Nedoručení papíru z pracovního úřadu na poj

Od: Datum: 30.07.16 01:50 odpovědí: 12 změna: 03.08.16 19:31

Ahoj,

před 2 týdny jsem nastoupil do nové práce, takže jsem se logicky byl odhlásit na pracovním úřadě, kde jsem dostal papír, který jsem měl doručit na pojištovnu, ale nebyl mi sdělen termín do kdy, takže mám v plánu tam s tím zajít až v pondělí, ale má to celkem háček... V práci bylo snižování stavů, a o práci jsem přišel a jelikož moje smlouvá byla platná od 13.07.2016 a ukončena byla ve zkušební době 27.7.2016, takže jsem byl na pracovním úřadě znovu se přihlásit a dostal jsem další papír zase na pojištovnu o tom, že jsem zase přihlášený, ale teď nevím jestli tam mám vůbec chodit, když jsem na tom pracovním úřadě opět nebo to mám prostě nechat být? Přeci jen, jeden papír to ruší a další zase začíná a je tam rozmezí 9 dnů mezi daty těch papírů, protože ten první papír, který to ruší mi byl vystaven 20.7.2016 a ten další 29.7.2016, takže teď nevím jestli donést oba najednou nebo jenom jeden nebo žádný?
Co jsem si zjištoval tak na doručení je 8 pracovních dnů, takže hádám, že i na ten první papír mám pořád čas na doručení bez pokuty. Nebo se pletu?
Je to celkem zamotané a ani to pořádně neumím vysvětlit, takže se omlouvám za možná nelogicky napsaný text.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.16 03:13
avatar

Hlásit změny úřadům a zdravotní pojišťovně je nutné do 8 kalendářních (nikoliv pracovních) dnů. Doporučuji na pojišťovnu zajít a situaci vyřešit. (Také je možné, že Vás v mezidobí přihlásil zaměstnavatel, podle mne byste to měl dořešit.)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dam®
Datum: 30.07.16 04:12

Pokud nastoupíte v dalším měsíci do nového prac. poměru, tak vás tohle nemusí zajímat, ale zavčasu se ptejte nového účetního o registraci a začlenění pro vaši zdravotní pojišťovnu od nového zaměstnavatele.Když váš prac. poměr skončil i by druhým prac. dnem v novém měsíci, tak pro zdrav. poj. jste placen až do konce toho měsíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.16 18:18
avatar

Neodpovídáte na otázku a k tomu dost nepřesně...

V tomto případě následovala po skončení jednoho zaměstnání evidence na ÚP, po jejím ukončení nové zaměstnání a po jeho skončení znovu následuje evidence na ÚP. Jde o několik změn, které je nutné do 8 kalendářních dnů oznámit zdravotní pojišťovně.

To, co píšete o zdravotním pojištění by platilo v případě, že zaměstnanec v jednom měsíci ukončí zaměstnání, nepřihlásí se na ÚP a v dalším měsíci nastoupí do nového zaměstnání. Ani v tomto případě by však nebyl brán, že "je placen do konce měsíce". (Doporučím pročíst zákon o veřejném zdravotním pojištění.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 30.07.16 06:52
avatar

Vezměte oba papíry z ÚP a doneste je na zdr. poj. Žádná pokuta nebude, vůbec nic se neděje, ale je třeba aby si to na zdr. poj. zadokladovali.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.16 08:59
avatar

Ano, je to tak, pro pořádek je potřeba všechny papíry zanést na pojišťovnu. Pracovnice si vše zanese do počítače a bude vyřízeno. Nebojte se toho, žádná pokuta se nekoná a také nešpekulujte a nemudrujte, je to jenom o papírování.

Poté to vypustíte z hlavy a můžete klidně spát. Takových jako vy tam během dne přijde více.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.16 12:52

Doneste oba, oni si to dají už dokupy. Pořád lepší tam dojít teď než za rok řešit nezaplacené pojištění.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 30.07.16 12:59
avatar

Nic platit nebude, ani pojištění, ani pokutu, nestrašte tazatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.16 22:17

Pokud zaměstnavatel splnil svoji povinnost a ohlásil zaměstnance na pojišťovně a pak ho znovu přihlásí úřad, tak to zřejmě půjde i bez toho papírování. Pokud ho zaměstnavatel nepřihlásíl, tak by mu za pár měsíců přišel dopis, že v době od X do Y nebyl nahlášen žádný plátce a tedy buď doloží toho plátce nebo bude považován za OBZP a musí si pojištění zaplatit. Takže by tam s těma papírama stejně musel a je lepší to udělat teď, dokud práci nemá a má čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 31.07.16 09:55
avatar

"pepilot", vysvětlím Vám to. Pokud by tazatel byl považován za OBZP, musel by být nepojištěn u zdr. poj. za celý kalendářní měsníc a to od prvního dne v měsíci do posledního dne v měsíci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.16 03:20

Ano, to samozřejmě vím, že i částečně "obsazený" měsíc se započítává. Můžete pánovi zaručit, že práci během dalšího měsíce najde? A že tam nakonec s těma papírama stejně nebude muset jít? Tak proč tam nejít hned, když má času habakuk.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 03.08.16 09:51
avatar

"pepilot", vždyť ve své první odpovědi posílám tazatele na zdr. poj. A informuji jej, aby se pokuty neobával.


doplněno 03.08.16 21:25:

"pletiplot",...*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.16 19:31

Já se s Vámi nehádám, oba radíme víceméně totéž.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.