Šéfova pomsta

Od: Datum: 03.08.16 19:21 odpovědí: 12 změna: 16.08.16 15:26
avatar

Šéf na výrobní poradě oznámil, že budu přeložen na jiné pracoviště, jako důvod uvedl, že mně lékař doporučil zvedat max. zátěž do 15 kilo a nemohu ze zdravotních důvodů pracovat v noci. Nezdá se vám, že překročil své pravomoci a zveřejnil mé osobní údaje a tím porušil zákon na ochranu osobních údajů? Navíc jsem přesvědčen, že to je osobní msta a mé působení na pracovišti je nežádoucí, to vše za oprávněnou kritiku vůči němu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.16 19:30
To byl zavodni lekar?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.16 19:39
avatar

Byl to lékař, který pro firmu dělá vstupní a preventivní prohlídky a zároveň můj praktický lékař. Tady jde hlavně o to, že by neměl zveřejňovat mé osobní údaje.

Datum: 09.08.16 09:45
pokud to byl lekar pracujici pro firmu myslim ze ma dokonce povinnost informovat Vaseho zamestnavatele pokud musite mit nejake ulevy v praci. Viz zvedani tezkych bremen atd...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.16 19:30

Nevíme, co mezi sebou máte, takže na potvrzení Vaší doměnky je to málo. Každopádně pokud je to pravda, tak mu ten "nekalý úmysl" nedokážete a každý soud by mu dal za pravdu, že pokud na tu práci zdravotně nemáte, můžete být rád, že Vás jen přeřadil a ne rovnou nepropustil. To, že ventiluje mezi ostatními zaměstnanci informace o Vašem zdravotním stavu je věc druhá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.16 19:32
avatar

Sydney, doopravdy nevím. Ale za život jsem se naučila, že málokdo řekne, že šéf je schopný a spravedlivý. A nejvíce ze všeho jsem se naučila zjištěním, že nic nezměním a nic nezískám, když budu šéfa kritizovat. Můžu jen ztratit. *hej*Tomu, co se stalo vám, tomu se říká škola života. Příště, až budete mít pocit, že máte právo šéfa kritizovat, naberte si vodu do pusy a nepolykejte, dokud vás ta touha nepustí. Říká se, že děláme stejné chyby, dokud se nepoučíme. *hej*A ještě máte jednu možnost. Vypracujte se na šéfa a pak uvidíte tyhle touhy z druhé strany.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mcfight
Datum: 03.08.16 20:56

Popravdě, nevím, kam dotazem směřujete. Chcete si snad vzít na šéfa advokáta a zažalovat jej za zveřejnění tuze utajovaných informací, že nezvednete balík nad 15kg :D Ale jděte a dejte si raděj jedno pifko na uklidněnou.Tak teoreticky můžete s tím něco dělat.. ale po á, musíte mít chuť investovat do advokáta a po bé, musíte být připraven v zaměstnání balit kufry, tak rychle jako se dostaví průjem po šaratici s ovocem:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.16 00:08
avatar

Jde-li o posudek závodního lékaře, je zaměstnavatel povinen Vás do 15 dnů od doručení posudku převést na jinou vhodnou práci.

Pokud jde "jen" o doporučení, může Vás převést až v případě, kdy pro to bude mít vhodné podmínky (v případě doporučení neplatí zmíněná lhůta).

Nadřízený to s Vámi sice mohl/měl řešit v soukromí, ale předpokládám, že by Vašim kolegům stejně musel situaci nějak vysvětelit. Jestli neuvedl žádnou diagnózu, nechala bych to plavat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.16 05:46

tak jenom pokud jenom oznámil organizační změny a zdůvodnil je tím, že podle zdravotního posudku nesmíte zvedat těžká břemena a pracovat v noci, tak na tom nevidím nic osobním. to jsou organizačí záležitosti, pro své současné místo jste neprošel lékařskou prohlídkou, je potřeba vás dát na jiné, kterém vašemu zdravotnímu stavu bude odpovídat. o vašich nemocech a zdravotních obtíží, které k vašemu přeložení vedou, předpokládám nemluvil - protože by je sám znát neměl. pokud by mu je lékař přesto sdělil, asi by to člověk měl v první řadě řešit s lékařem (porušení lékařského tajemství).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: fany
Datum: 16.08.16 15:23

lesi311 - výborně ! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.16 05:48
avatar

Na výrobní poradě je jen několik lidí, ne celý podnik. Z čeho máte strach? Každý má svých starostí dost, na to, aby o Vás cokoliv z porady roznášel dál.

Jistě šéf neříkal: a opustí nás Pepa Novák, bytem Horní Dolní 127, rodné číslo 62.03.19/2547 kvůli této diagnoze: *ee* Má ploché nohy a čeká ho operace žlučníku...:-D

Nesmíte hned na všem hledat mouchy. Povedlo se Vám, co bylo ze zdrav. důvodů třeba: Nebudete mít noční směny, což je velké plus a nebudete zvedat těžká břemena. Pokud to nové pracoviště je v blízkosti Vašeho bydliště, ne dál než toto původní, můžete se radovat.*tanec* A šéfovi poděkovat.

O práci jste nepřišel, naopak, dostal jste slušné výhody. Tak co na tom ještě hledáte za nepravosti? Šéf o Vás neprozradil žádné lékařské tajemství. Šířil o Vás snad Vaše konkrétní diagnózy? Určitě ne. Tak buďte rád, že máte práci jinde, a navíc se tam tolik nenadřete. Také by mohl různými kličkami propustit Vás úplně. Nebylo by to správné, ale jde to. Pokaždé se něco najde. Když se chce. Nezavdávejte příčinu a buďte rád, že máte práci. Jaga.

Nebyla to šéfova pomsta, jak to nesprávně nazýváte, ale prostě se držel rady lékaře a práci Vám usnadnil. Co ještě, člověče, chcete víc?

Ohodnoceno: 4x
 
Od: rv
Datum: 04.08.16 06:45

Je snad rozumné, aby šéf oznámil ostatním důvod, proč jste přeložený. Jinak by si ostatní třeba mysleli, že vám bezdůvodně nadržuje a proto nechodíte na noční. A u zvedání břemen snad to samé. To jako mají kolegové slyšet - "Pepíčku, ty to nezvedej, ať to zvedne Jarda" a nevědět proč?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fany
Datum: 16.08.16 15:26

rv - ano i Vy máte naprostou pravdu.Nemůžu bohužel dát bod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.