Přeúvěrování - definice

Od: Datum: 05.08.16 19:43 odpovědí: 4 změna: 06.08.16 11:14

V jakém momentě lze o člověku prohlásit, že je přeúvěrovaný? Počítá se to podle počtu úvěrů, nebo podle výše souhrnu splátek, nebo podle výše úvěrové angažovanosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 05.08.16 20:00
avatar

Záleží na pohledu - myslíte pro insolvenci-úpadek osoby? Nebo pro úvěrovou společnost při posouzení žádosti? Nebo jen tak pro sebe?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.16 20:16
avatar

Napadají mě dva stavy. Když má více úvěrů, než je obvyklé, řekněme průměr. Druhý je když má tak vysoké náklady na splácení úvěrů, že je nedokáže ve spojení se svými ostatními financními potřebami pokrýt z příjmů, což mu působí další náklady (tzv. dluhová past).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 08:51
avatar

slyšel jsem slovo předlužení. Předlužení je stav, kdy dluhy jsou větší než součet všech aktiv a majetku dlužníka.

Přeúvěrování je možná stejný problém, jen z opačné pozice, kdy banka někomu napůjčuje víc, než je součet jeho aktiv a majetku. Ale nejsem ekonom, proto říkám že možná je to stejný problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 11:14

Každá banka má daný jiný výpočet toho, kdy je člověk přeúvěrovaný. Podle tohoto výpočtů musí žadateli zbýt určitá částka na živobytí z jeho příjmu, kdy se odečtou splátky na úvěry. Kamenné banky mají nastavené tyto limity dost vysoko, takže žadateli nepůjčí. Bohužel nebankovky půjčí u v případě, kdy si člověk vydělá 15.000 a splátky má 18.000. Proto já osobně považuji za velice správné to, že věřitel, který půjčí předlužené osobě, by nemohl svoji pohledávku vymáhat soudně. Právě tito poskytovatelé půjčej "vyrábějí" dlužníky a bohužel to odnášejí i seriozní poskytovatelé půjček. Viděli byste, jak enormně by klesl počet nových, zadlužených lidí.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.