Očkování před dovolenou

Od: Datum: 31.07.16 16:07 odpovědí: 4 změna: 01.08.16 00:01

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně očkování proti klíštové encefalitidě, na které mám jít příští týden a do 11dnů odlétám na exotickou dovolenou. Zajímá mě hlavně to, že mě už pár lidí řeklo, abych se nechal očkovat až po dovolené, že to oslabý organismus a nakonec by žádná dovolená nemusela ani být. Jaká jsou rizika a podstoupit očkování před nebo až po dovolené? Děkuji za odpověd.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.16 17:00

Po některých, virových, očkováních dochází k reakci. Je to vlastně velmi slaboučké prodělání dané nemoci, kdy si imunita vytvoří protilátky. Na vašm místě bych zítra zavolala lékaři a poradila se, přeobjednala se. Nebo na ně nešla. Riziko je příliš velké.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.07.16 18:16

To je pozdě, stejně tak na jiná očkování, navíc klíšťata tam ani nehrozí, spíš žloutenka, tyfus a v malarických zeích malárie.

Od: lokol
Datum: 31.07.16 19:57

Přeobjednám se. Děkuji za radu.

Datum: 01.08.16 00:01

Klíšťovou encefalitidu zvládnete v pohodě, pokud jste jinak zdráv. Naopak by stálo za úvahu očkování na břišní tyfus, malárii nebo žlutou zimnici případně dengue. Onemocnět v cizině je víc o hubu než "rýmečka" doma! http://cestovani.idnes.cz/ind…120801_093823_kolem-sveta_tom

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.