Jak zvýšit partnerův zájem o mě a dítě

Od: Datum: 01.08.16 15:19 odpovědí: 13 změna: 01.08.16 16:58

Dobrý den, prosím o slušné rady. Oba jsme moc chtěli dítě, milovali jsme se, ale nebyla to láska, že by podlamovala kolena. Celkem brzy ve vztahu jsme se začali snažit o dítě, ani jeden nejsme úplně nejmladší. Miminko se brzy podařilo a teď je synkovi 8 měsíců. Problém je, že jsme ze začátku bydleli s jeho maminkou, bohužel nastaly komunikační a jiné problémy, tak jsem odešla já, protože přítel od maminky nepůjde. Bydlíme od sebe půl hodiny autem. Přítel to má ke mně do města 15 minut ze své práce. Má miminko, které velmi chtěl. Když jsem otěhotněla, tak zářil nadšením. Nyní jsem já i dítě poslední, na co má čas. Věnuje se raději tam u něj svým všem koníčkům, sportem počínaje, a za námi dojede jednou až dvakrát za dva týdny. Já tam jezdím častěji týdně, i přespávám, když to jde. Jak ho přimět, aby jezdil častěji a na delší dobu (zdrží se třeba jen tři hodiny a jede domů). Když jsme to rozebírali, tak ho to tu u mě s miminkem prý nebaví, ze svých koníčků slevit nechce, považuje je za důležité.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.16 15:29

Když sám nechce, tak ho k ničemu přimět nedokážeš. V tomhle vztahu nevidím budoucnost. Asi bych se mu přestal vnucovat a poohlédl se po někom, kdo bude stát o tebe i o dítě. Zvaž, co ti tenhle vztah dává a co ti v něm naopak chybí.

doplněno 01.08.16 15:42:

Stát se může cokoli, ale asi bych na to nespoléhal. Radost s dítětem je nejhezčí prožívat společně od prvních chvil. Pokud ho dítě nezajímá už teď, tak později k němu těžko získá hlubší vztah. Ten vztah a nároky na výchovu se prohlubují a současně zvyšují s růstem dítěte. Pokud se nezajímá už teď, tak později ho může taky vnímat jako stále více rušivý element.

Ohodnoceno: 1x

Od: janaaaa
Datum: 01.08.16 15:31

nechce se mi to zahodit úplně. Chci aby tu byl aspoň pro syna. Zdejší otcové, může ho přilákat synek, až bude mluvit a lítat a kopat do balonu?

Od: maky®
Datum: 01.08.16 15:33

Dobrý den, ráda bych vám poradila něco užitečného, ale zde je každá rada drahá. Je to o svobodné vůli každého člověka...nelze nikoho přinutit, aby měl zájem o mne a o své dítě, prostě to nejde, snad kdyby jste použila tzv.černou magii, ale to by se stejně obrátilo proti vám, protože je neetické manipulovat s vůlí jiného člověka,

Váš partner mi z vašeho popisu přijde takový nedospělý ještě, nedokáže se osamostatnit od své matky a věnovat se vám a vašemu společnému dítěti.Sice se tradovalo, že žena má následovat svého muže, ale...tedy ...když tam byly problémy, tak nevím, jestli by soužití bylo dobré...

Dejte tomu ještě trochu čas, uvidíte, jak to bude dál, děcko potřebuje i otce, jeho chlapský vzor,je to důležité, netlačte na vašeho partnera a ještě trochu počkejte, držím palečky...

doplněno 01.08.16 16:48:

Opravdu to nelámejte přes koleno, zkuste na vztahu pracovat ani málo, ani moc...

Datum: 01.08.16 15:36

Dobrý den. Bohužel, nedonutíte ho nijak. Zřejmě nechce být omezován nikým a ničím. Budete se stím muset smířit. Vybrala jste si partnera, pro kterého není rodiny na prvním místě.

Datum: 01.08.16 15:53
1) bydlite od sebe , to udela hodne.
2) je starsi , pokud byl dlouho v zivote vlk samotar tak je proste na to zvyknuty si delat co chce.
3) ma vas rad , ale dite rve a furt neco chce a on chce byt sam a venovat se svym vecem. Kdyz chce a ma naladu tak jede za vama.
4) bohuzel kdyz nechce tak neudelate nic.
5) malo jste ho poznala. Byt snim dele a zjistit toto tak si dite snim neudelate. Takhle je pozde.

Od: jmlc®
Datum: 01.08.16 15:57

Sejde z očí, sejde z mysli. Když jste odešla, on dítě nevidí, nic ho netrápí a nemusí nic řešit... maminka se postará. Za pár desítek let možná bude litovat, dnes mu to vyhovuje. Vraždu jeho matky vám však neradím...

