Rozdíl astmatu a chron.bronchitidou?

Od: Datum: 03.08.16 17:56 odpovědí: 5 změna: 04.08.16 12:23

Už 8 let kašlu (vyjma léta). Jsem posílána po všech možných testech, ale doktoři nějak nemohou najít diagnozu. Když tak pročítám symptomy astmatu a chronického zánětu průdušek, nějak se nacházím v obou dvou. Nechápu, v čem je mezi nimi rozdíl. Poradíte? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.08.16 18:39
avatar

Dobrý den, co si tak myslím, tak astmatik nekašle, ale dusí se, resp. nemůže samovolně vzduch z plic vydechnout (což musí být hrozný pocit). Zažíváte tento pocit? Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 03.08.16 21:37

já jako astmatik mám opravdu slabý výdech proti nádechu, když se to měří, ale subjektivně při dušnosti kupodivu pociťuju, že se nemohu nadechnout. Jinak doktorka mi říkala, že astma má spoustu projevů, tak i kašel může být.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.08.16 19:35
avatar

Nedávno tady byla podobná otázka. A já se znovu zeptám, zda jste si naprosto jistá, že nemáte reflux. Poklikejte a přečtěte si něco o něm. Navíc, v létě se stravujeme jinak, než v létě a tam by mohlo být jádro pudla.


doplněno 03.08.16 19:38:

http://www.poradte.cz/spolecn…-kasel-naprazdno-infekce.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.16 23:57
avatar

Zdravotní problémy doporučuji řešit výhradně s lékařem. Budete-li si pročítat symptomy různých nemocí, zjistíte, že máte i to, co mít nemůžete.

Něco podobného je to s radami vztahujícími se ke zdraví/nemocem přes internet. Na dálku nikdo neví, co Vám je, a i kdyby to náhodou někdo uhodl, může Vám to, co jinému pomohlo, uškodit.

Jen pro zajímavost: Já jsem kašlala nějakých 15 let (skoro celou dobu, po kterou jsem bydlela v bytě s ústředním topením). Problém se pár týdnů po přestěhování do bytu ve "staré" zástavbě vyřešil sám...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.08.16 12:23
avatar

Hm. Pokud vím, tak astma se lékařsky jmenuje astmatická bronchitida.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.