Cesta do Chorvatska - jak najít ubytování

Od: Datum: 01.08.16 07:49 odpovědí: 14 změna: 04.08.16 06:41

Dobrý den,

přemluvila jsem manžela na srpnovou cestu do Chorvatska autem. Ale ještě jsme tam takto nejeli, všichni známí nám říkají, že se dá ubytování sehnat na místě, ale manžel s tím nesouhlasí. Na internetu nějak nemůžu nic najít, všechno moc drahé, chtěli bychom do malého penzionu někam na klidnější místo.Můžete mi prosím poradit, nemáme vůbec žádné zkušenosti. Moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.16 07:54

S čím chcete poradit? Sežeňte si ubytování na místě a hodně smlouvejte! Pokud máte hluboko do kapsy nebo chcete mít jistotu, jedte v září, kdy je nabídka ubytování o dost větší a o dost levnější.


doplněno 01.08.16 08:49:

plavest: to jste jela asi letos poprvé! Rakušáci provádějí opravy přes léto snad každý rok, takže nic neobvyklého!

Pokud pojede v týdnu, pak se hůř shání ubytování, protože většina lidí odjíždí v pátek nebo v sobotu. Já jsem vždy jezdil ve čtvrtek přes noc a v pohodě jak doprava tak ubytování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 08:08

Do 18.8. pokud nemáte zkušenosti bude těžké něco na místě najít . Po 18. srpmu končí příliv Němců a v apartmánech bude levněji. To levněji Je 50 euro na den za apartman nebo studio pro 2. Hledejte na Booking com. Navíc na těchto stránkách je také vidět obsazenost v jednotlivých destinacích. Najděte si třeba 2 dny na Booking com, ať máte jistotu, že máte kam složit hlavu, až přijedete a během těch 2 dní máte čas si něco najít sami.Liší se také lokalita od lokality. Jih je mírně levněší. Zase je to ale dál, tudíž dražší cesta, jste déle na cestě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 08:18
avatar

Vyrazte v sobotu na noc, pokud si věříte a máte schopného řidiče i spolujezdce, který neusne.

Ráno vyrazíte kolem moře, kolem domů a na každém druhém je cedulka APARTMÁN 2+1, 2+2, 6+4 atd. Zaklepete, obhlídnete, zeptáte na cenu a vyrazíte dál. Až uvidíte alespoň 2 vhodné ubytování tak se rozhodnete, které to je.

Cena cca 50euro/noc za dva resp za pokoj. Hledejte klidně starší domy, ale nově zařízené. Občas je to tragédie. Nutnost klimatizace, i kdybyste jí neměli použít, protože jí stejně použijete.

Můžete začít v Baška Voda a když se nic nepovede najít pojede pár km dál napr Promajna, Makarská (tam asi moc ne, je to moc velké) atd... Určitě najdete. Nedejte se nechytat těmi, co stojí u silnice a nahání vás rovnou z hlavní ulice. Vědí proč si je lidi nenajdou sami - bydlí dál od moře. A cenu ubytování hned "vedle" moře a vysoko na kopci je většinou úplně stejná, jen třeba nahoře je zařízení hezčí.

Booking.com je skvělý, ale zbytečně drahý. Na místě jsou ceny nižší.

Pokud pojedete na méně než týden může být hledání ubytování složitejší. Pokud ubytování na 2 týdny, tak se o vás skoro poperou. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 08:27

Pokud sledujete zprávy z chorvatských a rakouských dálnic, tak zásadně nejezděte v sobotu, ale v týdnu.Vyhnete se stojícím kolonám.Letos poprvé jsem zažila, že rakušáci opravovali dálnice v sezoně. Dokonce obchvat Vídně. A booking com je dražší o 20 procent. To je cena, o kterou je ochoten majitel slevit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 08:52
avatar
Nejčastější cedule podle cest v bývalé Jugoslávii kromě dopravních značek byly a jsou cedule s nápisem Zimmer frei.
Také Slobodna soba, po domácky.
.
Teda pokoj, místnost, prostor na pronájem, volný.
. I v sezóně.
A přes někoho (třeba booking) bych se moc nespoléhal. Majitel může podlehnout vidině většího zisku a pronajme jinému i to zamluvené.
doplněno 01.08.16 10:41: Ano, místo
(třeba booking) jsem měl spíše použít spojení zprostředkovatel (jako je booking a pod. )
Nebylo to myšleno konkrétně na booking, tímto se mu omlouvám.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 10:09

