Invetiční živ. pojištění-prý jsem dlužník?

Od: Datum: 29.07.16 17:19 odpovědí: 6 změna: 31.07.16 12:26

Dobrý den, zaměstnavatel mi platil investiční živ. pojištění. Smlouva byla zjednána min. na dva roky. Po 2,5 letech poté jsem zkončila v práci a v ÚNORU poslala oskenovanou výpověď (po tel. domluvě) člověku, se kt. jsem smlouvu tenkrát sjednávala. Dnes mi přišel dopis se složenkou, že smlouva mi končí 1. ČERVENCE! A že mám zaplatit x tisíc dlužné částky. Výp. lhůta byla 2 měsíce, ne půl roku. Paní jim to v únoru pozapomněla kamsi poslat, ale prý se s tím pokusí něco udělat a zatím nemám nic platit. Bojím se. Vyhrožují mi soudem. Dokonce mi v únoru říkala, že by mi nějaké peníze měli od nich ještě přijít! Za toho půl roku navíc. Podle mě, z mé strany, k žádnému pochybení nedošlo. Nevíte někdo, prosím? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.16 16:40

Neuvádíte moc podrobností, takže reaguji na to, jak na mne poskytnuté informace působí (mohu se mýlit). Odhaduji, že jste smlouvu s pojišťovnou uzavřela prostřednictvím některého poradce nebo zprostředkovatele a tomu jste následně poslala oskenovanou výpověď ze zaměstnání.

Smluvní vztah s pojišťovnou je ale nutné vypovědět písemně a písemnou výpověď také doručit.

Podle mne byla chyba se spolehnout na někoho jiného a nevypovědět smlouvu (nedoručit písemnou výpověď přímo pojišťovně). Výpovědní doba začalá běžet až po doručení písemné výpovědi pojišťovně. Podle mne je možné, že tam v době mezi předáním zprostředkovateli + za výpovědní dobu nějaký dluh na pojistném vznikl. Pročtěte si pojistnou smlouvu a všeobecné obchodní podmínky "své" pojišťovny a potom se zkuste obrátit na pojišťovnu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.07.16 18:10

Otázka je opravdu nejasná. Předně smlouva na minimálně dva roky snad neexistuje. Buď je do nebo na neurčito. Smlouva s příspěvkem zaměstnavatele je uzavřena na vás. Pojistník i pojištěný jste vy. Pojistné neplatíte vy, ale pouze zaměstnavatel. Jestliže zaměstnavatel přestane z nějakého důvodu platit, přechází tato povinnost na vás. Posláním výpovědi z pracovního poměru na pojišťovnu jste jen oznámila, že zaměstnavatel skončí s příspěvky.

Od: vilik
Datum: 30.07.16 18:36
Většinou první dva roky plateb po sepsání smlouvy jdou pojišťovně a až po dvou letech vzniká nějaké minimální odbytné, které je pojištovnou vyplaceno zpět po ukončení smlouvy.
Paní asi naráží na to, že po dvou letech počítala s nějakými penězi, jak jí to kdysi řekl poradce, a oni je naopak chtějí po ní.
Průšvih je v tom, že se neporadila před zrušením smlouvy, co se dá dělat a jak z toho vyjít co nejvýhodněji.
Rada paní, že nemá nic platit, je taky docela obdivuhodná. Doufám, že paní v pojištovně co nejdřív, nejlépe hned v pondělí sdělí další postup nebo zaplatí ze svého navýšení o odměnu exekutora.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.07.16 18:57

To, že Vás dají k soudu není vyhrožování, nýbrž jejich oprávnění. Na jednu stranu jste podepsala smlouvu, patrně tam byla klauzule, že když jí nevypovíte, automaticky se prodlužuje. Odvolávat se na někoho dalšího v tomto případě nemá smysl. Každopádně počkejte co vymyslí, potom holt budete muset k tomu soudu dojít a hájit se tím, co jste řekla a modlit se, aby to klaplo.

Datum: 31.07.16 08:30

Nejlíp zajít do pojišťovny, se kterou to máte, a domluvit se s nimi, co dál, možná by šly domluvit splátky dlužné částky - nejspíš ta zprostředkovatelka neodeslala výpověď včas, proto smlouva končí až teď, ale bohužel na paní si nic nevezmete...*nevi*

Datum: 31.07.16 12:26

Naopak, poradce je zodpovědný za kroky, které v rámci poradenské činnosti udělá nebo neudělá, ale obvykle to není jednoduchá právní věc.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.