Firma odmítá proplatit nevyčerpanou dovolenou

Od: Datum: 01.08.16 12:20 odpovědí: 4 změna: 02.08.16 01:00

Zdravím,
firma mi po ukončení pracovního poměru (výpověď byla podaná z mojí strany) odmítá proplatit nevyčerpané dny dovolené (což je cca 10.000Kč), resp. si povymýšleli, co vše mi ještě postrhávají z této částky, kterou mi jsou dle zákona povinni proplatit (jako např. náklady na zaměstnance, který za mě musel vykonávat práci v době mojí pracovní neschopnosti, náklady na účetní, která mi spočítala, kolik mám ještě nevyčerpané dovolené apod.). Jak se v tomto případě mohu bránit? Má na tohle firma právo?
Moc díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.16 12:38

Vůbec bych to v tomto případě nekomplikoval. Obraťte se na inspekci práce viz. http://www.suip.cz/
Popište jim problém a oni už jim to vysvětlí co a jak. Rovněž patřičně ohodnotí pokutou v případě zjištěných pochybení. Firma následně musí provést nápravu, takže dostanete to, co Vám náleží.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.08.16 12:58
avatar

Nemají v žádném případě. Na výplatním lístku za poslední tři měsíce máte všechny potřebné údaje, ze kterých si vypočítáte průměrnou hodinovou mzdu. A krát počet poměrné doby dní dovolené za letošní rok. To Vám patří, pokud nebudete mít jiné splátky vůči podniku. /půjčka, pokuta - manko/.

To, co Vám někdo vypočítává jak uvádíte, že strhnou, tak nemá oporu v zákoníku práce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.08.16 13:04
avatar

Dobrý den. Jestli je to pravda tak, jak to popisujete, tak to snad ani není pravda. Rozhodně si to nenechte líbit. Nárok na proplacení nevyčerpané dovolené samozřejmě máte a nemusí Vás vůbec zajímat, že za Vás v pracovní neschopnosti někdo pracoval. To většinou za každého, když marodí. S tou účetní, to je spíš k pousmání. Zkrátka to na Vás zkouší. Braňte se.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.08.16 01:00

Rozhodně na to právo nemá - za pracovníka v pracovní neschopnosti zajišťuje náhradu zaměstnavatel na svoje náklady, účetní si platí zaměstnavatel rovněž na svoje náklady, je jedno, co počítá. Nechte si ty jeho pindy napsat na papír a rovnou s tím vyražte na inspektorát práce. A pokud vám budou i nadále zadržovat náhradu za dovolenou, tak s tím vyražte k soudu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.