Myslím, že by si nikdo nedovolil pokoj rezervovaný přes booking znovu pronajmout. Booking si to hlídá, měli by za to velké sankce a zřejmě vyřazení ze systému, což si nemohou dovolit. Celá moje rodina jezdí po celé Evropě vždy s bydlením přes booking a nikdy nikdo neměl jediný problém.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.08.16 13:34

Souhlas, nikdo si nedovolí nejet podle pravidel booking. Tento portál totiž vyšvihl ubytovatele mezi ty, kteří mají obsazeno.Ti, co na booking comu nejsou( je jich většina), spoléhají na pravidelné návštěvníky. A to, že jsou u domů cedule zimmer frai nemusí znamenat, že mají volno. Někdy jsou ty cedule napevno. A v horku běhat hodinu po apartmánech je vysilující, teče z vás pot. A navíc majitelé nemusejí být přítomni. To bývají většinou až k večeru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 10:07

Napíšete kam chcete jet a co chcete dělat - cestovat, jen se opalovat, jaké jsou Vaše preference. My jezdíme do Chorvatska často (2 dospělí). Padla tady Baška Voda, já osobně bych se jí vyhnula obloukem. Nikdy jsem nepochopila, co na této destinaci lidi mají :-o Je to jen dovolenková oblast, kde jsou samé hotely a apartmány. Podle mě místo pro ženské, co na dovolenou táhnou kufr šatů, každý večer se hodiny líčí a "stajlují" a pak se s kámoškama předhání, kdo měl lepší fotky z kavárny atp. V samotné Bašce jinak není nic k vidění. Pro mě tam nebylo kam jít. Chodit po promenádě není pro mě. Pláž narvaná k prasknutí, volnější místa ca po 20min chůze. My dáváme přednost klidnějším místům, ideálně méně dětí, máme rádi vlny. Na "blind" bych nejela, i když "zimmer frei" je vždy spousta, ale není to pro mě, byla bych nervózní, kdybych neměla adresu v ruce a jistotu, že se budu mít večer kde osprchovat. Pokud jste dobrodruzi, proč ne, natož pokud máte auto, kde se dá nouzově spát.

Ubytování bych hledala přes booking. Našla jsem loni za 4500,- pro 2. Nebylo to u moře, což nám nevadilo, protože jsme měli místo, kam jsme věděli že budeme jezdit autem (10km). Měli jsme terasu a na moře krásný výhled. Pokoje beru i bez klimošky, mě tedy nevadí, nikdy s tím nemám problém, ale asi je to tím, že jsem teplomilná, přítel též. Doma klimu také nemáme a to podnebí se o tolik neliší. Určitě doporučuji s sebou komárovač do zásuvky. Když jsme chtěli ušetřit, spali jsme i v těch velkých stanech a za nás bez problému - jsou tam normální postele, elektřina, lednička, sporák... a v lastu jsme pořídili pro dva třeba za 1800,- což bylo zadarmo. Stejně jsme tam jen spali.

Za sebe doporučuji 2 skvělá místa - Pelješac - je to tedy dálka, ale méně lidí, v okolí Orebiče moře s vlnami (jezdí sem windsurfisti), spousta míst na výlety - jak Orebič, tak ostrov Korčula atp. Tedy je zde hodně k vidění. Pak se mi líbilo v okolí Medulinu - to je pro nás kousek, ca 900km, opět spousta míst na výlety (Medulin, Pula). Koupat jsme se jezdili do parku Donji Kamnjak - je to přírodní park, kam zajedete autem, vyberete si kde se chcete koupat... Je to tedy spíše pro plavce, pláží je méně a ty okupují rodiny s dětmi, jinak jsou to v podstatě skály, kde si obsadíte ten svůj šutr... ale je tam božský klid. Kvůli horšímu přístupu do vody málo dětí, žádné uřvané bandy, vesměs jen páry, nikdo si nikoho nevšímá, nikdo neruší... Super šnorchlování a opět vlny. Za mě jedno z top míst, kde jsem v HR byla

