Můžu nahrávat hádky se sousedy

Od: Datum: 03.08.16 01:56 odpovědí: 3 změna: 03.08.16 10:31

Dobrý den,
můžu nahrát hádku se sousedem nebo musím mít jeho souhlas?
Jsme SVJ, nedávno jsme se v domě zhádali kvůli společnému parkovišti a od té doby je v domě peklo - sousedské vztahy na bodu mrazu. Najednou v chodbě nesmíme mít kytky ani botník (nějaký požární předpisy) ve sklepě je plíseň a může za to bordel v naší kóji a podobný věci, ale to by bylo na dlouho. Včera u nás kolem desáté večer zazvonil předseda SVJ, správce domu a pokladník v jedné osobě a když otec otevřel,začal ne něj ječet, že nečistí odpad ve sklepě, ať to okamžitě udělá, protože v bytě v přízemí mají do metru plíseň. Odpad je na společným prostoru u našeho sklepa, nikdy nebyla žádná dohoda, že to máme uklízet, domovní řád nemáme, stanovy jsou z roku 2011 a hodně všeobecný. (v odpadu byl hlavně bordel ze střechy, oloupaný kusy barvy.) V domě je deset bytů, ale trvale jich je využívaných jen pět, z toho v jednom je starší pán, kterýho nic v domě nezajímá, když je schůze, tak řekne, že se vším probíraným souhlasí a jde do hospody. Z dalších tří bytů je předseda a dva členové výboru - jdou si tzv. na ruku, vše proti nám, takže tudy cesta nevede.
A tak se po dlouhém vyprávění konečně ptám, mohu takovéhle hádky nahrávat
a použít na naši obranu nebo kdyby případně došlo k soudu? Moje představa je taková, že jakmile někdo ze sousedů zazvoní, zapínám mobil a nahrávám Bojím se, že se to bude stupňovat. Otec už není nejmladší a tak si na něj dovolí.

Děkuji za přečtení a případné rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.08.16 06:12
avatar

Dobrý den, během ostré hádky se už souhlasu těžko dočkáte. Takže, klidně si zapněte nahrávání a jako první větu (po pozdravu, jestli jste ještě tohoto schopni) řekněte ono známé: "Dovoluji si Vás upozornít, že následující (roz)hovor je monitorován." Soused bude zaskočen a buď se hádat nebude nebo to bude ještě horší. Jak by případnou nahrávku posuzoval soud, tak to ví snad jen on (někdy nejsou ani odposlechy jako důkaz dostačující). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.16 09:02
avatar

Je to možná absurdní, ale bez jeho souhlasu nemůžete. Zakazuje to jeden z našich "dokonalých" zákonů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym0
Datum: 03.08.16 10:31

Pro svoji vlastni potrebu si muze nahravat kdo chce co chce, pokud to nebude zverejnovat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.