2x

Nemocniční postele a dlouhán

Od: Datum: 30.07.16 20:43 odpovědí: 15 změna: 31.07.16 22:23

Mám přes dva metry a za pár dnů mám jít do nemocnice. Více než operační zákrok mě však trápí fakt, že se nevejdu se svoji výškou do nemocniční postele. Před pár lety jsem byl asi 2 dni v nemocnici a musel jsem tam ležet zkroucený což bylo dost nepříjemné. Teď jdu ale do nemocnice na více dnů a bojím se toho, jak ten pobyt přežiju. Chtěl bych Vás poprosit o nějaký tip jak to zvládnout.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.16 21:37
Zkuste se tam s nimi domluvit - přece nemůžete spát v krátké posteli. *nevi* Možná tam mají nějaké nastavitelné. Jinak bratranec má také nějakých 205 cm, takže to není vyloženě až taková vzácnost - měli by na to být zařízení.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.07.16 22:20

Domlouvat se o delší posteli je trochu mimo. Ne že by se nevyráběly, ale nemocnice je nekupují. I já mám 205cm a s podobným problémem jsem se už setkal. U novějších postelí se dá to čelo u nohou vysadit, u těch starších šlo vyšroubovat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.07.16 22:42

No já bych se na tazatelově (a vašem) místě nedala. :-D Kde jinde má člověk ležet pohodlně, než v nemocnici, kde jsou lidé i po těžkých operacích? Je jedno, jakým způsobem, ale prostě by to museli nějak rozumně vyřešit. To vysazení-vyšroubování čela postele bych považovala za celkem adekvátní.

Já tento problém tak trošku znám i se svými cca 176 cm - snad v žádném autobuse si pohodlně nesednu (a lidé přede mnou bohužel asi také ne :(). Je pravda, že mám na svou výšku poněkud neúměrně dlouhé nohy, ale stejně... Každopádně, autobus je autobus, ale nemocnice je něco jiného. Tam bych při jejich případné neochotě udělala pěkný vítr, třebaže to jinak nemám ve zvyku. Na co si člověk platí zdravotní pojištění?

Datum: 31.07.16 18:05

Dobrá - specifikujte, prosím, co si představujete pod pojmem ,,nedala se´´. To se jako mám vozit po sestrách? Že by jako vyrazily do firmy Linet, která vyrábí nemocniční postele (i prodloužené)? To že se kupují postele délky 200cm, to je manažerské rozhodnutí nějakého ,,menedžra´´ z vedení, mnohdy to prochází výberovkou a tím se to celé komplikuje. Znám to trochu i z druhé strany, zařizovali jsme i několik nemocnic - požadavky byly jednoznačné - jednotná délka postele. Takže skutečně jediné řešení realizovatelné na místě je u nových postelí čelo vysadit - je pouze zastrčené ve dvou trubkových pouzdrech - akce na půl minuty i s odnesením čela za skříň. Starší postele mají v nohách takovou dýhovanou výplň, ta se dá sklopit do pozice stolku. Někdy se to dá vysadit ze zámků na boku (o něco pracněji) ale mnohdy jsem musel vyšroubovat vruty z boku a pak to šlo vyndat.

Datum: 31.07.16 18:38

Pokud by to čelo z postele nechali odstranit, není pochopitelně potřeba se po nikom "vozit". *nevi* Na druhou stranu, tazatel píše, že ho posledně nechali spát v krátké posteli. Upřímně - mě, a to nejsem zdrav. sestra, by to napadlo a zeptala bych se ho, jak se mu tam leží. Takže je vidět, že tam na to tak trochu "kašlou". Přitom toto patří k základní věcem - jak se má člověk v nemocnici dát dohromady, když tam bude celý den ležet zkroucený?

Datum: 31.07.16 19:41

Máte pravdu, Promone, provozní slepota bývá na škodu, ale zaujalo mne řešení starších postelí, jak píšete, vyklopit čelo do pozice stolku (a tím určitě i místo pro nohy, jistě za nějakých technických podmínek, třeba aby to ty nohy uneslo). Ne vše starší je k zahození, možná by to byla inspirace. Jinak v tom "nedala se" není nic zlého, Ildika tím myslí prostě na svůj problém upozornit, v tom věčnem nemocničním spěchu si taky nikdo nemusí všimnout. Kdo to má vědět líp, než pacient sám?

