Jak zorganizovat diamantovou svatbu

Od: Datum: 29.07.16 16:34 odpovědí: 9 změna: 31.07.16 10:15
avatar

Chci se zeptat na zkušenosti těch, kdo organizovali diamantovou svatbu. Rodiče spolu budou 1. září 60 roků. Ač mají už nějaké roky, tak jsou ještě poměrně vitální. Brali se v kostele a potom měli i úřední sňatek. ˇKupují se znovu prstýnky? Lze obřad v kostele? Chceme jít úzká rodina na oběd a potom budeme asi na zahradě. Jak ozdobit, jak udělat něco neobvyklého? Dary neřešíme.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.16 19:55

U nás se to řeší ve spolupráci s matrikou, prostě se udělá na radnici obřad a někdy to dají i do místních novin. Zkuste se zeptat na matrice nebo kde se to řeší normální svatby a oni vám poradí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.16 05:15
avatar

Jak píše dajka, matrika vám poradí. Zlaté a vyšší svatby se na matrikách běžně konají. S kyticí nevěsty, ale bez nových prstýnků. Ale také se někdy sejde rodina jen tak.

Vzpomínám na jednu zlatou svatbu v blízké rodině. Teta se strýcem si zajeli do Brna do kostela, kde se brali. Jen oni dva. Společně s knězem zavzpomínali na dobu před padesáti lety. Prý to byl velmi hluboký zážitek. Bylo to samozřejmě předem domluvené.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 30.07.16 13:35
avatar

My vzali rodiče na oběd, na kávu a zákusek a tím byla zlatá svatba odbytá. Záleželo-li by na nich, nedělali oslavu žádnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.16 15:39
avatar

Mně by se naopak veselá oslava někde na zahradě líbila. Vždyť kdopak se dožije diamantové svatby? Zaslouží si to oba. Pozvat celou rodinu, děti, vnoučata, pravnoučata...Kdy jindy se celá rodina sejde? Možná o pohřbu - a to už nebude zdaleka tak veselé, jako diamantová svatba.

Prstýnky bych ale už nekupovala, ani dary. Jde spíš o duševní zážitek, než materiální hodnoty.

Zábavu takovou, aby to hlavně tito staroušci zvládli, je to kvůli nim a pro ně, tak jim to přizpůsobit. Ne techno, ale klidně dechovku. A kdyby zvládli spolu pomalý valčíček, proč ne?

Líbil by se mi večer na zahradě ohňostroj. Ale ne nějaký zfušovaný a od laiků, kdy by lítaly prsty do rybízu, ale opravdu kvalitní. Pozvat si firmu, která se tím zabývá. Jakmile by se setmělo, spustit. Určitě by se jim to líbilo. A pak hned na kutě. :)

Oběma "svatebčanům" přeji ještě hodně let spolu a ve zdraví. *srdce* Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jarm®
Datum: 30.07.16 21:38
avatar

Nedělali jsme zlatou svatbu, jen posezení s rodinou u kávy a dortu. Teď si to už oslavu zaslouží. Jak Jaga píše, jde o duševní zážitek, kde v hlavní roli budou oni.

Napadl mi náš známý, který hraje na el. klávesy a zpívá, že jej na zahradu pozvu a dám mu za úkol vybrat si písničky šedesátých let, vždyť v roce 1956 se brali. Budou tady i pejsci známých a sousedi z obou stran také mají, tak na ohřostroj to není, ale večer můžeme zapálit obr prskavky.

Datum: 31.07.16 09:51
avatar

Hm, tak na ty pejsky jsem opravdu zapomněla. Vím, že toto nemají rádi. A je dobře, že i pejsci budou na oslavu pozvaní, zaslouží si to. Mám je ráda a čím víc je jich na oslavě, tím líp! *palec*Tak se omlouvám, ohňostroj není v tomto případě opravdu nejlepší nápad.

Jenom vzpomínám - byli jsme před pár lety na Sázavě. Pod strání s naší vypůjčenou chatkou byl dětský tábor. Končil běh a tak večer pro děti připravili právě ten ohňostroj. My už leželi, ale vyběhli jsme ven a dívali se z terásky. V té tmavé noci bez měsíce to byla opravdu nádhera a zážitek. Ohňostroj měli opravdu super kvalitní. A právě proto mě napadl.

Ovšem, jako velký pejskomil vím, že pro tyto chlupaté kamarády to není to pravé. Prskavky jim snad vadit nebudou.

Tak si to pěkně užijte. Před očima mám dlouhý bohatě prostřený stůl, otáčející se vepřovou kejtičku /no, raději spíš pořádnou kejtu/ na rožni, pana hudebníka s písničkami ze 60. let. To nemá chybu.

Když se Vaši staroušci brali, byl mi 1 rok. Ale přesto si dovedu představit tu oslavu, ty písničky, tu krásnou atmosféru, všechny ty příbuzné pohromadě. Ať se Vám to vyvede! A "ženich s nevěstou" si to pěkně užijí. *palec*Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jarm®
Datum: 31.07.16 10:12
avatar

Děkuji, Jaga. Brali se v kostele i když táta nechtěl, tak jsem volala faráři a máme schůzky příští pátek. Chci, aby obřad byl v tom historickém objektu důstojný, spíše takový civilní s málo náboženskými prvky. Chci jim ta nechat zahrát několik písniček jako je Levandulová, Haleluja a


Když měli svatbu, tak před nimi byl někdo zámožný a byl tam červený koberec, který smotávali když rodiče šli na svůj obřad. Tentokrát tam ten červený koberec prostě bude!

Datum: 31.07.16 10:15
avatar

Já tomu rozumím, moje tchýně ale byla naštvaná, že ona o žádnou šaškárnu (její slova) nestála. Já ještě nechala zahrárát v místním rozhlase , tchán byl moc rád ale tchýně vůbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 31.07.16 10:11

Kamarádů rodiče měli zlatou svatbu , a kamarád, nejmladší ze tří dětí , jim vyrobil video z fotek, od dětství obou oslavenců, svatbu, jejich malé děti, jak děti rostly, pak jejich svatby a vnoučata.. prostě sled těchto záběrů, a podkreslený hudbou ( vhodné písně bylo prý nejtěžší vybrat ) To pak na oslavě pouštěli, a mělo to obrovský úspěch , rodiče velmi dojatí, hosté nadšení. I mně, nečlenovi rodiny se to moc líbilo. Bylo ale časově hodně náročné na výrobu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.