Vrácená zásilka s dobírkou - vrátí mi peníze?

Od: Datum: 03.08.16 16:10 odpovědí: 6 změna: 03.08.16 17:28

Odeslal jsem balík na české poště, chtěli po mě 8kč za obálku (protože balík byl údajně malý a nešlo by tam "vlepit jejich lejstro", ale už jsem viděl i balíky, kde stěna neměla 14x9 a někdo duchaplný to zvládl a lejstro nalepil na obě strany tedy, rozdělené asi v půlce), 12 za dobírku,28 za to, že pošlou částku dobírky na účet a 37 za balík jako takový, tedy asi 100 kč.

Pokud se stane, že si přijemce balík nevyzvedne (jak jsem si na track&trace všiml, už teď je ,že balík ještě budy týden na poště), vrátí č.p. tuto částku?

Dělá to pošta defaultně? Nebo je to za nějaký příplatek a musí se tato služba (aby vrátili tu stovku -náklady na odeslání) objednat už předem při podání?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.16 16:20
Proč by vám pošta vracela peníze?
Objednal jste si u nich službu, za ní jste zaplatil a tu službu jste dostal.
Pokud se balík vrátí jako nedoruceny,svůj hněv si vylijte na adresáta, který zásilku nepřevzal.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.08.16 16:21

Celou stovku Vám nevrátí.Vrátí Vám pouze dobírku tj 12kč a 28kč případné přeposlání na učet.To neproběhlo, pošta s tím neměla žádné náklady takže to vrátí.

Ale cenu za obálku a poštovné to Vám nevrátí.Pošta svůj ukol splnila.To že si to Váš zákazník nevyzvedl není její problém.

J.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.08.16 16:28

Vrátí dobírkovné, jelikož tuhle službu neprovedli. Poštovné jako takové vám samozřejmě nevrátí. Odpovědím že vám nevrátí nic nevěřte, nejspíš se jim toto ještě nestalo.

doplněno 03.08.16 16:40:

Výňatek z VOP ČP

Článek 46 Vrácení ceny nebo její části

6. Jestliže v případě doplňkové služby podle článku 20 poštovní zásilka nebyla dodána, podnik z uhrazené ceny vrátí částku podle ceníku.

Datum: 03.08.16 16:29

Nevrátí nic, protože ona svůj úkol splní. V případě nepřevzetí zásilky ji přece musí dopravit zpět. Proto se pro vyloučení ztráty poštovného využívá většinou platba předem na účet.

Datum: 03.08.16 16:31

Vrátí Vám tzv. poukázečné, protože platba /dobírka/ za odevzdaný balík neproběhla, tak Vám peníze nebyly poslány /jestli jste to přes poukázku/.

doplněno 03.08.16 17:14:

Poukázečné se vrací automaticky, pošťák Vám nese zásilku zpět, na balíčku je už napsáno zpět tolik a tolik korun. Poukázečné si vyzvedne před pochůzkou v pokladně. Vy se budete podepisovat dvakrát. Jeden podpis, že přebíráte zásilku /doručovací karta, jako při každé doporučené zásilce/ a druhý podpis, na malém lístečku, že přebíráte peníze/. Tak to bylo alespoň za mě před 3 lety.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.08.16 17:28

Pohanko to je jako boj s větrnými mlýny :-D. Můžete tu psát cokoliv a někteří si tu budou pořád mlet tu svou. Posílal jsem ještě začátkem tohohle roku dost balíků přes ČP, takže s tím mám nějaké ty zkušenosti. Je to tak jak píšete, peníze se vrací automaticky, nemusí se o ně nijak žádat.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.