Datum: 31.07.16 21:31

No, problém je v tom, že ta deska se vyklápí směrem nahoru - takže nohy na to nedáte, ale zato to silně překáží - oni dlouháni většinou mají velké nohy (já 49) takže skutečně je dost nutné tu desku sundat, nebo alespoň vyhodit ze závěsu, pak sjede dolů pod ůroveň matrace. Takže ty starší postele jsou spíše za trest. Ty nové mají jednak lehce odejmutelné čelo, ale i polohování s dálkovým ovládáním, což je taky velmi příjemné

Datum: 31.07.16 22:23

Aha, já myslela, že se to vyklopí do výše matrace a nohy se pod pelestí (bez šprynclíků) snadno protáhnou. Jenže asi možnost úrazu při vstávání... Mně se prostě z principu nelíbí, že ten člověk by neměl být uložen dobře. Ta delší postel by měla být na každém oddělení, přece i menší člověk si na ní dobře poleží ;) a v případě potřeby se přestěhuje. Přece i tak se pacienti při hospitalizaci stěhují. A vysocí platí stějné zdravotní pojištění, jako ti malí. Btw, s těmahle chodidlama aspoň porádně stojíte na zemi a jen tak neztratíte rovnováhu .

Od: wamp®
Datum: 30.07.16 22:17
Napadl mě momentálně náš již zemřelý,nejvyšší Čech Tomáš Pustina.
Měřil 226cm a několikráte na delší dobu byl hospitalizován.
Také si s ním poradili.
----
V nemocnicích mají také speciální lůžka pro nadměrně obézní lidi.
---
Musíte se tedy s nemocnicí domluvit,aby zařídili pro Vás takovou postel,do které se vejdete.
Jistě se řešení najde.
Hodně štěstí !
Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.07.16 23:23

No určitě tam napřed zavolejte, ať o Vás vědí, nejspíš budou rádi, že mají na přípravu více času. Není přece možné, aby s tím, že někdo je trochu vyšší, nepočítali a neuložili ho, jak je třeba. Za to, jak naroste, prostě nikdo nemůže. No a pokud se neozvete, tam Vás podle mně nechají na té krátké posteli, a když se nějak stočíte, dovoluji si tipnout, že nad tím mávnou rukou. Takže se pěkně s úsměvem ozvěte, ať nejdete domů bolavější, než tam, a ať to dobře dopadne !

Ohodnoceno: 2x

Od: rv
Datum: 31.07.16 08:22

Tak do nemocnice jdete proto, aby se vyřešil nějaký problém. Každý člověk snad snese v tomto případě určitý diskomfort. Stejně jako musím počítat s tím, že nedostanu své oblíbené jídlo v můj oblíbený čas, nepodívám se na svůj oblíbený seriál a nebudu mít vedle sebe svého oblíbeného plyšáka (pokud jsem na infekčním).

Od: coco
Datum: 31.07.16 08:39

Rv navrhuje tedy co? - prostrcit dlouhe nohy šprušlema?*smich*

Datum: 31.07.16 10:45

To je to, že ve špitále šprušle nejsou! Jen pevná čela. A je to peklo, když je postel krátká. Mám takovou zkušenost z dřívějška.

Datum: 31.07.16 13:37

Rv, oblíbené jídlo, natož seriál a plyšák... to byl zřejmě vtip, i když ne zrovna vydařený. Opravdu totiž nelze srovnávat s tím, že si nemůžete narovnat kostru. Vy nevíte, že nemožnost narovnat se je mučení? Nic ve zlém, ale Vás bych si jako ošetřovatele určitě nevybrala... Jak známo, vše souvisí se vším, takže i tento diskomfort může ovlivnit léčbu. Nemocniční personál je naštěstí dostatečně vzdělán a tyto věci a souvislosti dobře zná, jen obstarat tu patřičnou postel může být složitější, tak je dobře na to upozornit předem. To je vše ;).

Datum: 31.07.16 22:00

já to vyřešil demontáží nožního čela postele doktor při vizitě koukal a smál se prej to tu ještě nebylo :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.