V neschopnosti bez vycházek nezastižen

Od: Datum: 03.08.16 17:32 odpovědí: 10 změna: 04.08.16 18:48

Zdravím,jsem v neschopnosti,jelikož jsem sama,šla jsem do obchodu,byl to 2.den od začátku neschopenky,neměla jsem vycházky,doktorka mi řekla,že vycházky se píší až 3.den.Samozřejmně přišla kontrola z práce.Máte někdo podobnou zkušenost?Děkuji.Líba.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.16 17:36
avatar

Nákup se dá první tři dny vždy zařídit dá se nakoupit cestou od lékaře první den, ako výmluva nic moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.16 17:41
avatar

Stalo se mi to jednou a když je člověk milý a v klidu to vysvětlí doktorovi,tak to vyřídí.Já tak měla problém v těhotenství(omezené vycházky)ale doktor mi říkal,že když to bude v rozumný čas(samozřejmě,že né třeba večer)tak mi to omluví.Zkuste se poradit s obvoďákem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.16 17:45
avatar
Kdyz se to stalo , tak rychle k doktorovi , vse vysvetlit. Pokud ne tak mate smulu , muzete prijit o cast platu , az o cely plat.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.08.16 17:50
avatar

Firma si Vás zkontrolovala, má na to nárok, protože peníze, které Vám platí, jdou z její kapsy.

Možná, že to bylo na popud kolegyně, nebo nadřízeného, že jste se jim nezdála až tak nemocná, nepředcházelo tomu nějaké nedorozumění?

Nakoupit si člověk opravdu má, když jde od lékaře s vystavenou neschopenkou.

Jinak požádat sousedy, telefonem známé, příbuzné, v nouzi největší zavolat hodinovému manželovi.

Jinak je dobré mít nějakou tu zásobu doma, já mám v malém mrazáčku vždycky nějaký rohlík, nebo plátky chleba a ve špajzu konzervičku paštiky, lečo s klobásou, nebo lanšmít pro tyto případy. Udělejte si pár zásob také. Kdybyste si zlomila nohu, tak stejně nikam nemůžete chodit. Též pro případ nějakého vojenského konfliktu, v zimě kvůli ledovce a v létě zase kvůli 35 °C pařákům.

Někdy stačí si udělat jenom nudle s máslem, anebo palačinky, lívance, brambory se sádlem. Člověk si kolikrát ani neumí vypomoci s tím, co má doma. Určitě nemáte zcela prázdnou lednici a špajz.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.08.16 18:17
avatar

No, už se stalo, příště si aspoň dáte pozor, nevím, co jste potřebovala koupit tak nezbytně nutně, že to nemohlo počkat do dalšího dne (i kdybyste měla být den o hladu). Zkuste to třeba "uhrát" na to, že jste si byla kupovat vložky/tampony, že jste nevěděla, že je doma už nemáte a spustila se vám menstruace. Je to ještě částečně tabuizované téma, tak by se v tom nemuseli tolik šťourat. Ale risk je to teda úplně zbytečný (když jste byla schopná jít na nákup, tak jste možná byla schopná i jít do práce - tak to vidí zaměstnavatel).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.08.16 18:55
avatar

Pochybuji, že tu někdo bude mít zkušenost přímo s Vaším zaměstnavatelem, těžko Vám tu někdo sdělí, kterou možnost postihu si Váš zaměstnavatel vybere.

Můžete se pokusit domluvit s lékařem, ale pokud Vám nepomůže, počítejte s krácením náhrady mzdy za nemoc nebo s výpovědí bez odstupného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liba
Datum: 04.08.16 18:48

Samozřejmně,že jsem hlavně pro vložky byla,mám po 3 gynekologických operacích a nyní jsem ještě v 5.týdnu po operaci a mám s tím problémy.I když jsem byla na předoperačním pokoji,na mne řval zaměstnavatel,jestli jsem to nevěděla včera,bylo to náhlé lékařské rozhodnutí.

Datum: 03.08.16 21:06
avatar

mě se stalo něco podobného skočil sem k doktorovi a rozumně sme se domluvili a bylo po problému *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.16 06:01
avatar

Stalo se mi jednou, že jsem byla u lékaře se silnou angínou. Jela jsem na kole domů /1 km/ , do postele, doma praštila taškou, oblékla si pyžamo, vtom zvonek - a už tu byla kontrola. Stěží do půl hodiny po návštěvě doktora!

Nechápu, proč chodíte do obchodu druhý den kontrolky. Jistě je doma polévka v pytlíku, brambory - stačí je uvařit a sníst s máslem a mlékem. Když jste šla od doktora, chleba a pár rohlíků jste si koupit mohla. Navíc, v první dny nemoci, ani nebývá moc chuť k jídlu, člověk leží, max. si udělá čaj. Podle toho, co mu je. Tak na co shánět proviant? Případně zavolat rodičům, dceři, kamarádce, zaklepat u sousedky - nemůžeš mi koupit a donést chleba?

Nevím, co bude dál, ale asi nebudete patřit nadále mezi důvěryhodné pracovnice.

1/ Bud jste opravdu nemocná, tudíž ležíte a kontrola Vás zastihne doma.

2/ Nebo to není až tak zlé, Vy trajdíte po nákupech - no a pak bude záležet jen na zaměstnavateli, jak se k tomu postaví.

Pokud doktorka řekla, že vycházky píše až od 3. dne, asi s tím nic udělat nepůjde. I lékaři mají nějaké zákony, kterých se musí držet. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 04.08.16 17:20

Vše se řeší dopředu s lékařem. Je možné, že vám firma sebere svou část nemocenské. Jinak by vám neposílali kontrolu.

Kdyby to lékař měl zapsáno, je to bez problémů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.