Jak funguje TopTrans?

Od: Datum: 05.08.16 08:44 odpovědí: 3 změna: 05.08.16 09:41

Ahoj, má mi být něco doručeno skrze toptrans. Bude to mít kolem sto kil a tak mě zajímá, jestli přepravce musí náklad vyložit třeba jen vedle auta na ulici u baráku nebo dopravit třeba na vozíku až do domu samotného, jak to je?

Případně mě zajímá, jak je to s kontrolou, že to co převáží nebylo poškozeno. Musí před platbou dobírkovného čekat na kontrolu, třeba i zdlouhavou?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.08.16 09:00

Dobrý den, nákladní auto (patrně Iveco) je poměrně velké, tak zajistěte parkování před domem. Auto je vybavené plošinou a řidič má paletový vozík. Doručí Vám zásilku za první dveře (vrata), tak na chodníku ji nenechá. Mám zkušenost, že řidič bude spěchat, tak si zkontrolujte obal - on by stejně např. nedodání celé zásilky (nekompletnost) neřešil, pokud bude obal neporušený. Pokud by byl obal porušený, tak trvejte na rozbalení a kontrole zásilky. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Od: rv
Datum: 05.08.16 09:38

Odebírám snad desítky zásilek od TopTrans. DPD, PPL. Zboží si chci v klidu rozbalit a zkontrolovat. Pokud vypadá obal normálně, řidiče kontrolou nezdržuji. Následné zjištěné poškození zásilky řeším s prodejcem. Obvykle to ani prodejce neřeší přes pojištění s dopravcem, ale dohodne se se mnou k oboustranné spokojenosti na náhradním plnění.

Datum: 05.08.16 09:41

mám dvě špatné zkušenosti,kdy zboží perfektně zabalené v nepoškozeném obalu bylo rozbité. reklamace nemožná,protože ve VOP bylo napsáno,že při převzetí zákazník zboží kontroluje. od té doby vše rozbaluji a kontroluji,řidič se vzteká,ale počká.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.