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.08.16 10:42
Pokud bude chtít tazatelka na windsurt nebo ležet na velkých sutrech,vaše rada ji pomůže.
Ubytování předem v HR pres cestovky popř.int.portály jsou vyhozene peníze navíc! Není nad to si to pěkně obhlidnout na místě a ještě usmlouvat nemalou slevu
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 11:15

S tím úplně nesouhlasím. Většina lidí co jezdí na blind dává za ap. 50 euro a víc (i zde tyto částky padly), přes různé portály se můžete dostat i na polovinu. Co mám zprávy od známých, tak letos je volných ap. daleko méně a ceny příliš neklesají. Napsala jsem svůj názor, že já bych takto nejela - s rezervací mám jistotu, že budu bydlet za 5000,- jen na blind může také znamenat, že budu bydlet za 9000,- Jinak myslím, že na blind se lép jezdí do míst, které už znám a vím právě, co hledám. Ale je to hodně o povaze cestovatele.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ertl
Datum: 01.08.16 11:02
Ono by se to letos nemuselo vyplatit vyrazit bez domluvy předem. Vzhledem k situaci ve světě je vsude plno...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 11:07
avatar

taky jsem se bál a ubytovani jsem sehnal v pohodě v neděli odpoledne a ještě jsem si mohl vybírat. Celou dobu bylo dost vystavených cedulek, kde mají stále volno. Je pravda, že ne v každém měli volný termín na 2 týdny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 01.08.16 20:43

Pokud jedete poprvý,možná bych to nechal až na září jak už bylo řečeno,to je tam ještě krásně,moře nádherně teplý a hlavně už tam nejsou stáda turistů. Když přijedeš do nějakýho letoviska,vždycky je tam buď kemp,nebo na každým rohu jsou cedule apartmani. Zazvoníš,poptáš se,v září už by to ani nemuselo být tak drahý. Když pojedeš v hlavní sezóně,dálnice budou šíleně zasekaný,ubytování bude celkem málo a bude hodně drahý. Když pojedete mimo sezónu,všechno si v klidu zařídíte,uvidíte jak to tam chodí a příště už můžete klidně vyrazit v hlavní sezóně.

Krásný je celý pobřeží,a když tam budete mít auto,je tam i plno zajímavých míst,jak památky tak příroda-nemusíte se jen grilovat na pláži. Sever je víc mírný pásmo,na jihu už je to více exotický.

Pokud jedete prvně,doporučuju nejet v noci,pokud nejste zvyklí jezdit dálky přes noc,může vás to lehce zaskočit,mikrospánek a můžete tam klidně zůstat na věky. Vyjet ráno za chládku,tak ve 4 hodiny a do odpoledne tam musíte být i s pauzami a dodržováním předpisů.

Auto dejte prověřit do servisu,jestli tam nečíhá nějaká zrada,ono odtah a oprava v chorvatsku to by byla slušná pálka. Rovněž doporučuju si sjednat cestovní pojištění,třeba si jenom rozrazíš nohu o kámen a ošetření tě bude stát víc než pobyt.

To je tak nějak všechno co mě napadá. Nic na tom není,v rakousku máš známku. Ve slovinsku se dálnici vyhneš tam jde jenom o 40 kilometrů a v chorvatsku máš mýtnice,jsou zcela automatický,na začátku si odebereš lístek,na konci to dáš člověku do okýnka a on ti řekne cenu,zaplatíš a jedeš

Ohodnoceno: 1x
 
Od: radmila
Datum: 04.08.16 06:41

Děkuji za rozumné rady. Asi to fakt necháme na to září, manžel nesnáší davy, byli bychom otrávení. Nedejbože nějaké problémy během cesty. Bylo by fajn, abychom jeli poprvé v klidu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.