Jestli i po porodu považuje své koníčky za důležitější než je vlastní syn, je to debil, kterých je stále více... a vy máte zkušenost. On se nevrátí.

Datum: 01.08.16 16:03

Já bych nebyla tak negativní do budoucna.

Naopak si také právě myslím, že jakmile malý začne povídat, běhat, ptát se, tulit se, být šibálek, tak otec i jeho matka k němu najdou cestu.

Pokud máte kde bydlet, přítel dává peníze na provoz domácnosti a výživu, píšete, že dojede 1 krát týdně, tak se pokuste ještě chvilku vydržet. Sice je to málo, ale budeme doufat. Dobré je, že Vy se s babičkou vidíte a vztah se nepřerušil.

Bude to blbý přirovnání, když je některý otec ve výkonu trestu, tak dítě nemusí vidět kolik let. Nebo vemte, kdyby těžce onemocněl, a mohli jste ho navšívit právě jen jednou za 14 dní.

Až bude chlapeček větší, věřím, že Vám babička i ho pohlídá a vypomůže.

Říkám vždycky, že vlastní táta, je nejlepší, co může být. U Vás se to nepotrvrdilo, ale jak píšu, co není, může být v budoucnu.

Přítel zatím vidí jenom sebe, svoje zájmy, koníčky, jak zde někdo napsal, není dospělý. A ještě k tomu u maminky - maminčin servis, pohodlí.

Zkuste návštěvy střídat, jednou přítel, jednou Vaše rodiče, jednou skorotchyně, jestli ještě máte z nějaké strany prarodiče, jednou nějaké přítelkyně, kamarádi, spolužáci. Maminkovské centrum, výlet do přírody, výlet do většího města, na víkend na dva dny na chatu do hor a pod.

doplněno 01.08.16 16:18:

Ukažte, že umíte žít s malým bez něj, i když mu to občas řeknete, že byste raději jela s ním, jako rodina, ale když to nelze pro jeho koníčky, tak se musíte zařídit sama.

Datum: 01.08.16 16:12

Jak vám tady ostatní odpověděli,neuděláte s tím nic a pomalu se můžete začít smiřovat s tím, že prostě s vámi a miminkem nebude. Jen bych doplnila, že chtít dítě s někým, kdo nepůjde bydlet od matky, je ta největší hloupost - zkušenost mé matky. Já osobně mám pro některé muže diagnozu, žije sám s matkou a to jsou fakt nepoužitelní jedinci pro rodinný život.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.08.16 16:30

tak já bych to tak černě neviděla. Mám v rodině něco podobného. Jak babička, tak táta o kluka nejevili zájem. Ale... V deseti letech byl kluk velice dobrý na fotbal a v tu chvíli se ti dva také chtěli chlubit "šikovným" potomkem. Vydrželo jim to pět let, to měl kluk úraz a s fotbalem skončil. Tak se zase stáhli. No, ale možná se opět objeví, protože dnes je kluk dobrý v golfu ;). Takže šanci určitě máte. Co ale nemáte je hrdost. A také čas... Život plyne velice rychle, neřekejte na nějaké AŽ, POTOM. Najděte si chlapa, který malýho všemu naučí, který ho bude mít rád TEĎ HNED.

Datum: 01.08.16 16:21
Nenápadně najděte pro tchýni nějakého chlapa...
Ona už synáčka vyexpeduje z domu, až začne překážet.
Nevíte o nějakém proutníkovi, co by tchýni na určitý čas oblouznil? Třeba známý, co je za každou srandu...
.
Účel světí prostředky!
Nutit muže k návratu, to je dvojsečné. Byla byste zlá. Spíše poslechne maminku.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.08.16 16:23

děkuji za odpovědi, průběžně vše čtu. Nějak radikálně zasahovat se mi právě zatím nechce, no.

Datum: 01.08.16 16:48

On jinak chlapečka má rád, není to zlý člověk. byl by to i hodný táta. Doufám, že jednou bude. Má pro syna přichystané, že spolu začnou dělat ten sport a tak. Ale zatím ho vůbec jako miminko nebere, a já ho taky nijak nenalákám sem, aby jezdil častěji. A přemlouvání je zbytečné. Potvrzujete mi, co si myslím.

Datum: 01.08.16 16:58

Okamžitě se sestěhujte, možná ještě není pozdě, mamánek si musí uvědomit, že má vlastní rodinu. Můj muž je velmi hodný člověk ale moje sestra říká, že jeho dcera ho začala zajímat až udržela v ruce vzduchovku a poznala šroubovák, trocha pravdy na tom je.

Pokud nechce od maminky a nesleví ze svého pohodlí, nezaslouží si abyste o něj bojovala.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.