Proč se lidi nestydí před stejným pohlavim?

Od: Datum: 04.08.16 13:01 odpovědí: 7 změna: 05.08.16 09:34
Čau, chtěl bych je zeptat čím je způsobeno ze se člověk nestydí před stejným pohlavím. Řekneme že máte někoho oslovit a je stejného pohlaví jako vy a vůbec se nestydíte, ale najednou máte oslovit pohlaví opačné a člověk se cítí nejistý. Čím je to způsobené a mají to lide, kteří jsou jinak sexuálně orientovaní jiné? Docela se o takové věci a vztahy mezi lidmi zajímám, snažím se i tak nějak si vysvětlit jak je možné, že někdo někomu přijde hned od pohledu nesympatický a taky ze proč když žena pochválí ženu, že ji to sluší, tak je to normální, ale jakmile muž řekne jinému muži, že mu to sluší, tak už je to hned automaticky homosexuál. Však podle mě i muži může být jiný muž příjemný na pohled a nemusí to z něj dělat homosexuala, však přeci skoro každý muž má v nějakém jiném muži takový vzhledovy vzor jak by chtěl vypadat. Může mi prosím tohle někdo vysvětlit?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.16 13:12

Já jsem muž, heterosexuál. Nevím jak kdo, ale já se teda oslovit ženu rozhodně nestydím a nevím, proč bych se měl cítit nejistý *nevi*. Stejně, jako se nestydím oslovit jakéhokoliv muže (bez ohledu na jeho orientaci). Když řekne muž muži, že mu něco sluší, není to sice moc obvyklé, ale určitě na tom není nic špatného. Žádný výrazný vzor mezi muži nemám, já jsem já a nevím, proč bych se měl někomu podobat.Takže celé je to nejspíš jen Váš problém.

doplněno 04.08.16 13:38:

Dost trapně jsem se ale naopak cítil před jedinci stejného pohlaví *hi*. To jsme se jeli s přítelkyní koupat a u rybníka jsem zjistil, že nemám plavky. Nu což, zpátky se mi nechtělo, v odlehlém koutě byla nudapláž, tak jsme tam zašli. Pak se ale ukázalo, že je to gay pláž. Byla tam více-méně uzavřená pánská společnost a tak mě, jakožto "cizince", dost nepokrytě očumovali. Vzhledem k přítomnosti přítelkyně (ta plavky měla) se ale o blišší kontakt nepokusili *uf*.

Ohodnoceno: 5x

Od: wamp®
Datum: 04.08.16 13:19

Magdon,moje řeč *palec*

Ohodnoceno: 0x

Od: zvedavec92615
Datum: 04.08.16 13:19
Já osobně se tímhle netrápím, ale zajímá mě to spíš z toho důvodu, že pozorují lidí kolem sebe a stěžují si na to. Že třeba běžně vidím na facebooku dvě pěkně slečny dávat si pusu, tak nikdo ani nepipne, ale jakmile tam jsou 2 kluci co dělají to samé, tak začíná 3. Světová válka na téma jak hrozné to je. I když je fakt, že na slečny je lepší pohled než na 2 chlapy, z toho je opravdu až divně od žaludku :D
Od: tellme
Datum: 05.08.16 09:34

Dvě líbající se ženy a nikdo nepípne..no nevím, jak kdo asi...my jsme to měli takové lísající se "kočičky" ve škole a ostatní jim říkali ahoj lezbo. Ale máš recht, že ženám se toleruje v téhle oblasti o moc víc než mužům a také si nejsem jist tím, proč vlastně. Tak si toho prostě musíme víc všímat a upozorňovat na to..Jako to děláš třeba ty teď. Také nechápu to, proč žena druhou chválí. Nejde mi do hlavy z jaké pozice, vždyť není muž tak nemá páru o tom co je to top. Ale osobně si myslím, že ženy se rády stylizují do těch, co mají vkus v oblékání a módě a tak to vlastně hodností i z této pozice..

Od: zena
Datum: 04.08.16 13:21
"ale jakmile muž řekne jinému muži, že mu to sluší, tak už je to hned automaticky homosexuál"Ze stejného důvodu, u komunikace s osobami opačného pohlaví často někdo dojde k názoru (hlavně ten oslovený muž, pokud má chuť se seznamovat) že se s tím člověkem chcete seznámit "tímto způsobem".(co se chválení vzhledu týče, tak to je dané asi tím, že u mužů to není obvyklé konverzační téma; u žen také některé názory / zájmy / výroky vyvolávají dojem "to je ňáká lesba nebo co")Když jdu mluvit s ženskou, tak mluvím prostě tak, jak mi zobák narostl. U chlapa mám v hlavě nějakou tu kontrolku, která říká "pozor, rozmysli si všechno co řekneš, jestli se to nedá vyložit jako zájem" (protože když ten chlap má zájem, tak si každé slovo interpretuje tak "jak se mu hodí do krámu" a začne dolejzat).

Od: zvedavec92615
Datum: 04.08.16 13:27
To musím potvrdit že, když mi nějaká slečna něco řekne, tak to celkem často beru jako ze flirtuje, když se mi líbí a pak si to i tak nějak beru víc k srdci, ale většinou se stejnak spletu a jedna se pouze o neškodnou konverzaci, kterou jsem si špatně vyložil a o to víc to pak i člověka mrzi, když vidí že by o něj někdo mohl mít potencionální zájem a ono nic
Od: zena
Datum: 04.08.16 13:40

Právě.

Takže v první řadě nechci aby to toho člověka vůbec mrzelo.

V druhé řadě se chci vyhnout té trapné situaci, kdy vidím že "se se mnou snaží víc bavit" (tak nějak uměle, vidím že se snaží vést konverzaci i když ho to téma očividně nezajímá) a už je mi jasné že jde o snahu seznámit se, ale přece jen je to blbý někomu vpálit že "mám přítele" / "nehledám přítele" / "nejsi můj typ" / "dík, ale už jsem mrdala" když se zatím jenom příliš snaží udržet hovor.

No a nakonec - protože se to moc neděje, to je jen pár lůzrů, takže to stavím na poslední místo - se chci vyhnout těm případům, kdy se toho chlapi opravdu chytí a pokračují ve snaze o konverzaci / kontakt i po slušném poslání do pryč (takže je potřeba poslat je do pryč hrubě, načež se strašně ofrňují že byli nazváni vymletým kriplem).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.