Kuličkárna vs. pravá zbraň

Od: Datum: 29.07.16 11:54 odpovědí: 3 změna: 29.07.16 12:18

Rád bych se připravil na zbrojní průkaz, může mi někdo poradit jaká kuličková pistole je nejblíže těmto pistolím? CZ-75, CZ-83 či CZ-50

Děkuji. Adam

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.16 12:10

Zdravím.!

Žádná "kuličkovka" Vás nepřipraví na skutečnou zbraň.

Je evidentní, že jste nebyl na vojně. Je to škoda.

Ve Vašem případě, bych si zašel několikrát na střelnici, kde máte možnost tyto zbraně

pod dohledem vyzkoušet. Podmínkou je samozřejmě zletilost.

Ohodnoceno: 2x

Od: adamnovak
Datum: 29.07.16 12:15

Šlo mi spíš o to abych si vyzkoušel míření, atp...Samozřejmě, že mám v plánu jít na přípravný kurz na Střelnici...

Datum: 29.07.16 12:18

Zletilost není podmínkou.

Zákon o zbraních, §59.4
Při výuce, přípravě nebo soutěžích, jejichž součástí je střelba, může osoba mladší 18 let, nejméně ve věku 10 let, používat zbraň, avšak pouze za přítomnosti osoby starší 21 let, která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B, popřípadě skupiny C nejméně 3 roky a zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní a střelivem.

Neumím říct, jak moc kuličkovka připraví na skutečnou zbraň. Ale může pomoci získat patřičnou rutinu a návyky při zacházení, pokud se k ní budeš i tak chovat jako ke skutečné zbrani. Pak se ti třeba u zkoušek nestane, že ti komisař podá pistoli, ty ji popadneš s prstem na spoušti - a už letíš

:)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.