánovací dokumentací, ochotného úředníka, ochotné sousedy atd.

Změnu orné půdy na trvalý travní porost lze provést pouze na základě ohlášení na katastr nemovitostí, tj. není nutný souhlas žádného orgánu státní správy.

Změna sadu, zahrady, trvalého travní porostu na ornou půdu se neobejde bez souhlasu orgánu ochrany zemědělského půdního fondu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.